Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Glueless » 05 čer 2020 15:55

Investor007 píše:
05 čer 2020 13:38
Díky za tipy. Z hotelů mne zaujal H. Nemáte někdo v portfoliu? Revpar jsem si našel, ale většinou uvádí jestli roste, nebo klesá. Porovnání s předchozími asi nutné dělat ručně podle zpráv za minulé období. Nemá to nějaký agregátor v sobě zahrnuto jako u REIT Seekingalpha?

Daytrayding u těch hotelů neřeším. Tam bych si asi našel při tom jak vše roste akcie s ještě větší energií.
U toho RevPar vidím spíš důležité relativní porovnání mezi jednotlivými REITy. Kdo dostane za pokoj nejvíc (je to skoro profit margin).

njn, informace použitelné u REITů je poskrovnu. Solidní fundamentální přehled se těžko shání. I zavedené investorské stránky na ně klidně používají nevhodné (nebo méně vhodné) metriky a pak to křivý obraz (např. výplatní poměr, zadlužení atd.).
Na druhou stranu mi to přijde, že to vytváří příležitost, není to tak profláklé a nebude trvat dlouho a informace "zlidoví". Přeci jenom REIT jako sektor je docela nový.
I morningstar o REITech píše nesmysle, když víš co rozhoduje, lépe se orientuješ :-)

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Martin » 05 čer 2020 15:56

Na Lynx GD bohuzel nejde koupit. Myslel jsem, ze budu rad az ptf pujde do zelenych, ale nejde zase tak vyhodne nakupovat. Mam jeste USD, ale provahal jsem GPC (leti nahoru jako blazen). U PFE asi pockam jak dopadne spojeni. Dalsi ED se mota kolem 4% DY, ale jejich prijmy se motaji kolem 12b. Za chvili budou divi king a v NY bude potreba energie. Otazka, jak dlouho muzou utility vydavat nove akcie, zvysovat zadluzeni, aby financovali udrzbu a vystavbu? Kdyz vezmu, ze site v NY jsou zastarale a budou to naklady jako blazen opravovat a vymenovat.
Tak nevim jestli nesetrit USD a cekat na druhou vlnu, volby nebo vzit dalsi spolecnosti a fakt kupni cenu neresit. Chci si projet PEP, PG. U CAT a CMI pockam , co dalsiho byste ted kupovali...diky
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Glueless » 05 čer 2020 16:05

Martin píše:
05 čer 2020 15:56
Na Lynx GD bohuzel nejde koupit. Myslel jsem, ze budu rad az ptf pujde do zelenych, ale nejde zase tak vyhodne nakupovat. Mam jeste USD, ale provahal jsem GPC (leti nahoru jako blazen). U PFE asi pockam jak dopadne spojeni. Dalsi ED se mota kolem 4% DY, ale jejich prijmy se motaji kolem 12b. Za chvili budou divi king a v NY bude potreba energie. Otazka, jak dlouho muzou utility vydavat nove akcie, zvysovat zadluzeni, aby financovali udrzbu a vystavbu? Kdyz vezmu, ze site v NY jsou zastarale a budou to naklady jako blazen opravovat a vymenovat.
Tak nevim jestli nesetrit USD a cekat na druhou vlnu, volby nebo vzit dalsi spolecnosti a fakt kupni cenu neresit. Chci si projet PEP, PG. U CAT a CMI pockam , co dalsiho byste ted kupovali...diky
pokud ti nejde GD, podívej se na RTX. Spojení United techn. a Raytheon, vznikl (jeden z) největších army dodavatelů. Solidní spektrum výrobků. Rostoucí divi...posuď sám, jestli se ti hodí.

Utility bych teď moc nenabíral, nespěchej, sazby šli a budou chvíli dole. Počkej si na diskuse o zvyšování sazeb. Pak zasáhne panika REIT+Utils, nech sednout prach a vyber si co hrdlo ráčí, s cenama u země :-)

Je to až srandovní, jak poslušně a predikovatelně trh reaguje na takové zprávy.
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Glueless » 05 čer 2020 16:44

Investor007 píše:
05 čer 2020 11:08
Myslel jsem přímo nějaké konkrétní hotelové sítě s potenciálem.

Jinak teď poroste při otevření prostě vše. Dnešek podle mně bude rekordní růst - když se dívám na to co to dělá s mým portfoliem jen valím oči a lituji, že nejsem více zainvestován. :-)

Hlavně REIT to táhne nahoru (váhám jestli nepřidat O, NNN, nebo STOR). SPG už docela vyletělo (jsem +30 USD na akcii oproti nákupce).

Skoro i přemýšlím, že do něčeho naskočím dnes ráno (U.S. času) a odpoledne než začnou lidi prodávat vyskočím.
solidní předpověď (dnešní open +2 %)
Prosímtě domluvme se takto, až budeš mít příště nějaký názor, dej mi vědět dřív, ať stihnu nakoupit plný kotel. Dneska jsem stihl jen PEI v premarketu a zatím +25 % 8-)
díky
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od MartinD » 05 čer 2020 17:18

Já se z toho Lynxu poseru... je to kvůli nim nebo se EU zase s něčím vytasila tvl ?
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Investor007 » 05 čer 2020 17:45

Rally pokračuje. Teď jen čekám kdy prorazí USD a skočí k 23, nebo pod 23 USD. Potřebuji se nadzásobit na budoucí nákupy. Opravdu lituji, že jsem nevzal víc SPG, protože je to totální raketa.

Jinak vyklesal nám dnes ABT. Sice ne moc, ale ve srovnání s ostatními akciemi lepší jak drátem do oka.

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od MartinD » 05 čer 2020 19:53

Je vůbec nějaký způsob, jak General Dynamics koupit ?
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 06 čer 2020 00:01

MartinD píše:
05 čer 2020 19:53
Je vůbec nějaký způsob, jak General Dynamics koupit ?
Chtěl jsem tuto firmu doporučit k nákupu v minulých měsících, ale jelikož právě u Lynx a Degiro nejde nakoupit zvolil jsem jinou firmu. Sám jsem víc nebádal, prostě mám Lynx a jak to tam nejde koupit nehodlám zakládat jiného Brokera kvůli jediné firmě. Otázkou je, zda není součástí nějakého ETF, které by šlo nakoupit a právě GD tam zaobíralo větší pozici.

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 06 čer 2020 00:22

na fiu jsem to dohledal, takze to vypada, ze by to nemusel byt problem tam nakoupit pres nyse a xet

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 06 čer 2020 00:26

Victor Nettoyeur píše:
06 čer 2020 00:22
na fiu jsem to dohledal, takze to vypada, ze by to nemusel byt problem tam nakoupit pres nyse a xet
Ano, o Fiu už zde byla řeč. Oni hold prostě neumí to v té jejich zastaralé platformě zakázat, proto je možné to nakupovat. Otázkou je, co s tím bude do budoucna.

Zamčeno