Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Mrhol » 10 bře 2020 14:03

Sumo.cz píše:
10 bře 2020 12:46
Myslíte že to roste kvůli tomu, že si lidi myslí že šlo o dno a ještě to padne?

Ono aby po spuštění obchodování nebyl hup nahoru a pak zase pád.
To je otázka za milion...myslím si že ano, že si lidi myslí že už to pujde nahoru...já teda doufám, že jestě půjdem trošku dolu abych dokoupil za poslední drobný.

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Mrhol » 10 bře 2020 14:25

Ondřej píše:
10 bře 2020 13:12
Jo už vidím třeba Shellku jako pinksheet penny stock či jak se tomu nadává. Cena na konci měsíce 0,5 dolaru za jeden kus ADR :-D.

Samozřejmě že ty forma nějakou hodnotu mají a jen tak bankrot nebudou. Na druhou stranu mohou zeštíhlit a jejich hodnota tak klesne. Jak moc to už nikdo neví. Včera se mi Shellka dotkla hranice pro dokoupení -50 %. Řekl jsme si počkám co přijde dneska a tak i činím. Možná opět zkusím to co minulý týden díky tomu, že jsem byl mimo a to, že se podívám znovu až v pátek, lépe v sobotu.
stalo se mi něco podobného...byl jsem naštvaný že mi nepřišly peníze včas na účet...naštěstí dorazily až dalsí den a ceny ještě víc klesly...

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od czhunter » 10 bře 2020 14:32

Sumo.cz píše: ↑
10 bře 2020 12:46
Myslíte že to roste kvůli tomu, že si lidi myslí že šlo o dno a ještě to padne?

Ono aby po spuštění obchodování nebyl hup nahoru a pak zase pád.

To je otázka za milion...myslím si že ano, že si lidi myslí že už to pujde nahoru...já teda doufám, že jestě půjdem trošku dolu abych dokoupil za poslední drobný.
Tak to záleží na vývoji situace, hlavně zda přijde recese v USA. Podle Moody’s je šance tak 50-60%, což někdo od nich říkal na CNBC. Pokud přijde, tak 50-60% propad akcií někam na hodnoty z roku 2008 je celkem pravděpodobný. Desítky milionů baby boomers mají celé důchody v akciích, takže jak začne panika a strach, že o důchod přijdou, tak pak teprve začne pravá jízda dolů a spirála margin calls.

Tak leda si hoď mincí nebo se zeptej Pavla, tan má křišťálovou kouli. Jinak samozřejmě nikdo nemá nejmenší tušení, co se bude dít, natož tady na fóru.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 10 bře 2020 15:26

czhunter: promiň ale zatím jsem měl pocit že tu koulí máš ty. No do prdele kdo mi teď poradí?
Nicméně že srazu který proběhl jsem měl pocit, že jsou všichni vysmátí, protože po těch letech růstu se přeci nějaký pád dal čekat. Já jsem tak nějak ze svých investičních začátků zvyklý na pokles o 60% a k tomu se zatím ani Shell neblíží a kdyby ano vůbec by mi to nevadilo. Vadit mi bude až nějaká má firma oznámí snížení dividendy po špatných výsledcích to už totiž bude zásah do mého příjmu.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od JosephusMiller » 10 bře 2020 16:00

Ja hlasuju pro to, že je to teprve začátek a odhaduju špičku viru i paniky na trzích na duben :-)
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od TomasV » 10 bře 2020 16:13

Já doufám,že je to teprve začátek a že trhy sletí dalších 30-40%,kdo z vás nemá rád slevy?Představte si ,třeba
JnJ,DIS,MSFT,PG,MCD za polovic proti dnešku,to by byla krása :D
Korekci ať se bojí tradeři pro nás je to požehnání,naše děti nám poděkují.

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Hradec » 10 bře 2020 16:23

Predstava pekna, ale ropaci opet padaji a ja mam chut dnes investovat vse, to mam jako jeste cekat?😄😄(recnicka otazka :-)) nesmi mi xom a shell utect,mam averzi k nakupovani v zelenych cislech.
Xom musim naredit z prumerne ceny 68 dolaru a shell je s 11% div bomba. Kdo potrebuje jiny firmy, kdyz je shell ,,takhle stedry,,


Trh jde komplet do cervena, ma nekdo blizsi info? Investing com nedava odpoved.

Ooo boze, tahle nejistota je koulervouci :D . To ,,trpim,, sam? A nebo jedinej o tom porad melu?😄😄😄

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Martin » 10 bře 2020 16:56

Hradec píše:
10 bře 2020 16:23
Predstava pekna, ale ropaci opet padaji a ja mam chut dnes investovat vse, to mam jako jeste cekat?😄😄(recnicka otazka :-)) nesmi mi xom a shell utect,mam averzi k nakupovani v zelenych cislech.
Xom musim naredit z prumerne ceny 68 dolaru a shell je s 11% div bomba. Kdo potrebuje jiny firmy, kdyz je shell ,,takhle stedry,,


Trh jde komplet do cervena, ma nekdo blizsi info? Investing com nedava odpoved.

Ooo boze, tahle nejistota je koulervouci :D . To ,,trpim,, sam? A nebo jedinej o tom porad melu?😄😄😄
Neboj, drzim basu😃
Zkousim jeste cekat, jak radi Pavel. Krasne jsem naredil RDS.B 53 a XOM 65....😞 kdybych byl zkusenejsi a ne plasan, co musi furt neco koupit a pockal si na takove propady treba rok i dyl. Ted by za to bylo akcii.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Hradec » 10 bře 2020 17:15

To jsem rad, ze nejsem sam. Ja mam xom za 68usd kus😑 .Ja to nevydrzel a zadal prikaz 50bkusu xom za 41.5usd a rdsb 125 kusu za 15.45 eur. Na vyplneni cekam.
A jeste mi zustane asi 3k usd na dokup. Holt mladej a divokej

Edit, diky panove, prikazy jsem zrusil...stejne by se nevyplnily. Treba bude zitra lehci lov ranene koristi😁😁

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 10 bře 2020 17:49

tak me nedavne naredeni OXY nebylo asi uplne nejlepsi napad https://finance.yahoo.com/news/occident ... 40798.html (hadam, ze na Buffetta se snizeni divi asi nevztahuje?:) no prozatim mi asi necele 2% v ptf budou stacit :)

Zamčeno