Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Glueless » 21 zář 2020 23:24

Financials budou vzdy cerna skrinka... A v obdobi nizkych ur. Sazeb to maji tezke... Na druhou stranu akcie jsou rizikova aktiva. Ale vetsinou se z tech rizik dostanou. To je koment k wfc & jpm. Tam budou zisky az v delsim timeframe.

Rakouske tituly neberu kvuli velke dani na divi. Je spousta jinych evr. Titulu, kde je dan nizsi. Navic jejich governance je uboha.

WMT co te prosimte laka? Technicky sice roste cena, tzn. Pro trading je OK, ale je to retail, obchodak. Fundamentalne je hruza, bez sance na otoceni....Ultranizke profit marginy (3.3%), P/E>24. Nechapu.

JNJ a MMM se daji brat v klidu, ale treba AMGN ma podle me lepsi rustovy profil (jak divi, tak trzby).
MMM v indu dneska asi nic netrumfne a navic ma pekny uptrend.

ADP ma downgrade, protoze jej chteji levneji nakoupit😀. Zpracovavaji vyplaty, takze je jasne, ze maji min prace s rostouci nezamestn., ale pokud se podivas ZA tuto krizi, jsou 1.na svete ve zpracovani dani a vyplat... Potrebujes dalsi duvod? Jedina otazka je nacasovani vstupu. To jsem tady pred chvili resil s Intelem. Ten jsem trefil na den presne a vydrzelo to do dneska 😁
ADP sedi na supportu a zformoval hammer, ale dno nevyhlasuji, makro podminky jsou silne negativni, podle me to stahnou jeste o patro niz. Buduto sledovat. Toto je otazka KDY?

RDS bud trpelivy, firma to ustoji, zalezi, jestli budes jeste na palube, je skoda prodavat takto nizko. Ropa za 1y bude vys, uz vyhrozuje saudsky princ shortarum 😁

TSLA gratuluji, pokud mas z drivejska a mas zisk, tady je to o pocitu a rozum je tu kratky...no comment 😳

Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Glueless » 21 zář 2020 23:34

Jeste jednoho mam na musce:

Bayer, BAYN
V nemecku, takze vyssi dan z divi, ale opet kombinace pruseru: covid, evropa, zaloby na roundup...
Pritom fajn diverzifikace, nejenom farmacka. Fund je zkomoleny odpisy....

G.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Investor007 » 22 zář 2020 00:38

WMT - defenzivní akcie s buy/outperform ratingem + tik tok hypem. K tomu navíc dividenda. Cenově se moc nehýbe a spíše se drží nahoře. Představují nové služby, byť jim v tom konkuruje např. Amazon. Čekám pro první přizobnutí na cca 129 USD úroveň (sníží to trošku P/E). Jediná cesta jak se k tomu dostat ale vypadá další tankování SPY (úctyhodně se stejně jako JNJ a LMT drží), nebo nějaký fundament. Jakmile skončí covid hype asi bych pozici zredukoval (dle vývoje).

JNJ - ano, mám v plánu ředit. Dnešní nákupka není ideální, ale trh nic lepšího neposkytl.

MMM - dle mého předražená akcie, čekám na lepší příležitost + celkem velký (ale ne extrémní) dluh. Cílovku mám někde 130-140.

ADP - jestli se přiblíží k 100-110, tak vezmu vzorek. Dle techniky je k tomu velice blízko a sedí někde na supportu.

RDS.B - bag holduju, nic jiného nezbývá. Ztrátu neberu.

TSLA - právě že nebyl a dnes mi Musk hodně pomohl tím, že si opět zjevně pod vlivem marjánky otevřel Twitter. Ponižuji prodejní příkazy a uvidím jak to bude zítra vypadat. Snad alespoň malý zisk, příp. break even, jinak bag holding

AMGM - docela dost zadlužený a cenově vysoko. V tom kanálu kde je by voko 235 nákupka min. . Přidám si ho do sledování přes alerty kdyby se vrátil níže. Vypadá to ale jako farmačka a tam už mám PFE + GILD.

Bayer.B - -5,72 EPS

Dnes jinak celkem velký tank na REITech. Sleduji tam O a STOR. Nákupky mám nicméně až nejdříve po dvoučíselných poklesech. Pokud by se SPG přiblížil k 50-55 (moje nákupka), tak rovněž přidávám.

Docela se mi jinak fundamentálně líbí cesta jakou se vydává MSFT (nákup herního studia + podpora her na Apple). To vše samozřejmě mimo jiných aktivit včetně cloudu a jiných aktivit. Možná jsem to měl dnes naředit a rozšířit pozici. Třeba bude ještě nějaká příležitost.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 22 zář 2020 10:57

v industrials mam vzacne jasno, drzim MMM a CAT, prikupy uznavam pouze pod dosavadni nakupkou (kterou mam zde prekvapive dobrou, jenom MMM mi tusim castecne [cenzura] blby kurs dolaru)

vcera mne zaujal velmi vyklesany reit aristokrat FRT, otazkou je samozrejme udrzitelnost dividendy (coz osobne nehodlam zkoumat, bo bych stejne dosel k nejakym mylnym zaverum)

MSFT si hlavne vcera udelal za $7,5B predvanocni radost s nakupem zenimaxu (= bethesda, idsoft, bioware, arkane, fallout, dishonored, quake, doom, rpg ze sveta forgotten realms apod. silne brandy z videoherniho sveta)

mi fcb znami ze starych casu, tedy herni developeri, prekladatele ci oldschool hraci, samozrejme jiz remcaji... mne ovsem zajima uz jen vysledna revenue mrkvi :) vtipne je, ze beth jsem si vzdycky hnusil a pokladal je za michala davida americkeho videogaming businessu, bez soudnosti, bez talentu, avsak s mamutim marketingem a skvele timovanymi akvizicemi... no nakonec je stejne spapal msft :)

ono je snad dobre, ze je nakonec sezere nejaka velka ryba, z prelomu stoleti si pamatuju, ze zde byla doslova obri mortalita hernich firem i celych mensich vydavatelstvi, distributoru apod. (samozrejme divokych pidi-firem v soukromem vlastnictvi), na zcela nekoncepcni praci casto diletantske spoluprace neporozumeni developera s publisherem kolem roku 2000 vyletely kominem tezke dolary a miliony clovekohodin prace, viz napr. anatomie krachu "legendarniho" publishera interplay, ktereho v te dobe vedl a vlastnil naprosty imbecil

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 22 zář 2020 11:13

Jinak neni podle mne nahoda, ze se uspesneho vstupu na burzu "dozily" prave 2 klasicke firmy, TTWO (= hlavne Rockstar) a ATVI (=Blizzard), protoze se jiz ve drevnich casech vyznacovaly prekvapivou racionalitou (u ATVI navic doslo kolem 2006 k uspesne transformaci businessu u super uspesneho titulu WoW), mj. diky trpelive a rozumne prace s core developery a klicovymi znackami, umirnenym vyvojovym planum, uspesne akumulaci a piplani uspesnych brandu a prinejmensim v pripade ATVI castecny prechod na predplatitelsky system (onlinovky). TTWO tedy pred 15-20ti lety vydavali i ultrabrutalni hry, ktere by dnes uz asi neprosly :), ale tech nadejnych firem existovalo mnohem vice, no vetsinou se casem rozpadly nebo je nekdo drive pohltil.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Glueless » 22 zář 2020 12:00

MSFT jde dobre, ale valuace jej posadily tak, ze ocek. navratnost je nizka, nevyhodny pomer risk-reward.

U Bayeru si skodis tim, ze pouzivas EPS. Holt mel ucetni malo naostrenou tuzku 😀 psal jsem, ze fundament je pokriveny odpisy. Ocisteno o jednorazovky jsou v poho.

AMGN je biotech, nikoliv farma, ma oproti vsem ostatnim jmenovanym jednu vyhodu: rostouci trzby

MMM si vytrpel svoje, duvod je opet ze nerostly trzby. Asi 2 roky klesal, mamza to, ze shaky hands uz odevzdaly, co mely. Trzbyse stabilizuji a pujdou nahoru. Sofistikovane vyrobky, inovace,divi kral, toto nemuzes chtit za levno 😉

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 22 zář 2020 12:51

U CAT me docela prekvapil nedavny rust, ktery sel proti poklesu prodeju a nevalnym vyhlidkam u naftaku. Znamena to rotaci z prepalenych tech akcii do tehle procyklickych kousku nebo se tu sazi na bull run tezaru zlata, jak to vidite?

Nakup MSFT asi nedokazu uplne posoudit, ta castka se mi zda docela randal (urcite ale lepsi investice nez TikTok) a navic jim to pravdepodobne nijak nezvysi prodeje Xboxu takze moc nerozumim tomu, ze to vsude vnimaji jako boj proti Sony/Playstation. Herni tituly ZeniMaxu znam jen z pradavnych dob, z posledni doby mam osobni zkusenost jen s Dishonored, ke kterym jsem se opakovane vracel.

ATVI mi dela od prvniho nakupu velkou radost a patri k tahounum meho ptf, ale pomalinku se divam o nejakem dalsim koni v gamingu. EA ma hodne fer cenu, jen netusim jak to bude s rustem, jeho hry me uplne minuly a nevim jaky potencial maji treba v e-sportu.
Nedavno jsem narazil na IPO Unity Software (U) tak si ho dam do watchlistu, pripadne popremyslim o nejakem ETF na zpusob ESPO, ale u obou me prijde prepalena valuace.

Jak tu probehly ty pojistovny, tak ja mam mensi pozici v AFL, ktera mi prijde velmi dobre rizena s bezpecnou divi (aristokrat), ale maji velke zastoupeni v Japonsku, takze je potreba na to brat ohled.

btw JNJ, PFE a ABBV mi pri dalsim poklesu prijdou jako jedna z mene rizikovych veci, i kdyby je uplne minula vakcina, u vsech mi prijde aktualni ohodnoceni docela OK.
Naposledy upravil(a) Victor Nettoyeur dne 22 zář 2020 14:06, celkem upraveno 1 x.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Investor007 » 22 zář 2020 13:04

Na FRT jsem se včera taky díval, ale REIT půjde dolů s druhým lockdown ("Druhou vlnou"), takže tam si počkám až na naprosté dno toho, co nezbankrotuje.

ABBV měla teď dump, ale je extrémně zadlužená, takže se držím dál. Do PFE a JNJ plánuji přilívat. GILD nechám jako spekulaci tak jak je a doředím až při extrémním poklesu.

Já vidím u MSFT význam hlavně v cloudu (konkurence AMZN) a vývoji na sebe navázaných služeb (vč. konkurence CRM apod.). To, že teď rozšiřují hry a chtějí dělat streaming je výrazné +, které podle mého ještě není zcela započítáno v ceně (konkurence mmj. NVDA).

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 22 zář 2020 13:28

Victor: Take se mne velmi libil sequel Dishonored. To studio, Arkane, je takovy vzacny zavan kreativity, talentu a zajimavych hernich postupu, ktere dokazalo nejak prezit ty stare casy. I kdyz ne vse, co vyplodili, mne oslovilo, tak je strasne uznavam. Je to jeden z tech lepsich drobku, ktere mrkve za tu investici $7.5b posbiraly. No i kdyby to nemelo okamzity smysl, tak odkoupili urcity balik prijmu, knowhow a brandu. Coz jim muze davat smysl uz proto, ze stejne nevedi, co s prachama, a jinak se vystavovali hrozbe, ze je papne treba Sony nebo nekdo jinej (vuci cemuz jsem indiferentni, bo drzim vetsinu z velkych ryb, tedy pozirani malych rybicek velkymi mne vetsinou zde nechava suse chladnym...)

Ted je spousta veci, co sleduji, jednou nohou v dipu, namatkou Cardinal, Gilead, Intel, Cisco, Welltower, BEN... Ony ty firmy nejsou ted ale obecne zadna hitparada (marze, revenue, uspechy, future outlook). Jestli vyleze DIY na 2%, koupim si utilitu YORW :)

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Jack N. » 22 zář 2020 14:04

Glueless píše:
22 zář 2020 12:00
MSFT jde dobre, ale valuace jej posadily tak, ze ocek. navratnost je nizka, nevyhodny pomer risk-reward.
JJ, skvělá firma, ale ohodnocení je tak vysoké, že v horizontu několika let může být výnos nula či dokonce mírně v záporu. Ale ani náhodou nevěřím, že půjde na 1/4, jak píše Ladis, to by znamenalo vážné problémy základního byznysu. Relativně přijatelné ohodnocení by mohlo být ~ 25 násobku zisků, což je i odhad několika lidí, co na SA sleduji. Jen čas ukáže ...

S GD, RTX a LTM souhlas, hlavně ty první dvě nabízí slušné ocenění a po určité stabilizaci letecké části mohou mít nadstandartní výnosy.

Jinak v poslední době jsem přikoupil MO (přiřazení), GIS a PEP.

Zamčeno