Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Michael » 10 bře 2020 18:55

Ne on je v cajku. Dostane svoje.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Hradec » 10 bře 2020 19:38

Sice jen spekuluju, ale kdyz jsem cetl o transakci OXY kterou udelal WB a neco o tom cetl, podival se na grafy, tak jsem si rikal, ze jako Investor ma moji uctu, ale rozhodne bych nenapodoboval jeho soucasnou cestu. Zrovna investice do oxy na me pusobila jako hra ,,Jak vychcat s hejlem,, podobny nazor jsem mel i v pripade KraftHeinzu(pri poklesu ceny jsem se chtel prizivit, bez infa, jen jsem vedel, ze WB je velmi zainteresovan. Jeste ze jsem si zjistil nejake info ). A kdyz se podivam zpetne, mozna na tom neco je.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 10 bře 2020 20:16

Koupil jsem na $105 mickeymouse (DIS) a za $14 neco neco cosi malo NRZ. V obou pripadech jsem pouze redil

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Mrhol » 10 bře 2020 21:30

Victor Nettoyeur píše:
10 bře 2020 17:49
tak me nedavne naredeni OXY nebylo asi uplne nejlepsi napad https://finance.yahoo.com/news/occident ... 40798.html (hadam, ze na Buffetta se snizeni divi asi nevztahuje?:) no prozatim mi asi necele 2% v ptf budou stacit :)
škoda že mám 63 akcií OXY za cenu cca 35 USD a to jsem ještě dneska vzal na doředění 10 ks když to bylo za 14 USD/ks...a oni po 30ti letech cutnou divi...tak snad Rusko dostane rozum a příští týden se dohodne s OPECEM a OXY do půl roka zase divi navýší na původní hodnotu :-)

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Kiflik » 10 bře 2020 23:06

Pořídil jsem sondu do ONEOK ten výplach byl neodolatelný https://finviz.com/quote.ashx?t=OKE

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Mrhol » 11 bře 2020 11:55

Kiflik píše:
10 bře 2020 23:06
Pořídil jsem sondu do ONEOK ten výplach byl neodolatelný https://finviz.com/quote.ashx?t=OKE
pěkně...to je teda pěknej pád...dnes se na něj taky zaměřím...chytl si ho u 30 USD?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 11 bře 2020 12:22

Tak já po dlouhém koukání do zrcadla a přemlouvání toho naproti, prodal část pozice OHI (po časovém tRestu) s 30% výnosem.
A navýšil tak $$$ na účtu a zatím vyčkávám co bude...

Chtěl jsem můj největší KaZ ORI, ale před ex-divi neklesl na cenu, kterou bych byl ochoten zaplatit, včera se tam na chvíli podíval, ale další ex-divi je daleko, takže na ORI si klidně počkám.

Tento týden v pátek má exdivi několik zajímavých firem, který mám na BDC watchlistu (ARCC, GLAD, CSWC, CGBD) a příští týden se k nim přidá i MAIN.
Tak uvidím co bude ...

Pre-market futures jsou zas slušně volatilní, takže dnes lze očekávat další super jízdu na lochnesce :D
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Pavel » 11 bře 2020 13:38

Jak vidíte sami, mele se to a mele každý den, nálada střídá náladu a nikdo neví, jak hluboko se to ještě propadne anebo taky už ne. Právě pro takovéhle psychicky náročné období se doporučuje nakupovat průběžně s tím, že průměrná nákupka pak bude kompromis. Někdo to dělá už jen proto, aby psychicky nezkolaboval, což je docela dobrý důvod. Jiný si rád zariskuje a zkouší trefit dno.

Pokud někdo věří nějaké jedné konkrétní predikci, že třeba bude na 50-60% recese a z toho pak odvozuje pád cen akcií o 50-60%, tak to má vlastně hrozně jednoduché. Všechno může prodat a počkat si na nákup za poloviční ceny:-)

Co se týká viru, tak situace v Evropě i USA ještě není na vrcholu, takže obavy investorů jsou logické a dokud nebude důvěryhodný posun směrem k potlačení viru, budeme se zmítat nahoru i dolů, tomu se asi nedá vyhnout. A do toho ještě ropná válka, děkuju pěkně, taky mám jen jedny nervy. Tak si popřejme co nejpevnější nervy a hlavně se snažme nelítat názorově ode zdi ke zdi.

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Kiflik » 11 bře 2020 13:48

Mrhol píše:
11 bře 2020 11:55
Kiflik píše:
10 bře 2020 23:06
Pořídil jsem sondu do ONEOK ten výplach byl neodolatelný https://finviz.com/quote.ashx?t=OKE
pěkně...to je teda pěknej pád...dnes se na něj taky zaměřím...chytl si ho u 30 USD?
Páč jsem pos.ra, tak jsem vzal na 2x, jednou za 36 a podruhé jsem nastavil 32USD šel pryč a ono to klaplo. Naštěstí má Degiro malé poplatky.

Tak v pre-marketu je to už zase na mém průměru https://old.nasdaq.com/symbol/oke/premarket
Naposledy upravil(a) Kiflik dne 11 bře 2020 14:10, celkem upraveno 1 x.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 636
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od czhunter » 11 bře 2020 14:09

Pavel píše:
11 bře 2020 13:38
Jak vidíte sami, mele se to a mele každý den, nálada střídá náladu a nikdo neví, jak hluboko se to ještě propadne anebo taky už ne. Právě pro takovéhle psychicky náročné období se doporučuje nakupovat průběžně s tím, že průměrná nákupka pak bude kompromis. Někdo to dělá už jen proto, aby psychicky nezkolaboval, což je docela dobrý důvod. Jiný si rád zariskuje a zkouší trefit dno.

Pokud někdo věří nějaké jedné konkrétní predikci, že třeba bude na 50-60% recese a z toho pak odvozuje pád cen akcií o 50-60%, tak to má vlastně hrozně jednoduché. Všechno může prodat a počkat si na nákup za poloviční ceny:-)

Co se týká viru, tak situace v Evropě i USA ještě není na vrcholu, takže obavy investorů jsou logické a dokud nebude důvěryhodný posun směrem k potlačení viru, budeme se zmítat nahoru i dolů, tomu se asi nedá vyhnout. A do toho ještě ropná válka, děkuju pěkně, taky mám jen jedny nervy. Tak si popřejme co nejpevnější nervy a hlavně se snažme nelítat názorově ode zdi ke zdi.
A nebo taky nemusím prodat nic, protože jsem kupoval tak za levno, že moje akcie o 50% dolů nepůjdou a pokud přijde krize, tak mám pěknou kopu zlata připravenou po 300-400% zhodnocení jako v minulé krizi okamzitě vymenit za akcie a najemní dům. Pokud krize nepřijde, tak stejnak bude zlato dál růst kolem 10-20% ročně, protože centrální banky budou tisknout jak nikdy předtím.

To je krása investování inteligentního investora, že vydělá ať se děje cokoliv. Tak jak to učí Robert Kiyosaki a Ray Dalio.

Pořád lepší, než si zbytek života vyčítat, že jsem prošvihl možnost koupit třeba Microsoft za 10 PE, jen proto, že jsem vše proinvestoval za draho a nebo kupoval value traps jako ropný společnosti.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Zamčeno