Co mi chybí na burze

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Co mi chybí na burze

Příspěvek od minarjo » 29 pro 2021 08:55

Přesně @ravo odpověděl. Také jsem měl na mysli zisky a dividendy, že v těch výročních zprávách bývají na webu RMS.
Jinak pro obecnou představu o dividendách českých, i těch dnes už méně obchodovaných titulech z RMS, doporučuji třeba tento web: https://www.miras.cz/akcie/dividendy.php
Není tam vše a poslední data některých společností jsou za rok 2019, ale pro představu to stačí. Zvlášť ta dolní tabulka, kde jsou mnohé známé české tituly z Kupónové privatizace - dnes už i z burzy RMS (která sama o sobě vznikla po kupónovce) je řada z nich stažena, ale ukazuje to i u nich dividendový vývoj.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Co mi chybí na burze

Příspěvek od czhunter » 18 led 2022 18:52

StanikKolarik píše:
06 zář 2019 17:05
Určitě mnoho z nás už několikrát zažilo okamžik, kdy hledalo akcie nějaké firmy aby zjistili, že ta firma na burze není. Jakou firmu byste chtěli do portfolia, kdyby byla na burze?
Nejjednodušší otázka, jakou jsem kdy dostal. Odpověď je akcie FEDu. Bohužel se nedají koupit a vlastní je jenom velké banky. Nikdo neví jaké, protože to je tajné a nikdy ve FEDu nebyl audit. Dobře si to bankovní mafie v roce 1913 napsala a zařídila.

A proč FED? Protože má účet, na kterém je zůstatek 0 Dolarů a přesto k tomu má šekovou knížku, za kterou může kupovat aktiva dle libosti. A že si vybírá ty nejlepší aktiva, o tom nemusí být ani řeč. Kupují dluhopisy Microsoftu, AT&T, Apple, vládní dluhopisy atd. A ještě k tomu během pandemie dostali závazek od Ministerstva financí, že případné defaulty zaplatí daňoví poplatníci. A kde by na to daňový poplatník vzal? No přeci půjčil si to od FEDu :lol: .

Akcionáři FEDu také dostávají 6% dividendu, což je slušné.

A pokud to nakonec dopadne jak v Japonsku, tak bude FED dříve nebo později vlastnit 80 % všech ETF, tak jako Japonská centrální banka a zaplatí za to 0 Kč, protože si měnu jen naťuká do počítače.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Odpovědět