Otázky a odpovědi

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Cyberguy » 05 led 2021 14:47

Martin píše:
05 led 2021 11:48
Koukam, ze clanky na Seekingalpha jsou uz jen pro predplatitele, nektere jiz byly drive, ale ted uz mi nepusti ani jeden.
Na liště dole vidím že jsem si dnes přečetl 1 z 5 článků zdarma (1/5 Free Articles Read This Month) ... nikdy dříve jsem si nevšimnul podobného omezení, ... ale asi to tak už je.

RomanS
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 10 říj 2020 17:50

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od RomanS » 05 led 2021 16:22

Ahojte. Chcel by som sa spýtať ohľadom brokera Degiro. Kvoli brexitu a presunu Lynx na IBIE a teda aj sníženia poistenia účtu, som sa rozhodol si vytvoriť účet i na Degiru. A je to aj kvoli diverzikácii .... A uvažujem, že by som časť portfolia z Lynxu presunul na Degiro ... teda jednalo by sa o európske akcie ako BHP, RDS B, BAT, Allianz, BASF. Je tam aj dokonca nižší polatok za nákup na Xetre 2€ namiesto 6€ u Lynx. Ohľadom prevodu by ma to stálo 10€ za jednu otvorenú pozíciu(Lynx si poplatok neúčtuje-aspoň čo som našiel). Tak som sa chcel spýtať aké alebo či máte skúsensti s prevodom časti portfolia na Degiro a hlavne či danenie dividend je rovnaké ako u Lynx (teda AS.RDS B , BAT, BHP 0% , Allianz a BASF 26%) ? Ďakujem

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Glueless » 06 led 2021 22:33

Mám dotaz: převáděl někdo EUR z Fio do Lynx?
Jak je to s poplatky?
Něco jsem prodal ve Fio a pokračuje transfer do Lynxu. Není to vysoká částka, tak ať vím, jestli se to vyplatí.

díky
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Pavel » 07 led 2021 00:21

Glueless píše:
06 led 2021 22:33
Mám dotaz: převáděl někdo EUR z Fio do Lynx?
Jak je to s poplatky?
Něco jsem prodal ve Fio a pokračuje transfer do Lynxu. Není to vysoká částka, tak ať vím, jestli se to vyplatí.

díky
G.
Na Lynxu ti je připíšou zdarma a odeslání z FIO nemůže být dražší než odeslání korun (tuším že nařízení ČNB). Ale jistě není problém do FIO zavolat, podle přílohy by to mohlo být zdarma:-)
Přílohy
Glue.jpg

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od StanikKolarik » 02 bře 2021 16:01

Ve výkazech se změny v portfoliu vykazují pomocí
BUY - nový titul
ADD - navýšení titulu
REDUCE - redukce titulu
SELL - výstup z titulu

ale nepochopil jsem, jestli se ty procenta u ADD/REDUCE počítají z poměru počtu kusů nebo poměru velikosti pozice...

Kód: Vybrat vše

Mám 100ks NYSE:XYZ nakoupených za $10, dokoupím 100ks za $7
je to ADD +100% (počet kusů) nebo + ADD +70% (hodnota)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Trimax
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 19 zář 2020 16:10

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Trimax » 21 bře 2021 15:12

Existuje u nás něco jako SEC v USA a obdoba formulářů 10-K?

Uživatelský avatar
IG_Ronie
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 říj 2020 12:58

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od IG_Ronie » 24 bře 2021 21:38

Podle me leda ucetni vykazy a vyrocni zpravy ve sbirce listin v rejstriku.
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | PG | 9888 (Baidu) | ATVI | SPCE | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

potoks
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 26 zář 2019 14:49

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od potoks » 03 dub 2021 20:48

zdravím, už asi rok tu chodím koukat a stále jsem váhal až mi to nedalo a konečně jsem se rozhodl začít. na začátek chci udělat pár nákupů tady u nás v ČR. mám ebroker - nepočítám s denními nákupy - nyní jsem rozhodnutý pro DGI. a mám hned takový amatérský dotaz týkající se "rozdílu" mezi BCPP a RM-S. (hrubá fakta jako T+2/T na RMS, menší poplatky ebrokerovi v prospěch RMS, aj. vím) takže: u libovolné akcie - koupit na BCPP nebo RMS?

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Cyberguy » 04 dub 2021 11:44

to potoks
Ještě může být rozdíl v měně vyplácené dividendy. BCPP může občas být $, RMS v Kč. Například u Avastu. A potom může být rozdíl v likviditě.

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Mrhol » 05 dub 2021 22:45

potoks píše:
03 dub 2021 20:48
zdravím, už asi rok tu chodím koukat a stále jsem váhal až mi to nedalo a konečně jsem se rozhodl začít. na začátek chci udělat pár nákupů tady u nás v ČR. mám ebroker - nepočítám s denními nákupy - nyní jsem rozhodnutý pro DGI. a mám hned takový amatérský dotaz týkající se "rozdílu" mezi BCPP a RM-S. (hrubá fakta jako T+2/T na RMS, menší poplatky ebrokerovi v prospěch RMS, aj. vím) takže: u libovolné akcie - koupit na BCPP nebo RMS?
Ahoj, to neřeš...nakupuj na BCPP...sice píšou že RMS má nižší poplatky ale cena je tam o pár drobných na akcii víš. Když sjem začínal nakupovat tak jsem to různě propočítával, myslím že nějaké nákupy jsem udělal i na RMS...například v období rozhodných dnů pro divi je tam rozdíl, na BCPP se jeden den akcie prodává už ponížená o dividendu a na RMS ješte za cenu pred dividendou.

Odpovědět