Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Mrhol » 26 bře 2020 10:21

VSbrok píše:
25 bře 2020 23:02
tak moje ptf, včera plus 14% a dneska dalších 16% ... takže sedím a čumím jak puk, co se se to zas děje :O
Dnes zatím premarket v červeném, tak snad se ještě podíváme dolů

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Martin » 26 bře 2020 10:48

Ja se drzel a nic nekoupil, mel jsem vzit bud ED nebo DUK, pak GPC. Reity jeste pockam co se bude postupne dit. ARCC jsem taky trochu za 8 mel vzit.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Sumo.cz » 26 bře 2020 10:54

By mě zajímalo kde lidi berou ty informace podle kterých šílí(ať + nebo -). Já než něco najdu a načtu je cena o 10-20% jinde. A to si hlídám jen 5 firem. Buď to ovládají stroje a nebo šílený dav.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 26 bře 2020 11:19

Sumo.cz píše:
26 bře 2020 10:54
By mě zajímalo kde lidi berou ty informace podle kterých šílí(ať + nebo -). Já než něco najdu a načtu je cena o 10-20% jinde. A to si hlídám jen 5 firem. Buď to ovládají stroje a nebo šílený dav.
osobně si myslím že může fungovat i něco jako efekt velryby - že když začne nakupovat/vyprodávat nějaký fond/maxivlastník, tak se to pohne celé. A občas ty pohyby udělají vcelku velkou vlnu. Navíc s tím IMHO mrtě hýbou ty miliardy mikronákupů robotů. Velryba něco udělá a roboti udělají tu vlnu k tomu
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 26 bře 2020 12:48

To ani nemusí být reakce na nějakou zprávu. Prostě roboti rozprodali letělo to dolů. Pak přišli na řadu lidé jako my samozřejmě s větším kapitálem a usoudili, že za tak nízkou cenu už to stojí za to kupovat a jedeme nahoru. Nyní už to zase přijde ostatním drahé v porovnání s nejnižší úrovni a jdeme zase dolů. Dokud nepřijdou první informace o výsledcích firem budeme jezdit nahoru a dolů i když očekávám že ty výkyvy budou menší. Ovšem nyní ještě ne USA a korona s tím budou ještě mávat.

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Sumo.cz » 26 bře 2020 12:50

A nebo lidi co nakoupily za málo vybíraj zisky?

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 26 bře 2020 12:51

No spíš trejdři no. Ti s tím také hýbou.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Pavel » 26 bře 2020 13:15

Ondřej píše:
26 bře 2020 12:51
No spíš trejdři no. Ti s tím také hýbou.
Ano, ty svoje zisky (ze zavřených pozic) sbírají každou hodinu. Ti dokáží s trhem hodně zacvičit.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 02 dub 2020 12:52

Vážení, otázka do pléna. Spousta lidí otevírá v této době účty. Množí se tak i otázky co momentálně koupit a zda ještě nepočkat atd. Proto moje otázka na vás, protože přeci víc hlav víc ví a tak to vytvoříme seznam tipů a dotyční ať si vyberou co se jim líbí nejvíce.
Co byste tedy nyní nakoupili, kdybyste začínali od nuly?
Já si stojím za Exxon Mobil, Altria, AT&T, Pfizer, 3M, Dominion Energy, Southern Energy,Pepsi. Všechno firmy, které již vlastním a dotyční mohou sehnat za lepší cenu. Dále sleduji a s nákupem čekám PG,JnJ,MCD,KO,INTC.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 02 dub 2020 15:26

Já takhle doporučuju:
AT&T, Main Street Capital, BP, Shell, Newell Brands, Unilever, Prudential, Archer Daniels, Deutsche Telecom (ten ale sám nemám)
pro ty co mají silné nervy, tak NRZ
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Zamčeno