Společné portfolio

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Společné portfolio

Příspěvek od bulinak » 09 pro 2020 10:24

Jack N. píše:
09 pro 2020 09:03
Dobrý výběr Kamarade !
UGI zřejmě koupím zítra nebo pozítří u nového brokera a HII už od září mám. Přiznám se bez mučení (ha ha), že nákupku mám za 140 $.
Také sleduji, ale až někdy od listopadu a utekla mi cena. Mám nastaveno 155$
Stavím zoo.

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Společné portfolio

Příspěvek od TomasV » 09 pro 2020 13:25

Jack N. píše:
09 pro 2020 09:03
Dobrý výběr Kamarade !
UGI zřejmě koupím zítra nebo pozítří u nového brokera a HII už od září mám. Přiznám se bez mučení (ha ha), že nákupku mám za 140 $.
Ahoj,můžu se zeptat jakého brokera jsi si pořídil?

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Jack N. » 10 pro 2020 18:53

Jasně, TradeStation. Vzhledem k problémům ohledně pojištění u Lynx/IB od ledna 2021 jsem hledal brokera s pojištěním dle SIPC a tento mi vyšel jako slušná možnost. Zvažoval jsem ještě Zacks Trade, ale to je obdobně jako Lynx jenom zprostředkovatel IB a trochu i zde zmiňované Tastyworks, tam se mi nelíbí polatek 20$ za vklad (TS nemá nic). Zatím se s platformou seznamuji a právě dělám první nákupy. Obchod za 1$ (per share plan) je velmi příjemný. Trochu potíž je, že berou jenom USD, přesun z dolarového účtu u Fia stál 23$, šlo ale o větší objem, tak to bylo poměrově skoro zanedbatelné. Do budoucna pro menší vklady to bude chtít najít sofistikovanější převod.

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Kiflik » 10 pro 2020 19:26

Jack N. píše:
10 pro 2020 18:53
Jasně, TradeStation.
Takže používáš https://www.tradestation.com/ můžeš se o tom rozepsat více? Jak dlouho trvalo otevření účtu?

Já jsem koukal po https://www.tradestation-international.com/global/ to je odnož IB - tady je popis v češtině https://aostrading.cz/tradestation-glob ... det_1-dil/

Jinak Zacks Trade píše: https://www.zackstrade.com/account-protection/
Ochrana pojištění účtu
Účty zákaznických cenných papírů v Zacks Trade, divizi cenných papírů LBMZ, jsou chráněny společností Securities Investor Protection Corporation („SIPC“) v maximálním krytí 500 000 USD (s hotovostním sublimitem 250 000 USD) 1 a v rámci nadměrné politiky SIPC naší clearingové společnosti. s určitými upisovateli v londýnské Lloyd's až o dalších 30 milionů USD (s hotovostním sublimitem 900 000 USD) s celkovým limitem 150 milionů USD. Stejně jako u všech společností zabývajících se obchodováním s cennými papíry poskytuje krytí SIPC ochranu před selháním makléřského dealera, nikoli před ztrátou tržní hodnoty cenných papírů. 2 Vezměte prosím na vědomí, že pojistná ochrana SIPC nechrání účty, které jsou ohroženy nebo pokud dojde k podvodné činnosti.
Seznam SIPC společností: https://www.sipc.org/list-of-members/

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Společné portfolio

Příspěvek od TomasV » 11 pro 2020 17:20

Asi by sme mněli diskuzy převést do sekce Brokeři,každopádně tenhle broker vypadá jako dobrá náhrada/doplnění za IB/Lynx.

Nešlo by přeměnit koruny na dolary v IB/Lynxu a poté převést pomocí ACAT?

https://brokerchooser.com/broker-review ... ion-review

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Jack N. » 11 pro 2020 18:08

Otevření účtu bylo celkem jednoduché, postupuje se podle instrukcí na webu a je potřeba foto dokladu (pas, občanka) a výpis účtu se jménem (energie nebo z banky). Schválení trvalo 4 pracovní dny, pak přišel email, že účet je připraven na první vklad prostředků. Ten jsem provedl z dolarového účtu u Fia, protože jsem rozprodal zbytkové $ pft u e-brokera a peníze převedl na něj. Převod Fio -> TS stál 23$ a peníze byly k dispozici druhý den večer (pěkná rychlost). Pro menší částky budu muset vymyslet něco levnějšího.

Jak píše TomasV, jedním z řešení by mohl být ACAT - u IB je zdarma ven i dovnitř a u TS je příchozí zdarma. Už jsem 2x chatoval s podporou, sice jsem musel čekat skoro půl hodiny, ale pak komunikace a vyřízení bylo skvělé. Ze začátku jsem měl nastavený "per trade" plan místo "per share", takže první obchod byl za 5$ místo 1$, během jednoho dne to změnili. Per share plan = poplatek 0.01 $ / akcie, minimum 1$. Pokud budete zakládat maržový účet, tak při velikosti pod 25 000 $ vám povolí jenom 3 nákupy za den, pro změnu je nutné volat TradeDesk.

Jinak Zacks Trade je zprostředkovatel IB a od ledna bude pro evropské účty platit to samé co pro Lynx.

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Společné portfolio

Příspěvek od TomasV » 11 pro 2020 18:21

A jak je to s podpisem formuláře W-8BEN,pro správné danění dividend?

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Marek » 11 pro 2020 22:00

Hlasim nakup LMT na $356.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Martin » 12 pro 2020 11:40

Marek píše:
11 pro 2020 22:00
Hlasim nakup LMT na $356.
Gratulace....ja byl u rodicu a vecir koukam cena pres 360. Prikazy nedavam, radsi to sleduju, mozna to budu muset prehodnotit. Ale sance jeste prijde.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Společné portfolio

Příspěvek od Marek » 12 pro 2020 14:46

Diky, ale $4 nic nejsou, LMT byla jedna z mala akcii v mem sirsim hledacku, ktere sly na podzim proti pozitivnimu trendu trhu, a tak jsem ji vzal i v obdobi, kdy jsem maximalne ostrazity a zacinam kupovat dost ledabyle az neochotne. Na trzich je nyni az prilis veseli a mnoho dumb money, takze spis cekam na korekci, kdy se (doufam) bude nakupovat: CAH, GIS, CSCO, MSFT, DIS, JPM, BMW, CAT... :) Tedy firmy, ktere proste nejsem ochoten vysoko v plusu redit (netyka se Cisco, tam jsem trochu pohorel s nacasovanim)

Odpovědět