Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Mrhol » 05 kvě 2020 21:25

kupuje tady někdo WFC ?? zítra je Ex divi date...co si o ní myslíte? já jsem koupil trochu...

Uživatelský avatar
Daniel
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 14 led 2020 11:38
Bydliště: Praha

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Daniel » 06 kvě 2020 10:02

Ahoj, na banky poslední dobou taky koukám a rád bych nějakou měl v portfoliu, ale pro mě je to pořád sektor, ve kterém se ještě tolik neorientuji, takže spíš vyčkávám a čtu si. V hledáčku mám hlavně JPM a MS, dividendově vypadá zajímavě i PBCT. WFC má taky pěknou dividendu, ale pošramocenou reputaci a její performance ani vyhlídky teď nevypadaj růžově. I když s tou reputací... Která banka nemá někde nějakej vroubek, že jo.

Mimochodem, trochu to souvisí s tím, co se tu řešilo výš a možná by to bylo i zajímavý téma na další sraz :) Etika investování a jak to má kdo nastavené. Je to hodně individuální, ale docela by mě zajímaly další pohledy. Já třeba s alkoholem nebo cigaretama problém nemám vůbec, stejně jako bych ho neměl s trávou a kdo ví jakejma dalšíma substancema. Tam tak nějak pořád vidím odpovědnost hlavně na straně spotřebitele... Jinak bych mohl zavrhnout i kafe, limonády nebo mekáč, protože v nepřiměřenym množství škodí všechno. Kde jsem ale našel svojí hranici jsou třeba soukromý vězení. Co jsem si tak načítal, tam ten profit jde hodně proti smyslu, kvalitě a bezpečnosti.

Pardon, asi už to sem nepatří - přehlédl jsem někde vlákno k tématu?

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od mnam84 » 06 kvě 2020 10:08

Včera PM ČR oznámil poměrně zajimavou dividendu 1560 Kč na akcii což v současnosti je přes 10 % hrubého, rozhodný den je zhruba za dva týdny. Vyplata je ze zisku z lonského roku a minulých let

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Glueless » 06 kvě 2020 13:15

VSbrok píše:
03 kvě 2020 15:25
Glueless píše:
02 kvě 2020 12:19
VSbroku: BDC firmy mají hodně nízkou jistotu divi i v běžných ekonomických časech a běžně sráží divi.
Investovat do nich v dnešní coronasituaci a nízkých sazbách nenazývám odvahou, ale pošetilostí.
Počítáš se zaříznutím divi?

mmch MAIN má nájemce mezi malými podniky v USA (nejvíce zasažené zavřením ekonomiky s nejnižšími rezervami), prakticky žádný z nich nemá investiční grading...pokrytí divi před coronou bylo blízko 100 % už tehdy...

good luck
Glueless
ano, většina BDC firem na tom bude bídně a proto jsem si vybral nejsilněší v oboru.
Jesli mě pamět neklame, tak MAIN měl v předchozím kvartálu pokrtí někde kolem 115%. Navíc mají (měli) slušnou zásobu $$$ z realizovaných zisků, které postupně přesouvají ze speciální dividendy do pravidelné.
No právě, přesouvají peníze z minulých zisků do placení divi, špatná znamení.
MAIN je mezi BDC,jak se říká, nejlepší dům ve špatné čtvrti :-)

Psal jsem: problém MAIN je, že je to v podstatě banka pro malé podniky, které normálně nedosáhnou na úvěr u norm. banky. Z toho důvodu je MAIN více náchylná (a volatilnější) na stav ekonomiky a nynější Corona ji zasahuje víc (má v PF malé firmy).
Navíc platíš 39,6% daň.
Ale pokud s výše uvedeným počítáš, je v poho
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 06 kvě 2020 16:02

ODDĚLIL JSEM DISKUSI O Etickém investování do samostatného tématu
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Jack N. » 06 kvě 2020 19:06

Jednom drobnost k MAIN - daň z dividend není 36,9%, ale 15%, přičemž část daně vracejí ve formě kapitálových vratek, takže reálně je v řádu jednociferného čísla.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Glueless » 06 kvě 2020 20:16

Jack N. píše:
06 kvě 2020 19:06
Jednom drobnost k MAIN - daň z dividend není 36,9%, ale 15%, přičemž část daně vracejí ve formě kapitálových vratek, takže reálně je v řádu jednociferného čísla.
pardon, máš pravdu, spletl jsem to s EPD, tam mě dožrali tou dividendou...
nicméně i z kapitálového musíš platit daň, tzn. z vratky zase něco vrátíš (státu) :-)
ale +/- 15% je lepší než 39%
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Jack N. » 07 kvě 2020 10:11

EPD - Enterprise Products Partners je společnost typu LP (limited partners). Americká "elpíčka" mají opravdu tak vysoké daně a není ani vyloučeno, že nepřijde pozdrav od IRS viz https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopi ... t=1300053¨

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 07 kvě 2020 10:20

Vítej Jacku mezi námi 😃 . Je to přesně jak píšeš Jack. Je třeba rozlišovat tyto společnosti.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Pavel » 07 kvě 2020 10:39

Sláva Jack je tady:-) Tož vítaj:-)

Zamčeno