Společné portfolio

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
phoenix
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 22 črc 2021 22:37
Has thanked: 1 time

Re: Společné portfolio

Příspěvek od phoenix » 04 led 2023 20:08

Díky za odkaz.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné portfolio

Příspěvek od VSbrok » 06 led 2023 05:07

Tak jsem na konci loňského roku ještě trošku ZOO rozšířil ... jsem holt sběratel :)
MDT
OCSL
SWKS

Prosím o přidání. Děkuji.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné portfolio

Příspěvek od VSbrok » 01 úno 2023 23:03

Takže po delším přemýšlením šel STAG ven a navýšil jsem pozice, v kterých jsem byl nejvíce mínus ... tedy vyměnil jsem cca $73 za cca $150 ročních dividend...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné portfolio

Příspěvek od VSbrok » 26 dub 2023 11:23

Přibral jsem GLAD do ZOO, prosím o úpravu ptf. Děkuji
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

hawkeytom
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 26 čer 2021 11:51

Re: Společné portfolio

Příspěvek od hawkeytom » 22 čer 2023 23:16

Aktualizuje se ještě tabulka?
T, PLTR, IBE, GSK, RDS.B, VOD, BHP, RIO, HSBC, BTI, UL, OGZPY, BAS.DE, ALV.DE
CZ: TABAK, KOMB, CEZ, MONET

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 211
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Společné portfolio

Příspěvek od volnicko » 01 led 2024 18:22

volnicko píše:
02 led 2023 19:12
Ja jsem na cervene nule, pokud merim v EUR. V CZK to bude minus. Tak mi to rika IBRK.
Divi obsazeny, ale ne vsechny dane z nich. Jinak by to melo merit skutecnou navratnost, ne rust portfolia dany dokupy.
Mam nadvazene value, jinak by to bylo horsi.

Obrázek
2023 byl o poznani uspesnejsi nez 2022, holt jsem mel stesti. Meri IBRK skrze TWR metodu a v EUR.
Nejvetsi kontributori zisku:
- Marginove naredeni portfolia.
- META, ATVI, PBR.

Bottom Performers:
- EURo a financovani marginu.
- Cokoliv z Ciny.

Obrázek

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Společné portfolio

Příspěvek od StanikKolarik » 01 led 2024 19:47

hawkeytom píše:
22 čer 2023 23:16
Aktualizuje se ještě tabulka?
vyprdnul jsem se na to, ale klidně to někomu předám
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Společné portfolio

Příspěvek od czhunter » 02 led 2024 16:39

volnicko píše:
02 led 2023 19:12

2023 byl o poznani uspesnejsi nez 2022, holt jsem mel stesti. Meri IBRK skrze TWR metodu a v EUR.
Nejvetsi kontributori zisku:
- Marginove naredeni portfolia.
- META, ATVI, PBR.

Bottom Performers:
- EURo a financovani marginu.
- Cokoliv z Ciny.
Nechci ti kazit radost, ale Interactive Brokers a jejich TWR ukazuje blbosti.

Jak ti ukáže následující článek na Sharesight, tak TWR metoda ti může ukázat 12% v plusu ročně, zatímco v realitě jsi 12% ročně v mínusu. Mám potvrzeno z vlastních výpočtů, že jejich čísla neodpovídají realitě a reálným částkám.
https://www.sharesight.com/blog/time-we ... of-return/

Obrázek

Jak vidíme v jejich článku, tak při reálné ztrátě $500 by TWR metoda stále ukazovala zisk 12% ročně.

Aneb zkus kontrolu přes Sharesight...
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 211
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Společné portfolio

Příspěvek od volnicko » 02 led 2024 18:08

czhunter píše:
02 led 2024 16:39
Nechci ti kazit radost, ale Interactive Brokers a jejich TWR ukazuje blbosti.

Jak ti ukáže následující článek na Sharesight, tak TWR metoda ti může ukázat 12% v plusu ročně, zatímco v realitě jsi 12% ročně v mínusu. Mám potvrzeno z vlastních výpočtů, že jejich čísla neodpovídají realitě a reálným částkám.
Diky za tip. Minuly rok jsem sem daval odkaz na to, jak to IBRK pocita (https://www.interactivebrokers.com/imag ... _paper.pdf), aby kazdy rozumel, co se vlastne pocita. Holt se musime nejak vyporadat s tim, jak na ucet prihazujeme penize. A asi mas pravdu, ze pro nase ucely bude MWR lepsi. Jinak cim mene nam na portfolio (procentualne) tece novych prostredku, tim vic se rozdil mezi MWR a TWR bude zmensovat. Mimochodem, jak velky rozdil vam to ukazuje? :)

MWR mi IBRK pocita na 39,15%. Do sharesight jsem to necvakal. Tech pozic mam hodne, ale myslim, ze ramcove to bude sedet, zakladni check jsme si delal rucne.

Diky bohu nikomu finance nespravuji a nemusim vykazovat presne, urcite by to slo udelat lepe. Prebyva mi tam cast dividend z roku 2022, naopak chybi cast za 2023, ziju za CZK, tedy bylo by lepsi vykazovat v korune apod.

edit: Excel ma funkci XIRR, to by melo byt to same. Tedy pokud nemate IBRK nebo Sharesight, ale vite, kolik melo vase portfolio na zacatku roku, kolik jste kdy prihodili a vysledny stav, tak to procento snadno zjistite.

Obrázek

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Společné portfolio

Příspěvek od czhunter » 04 led 2024 14:42

Jak ukazuje příklad ze Sharesight blogu, tak rozdíl může být klidně o 20% ročně. Tedy o dost.

Aneb můžeš být v mínusu s negativní unrealized P/L a stejnak ti TRW ukazovat plusový výnos. Za 2023 byl u mě rozdíl TRW na IB proti Sharesight asi o 20% oproti realitě. Ale je pravda, že já tam loni sypal statisíce v průběhu celého roku.

Technický dotaz ze zajímavosti. Jak jsi dosáhl 39% výnosu portf, když jen dvě akcie z tvého portfolia měli výnos nad 40%? I to ATVI mělo jen 24% výnos loni a máš ho v top 3 performers. To máš tak velký margin?

A znáš to, margin je dobrý sluha na cestě nahoru a zlý pán na cestě dolů. A dle dluhopisového trhu nás stále čeká recese...

No a Sharesight umí přepočet na Koruny a ukazuje i vliv pohybu korzu Koruny na celkový výnos. Třeba v roce 2022, jestli si dobře pamatuji padli veškeré mé dividendy z USA na posílení Koruny pro nula k nule pojde.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Odpovědět