Společné portfolio

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Sumo.cz » 04 lis 2020 13:56

Asi to sem asi nepatří, ale pokud máš zelenou energii, která je vyrobena stroji ze zelené energie a tu energii použiješ na blbosti jako je třeba celovečerní svícení chodníčku(kdyby jsi šel večer ven), tak je podle mě úplně jedno jak byla ta energie vyrobena a je spotřebována čistě na znečištění. Jen to asi u zelené energie nějak nevadí a je tu pak omluva pro plýtvání, když je vlastně zelená.

Díky zelené energii z obnovitelných zdrojů(dřevo->dřevěné uhlí) se málem vykácela Evropa a díky ropě a fosilu, tu můžeme mít zase lesy (nebejt teda kůrovce). Holt ve se mění a nic není černé a blé.

Asi jako říkat že je plast blbej, páč ho někdo hodí do moře, tak ho želva seřere a umře na to . Kdo je prase, bude prase i s ekologickým produktem.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Marek » 04 lis 2020 17:29

Mylis se. Evropa je nejvic zalesnena, zarostla za minimalne poslednich X stovek let (alespon ta nase, stredni). Jde o velke ekologicke tema "landscape abandonment" (& degradation). A i ty lesy jsou z vetsiny neprirozene, lidske/kulturni celky. Vyjma vysokych chladnych poloh byla Evropa savanovita, lesostepni az ridkolesni. Pak probehl rozmach bezlesi, ktery se ovsem del na drobno, a ekosystemum v podstate vyhovoval. Duvodem byli rolnici a vesnicane obecne.

Kazdopadne to sem opravdu nepatri.

Chtel bych mit v ptf znacky, ktere alespon na to zcela neserou. Xom to neni.

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Ladislav » 16 lis 2020 17:28

Circle15us.jpg
Circle15us.jpg (186.59 KiB) Zobrazeno 2545 x
AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, BHP Group, British American Tobacco, HSBC Holdings, Royal Dutch Shell, Tesco, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, BNP Paribas, Iberdrola, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.
Circle15eu.jpg
Circle15eu.jpg (173.65 KiB) Zobrazeno 2545 x

Moje portfolio 28 akcií na stálo pro dividendy jako důchod prodělalo jisté změny.

Dostal jsem od hodného člověka hezký obrázek = kruh s 15 barevými výseky a do dvou kruhů jsem mých 28 akcií napsal, za otáčení o 24 stupňů pro každé jméno, na zadarmo programu Photoshop.
Protože ukládám peníze na akcie dost pravidelně = 6 : 6 : 6 : 7 : 7 : 7, a při růstu kurzu nebo poklesu nic neměním, mám rád všechny výseky kola stejné.
Když kupuju akcii s výnosem dividendy nad 5%, dám do ní během několika let 7.000 €. A při dividendě pod 5% jen 6.000 €. A jestli jsem kupoval akcie s výnosem dividendy 3,5% a po 10 letech dělá roční dividenda z dávné investice už 7%, tak nepřikoupím a nechám v té akcii jen těch dávných 6.000 €.
Akcie 150% v plus neprodávám z části, abych nezmenšil peníze z dividend.
Akcie kleslé na polovinu zatím nepřikupuju, protože chci rychle ušetřit peníze a koupit 6 nových akcií za 6.000 € nebo 7.000 € během několika let = Bank of Nova Scotia, BNP Paribas, Enbridge, Mitsubishi Corp., Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance.
Po mnoha letech prodám příští rok akcie Banco Bilbao a Banco Santander. Zlobí mne, že zvyšují počet akcií a znehodnocují tím kurz.
:idea: Nechci překonávat žádný index s mým růstem portfolia. Naopak mám rád akcie, které nerostou, abych je mohl levně přikoupit i za 5 let. :idea:
Naposledy upravil(a) Ladislav dne 16 lis 2020 18:21, celkem upraveno 3 x.
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Sumo.cz » 16 lis 2020 17:58

StanikKolarik píše:
27 srp 2019 20:10
Máš v tabulce starej vzorec. Finviz změnil stránku a nově je to na tabulce 7 a ne 9 jako dříve

"table"; 7

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné portfolio

Příspěvek od VSbrok » 19 lis 2020 03:24

Tak jsem vyženil Viatris (VTRS), prosímo přidání do ptf. Děkuji.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Ondřej » 20 lis 2020 06:35

Tak ten tam můžeš přidat i mě, včera nám skočil o 12% jsem zvědav co přinese do budoucna.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné portfolio

Příspěvek od VSbrok » 30 lis 2020 18:24

DOW ven a WMB do ... děkuji za úpravu.
zapomněl jsem, OMI už taky nemám, bohužel prodáno příliš brzy :cry:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Kamarad » 08 pro 2020 21:41

Dnes přikoupen UGI a do portfolia přidána nová firma - Huntington Ingalls Industries, Inc. (HII) díky za přidání...
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Jack N. » 09 pro 2020 09:03

Dobrý výběr Kamarade !
UGI zřejmě koupím zítra nebo pozítří u nového brokera a HII už od září mám. Přiznám se bez mučení (ha ha), že nákupku mám za 140 $.

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Kamarad » 09 pro 2020 09:20

Jack N. píše:
09 pro 2020 09:03
Dobrý výběr Kamarade !
UGI zřejmě koupím zítra nebo pozítří u nového brokera a HII už od září mám. Přiznám se bez mučení (ha ha), že nákupku mám za 140 $.
Jacku, tak to gratulace k nákupce u HII. V podstatě jsi trefil dno. Já o téhle firmě popravdě v září ani nevěděl. :D
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Odpovědět