Otázky a odpovědi

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Martin » 05 pro 2020 15:20

Marek píše:
05 pro 2020 10:47
FRT muze byt porad dobra volba, predkrizovy normal byl okolo $130 i vyse. Nezapominejme, ze jde vlastne o small cap akcii, takove se v pripade good news hybou rychle jako stiky
Čekal jsem na FRT a když spadnul k 125, tak jsem nakoupil a říkal si, super mám ho za dobrou cenu. Jenže pak přišel virus a letěl dolů jako kámen. Naředil jsem, ale kdybych počkal s prvním nákupem, tak jsem měl vstupní cenu parádní.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Martin » 05 pro 2020 15:21

Měl bych dotaz - u zbrojařů LMT a GD, když mám nevyřízené položky financované (funded backlog), tak to znamená, že jsou pod smlouvami a taky zaplacené??
Proti tomu - celkové nevyřízené položky (total backlog), jsou smlouvy současné i budoucí a část je již zaplacená, ale budoucí smlouvy se můžou zrušit? Díky
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Marek » 05 pro 2020 16:00

Martin píše:
05 pro 2020 15:20
Marek píše:
05 pro 2020 10:47
FRT muze byt porad dobra volba, predkrizovy normal byl okolo $130 i vyse. Nezapominejme, ze jde vlastne o small cap akcii, takove se v pripade good news hybou rychle jako stiky
Čekal jsem na FRT a když spadnul k 125, tak jsem nakoupil a říkal si, super mám ho za dobrou cenu. Jenže pak přišel virus a letěl dolů jako kámen. Naředil jsem, ale kdybych počkal s prvním nákupem, tak jsem měl vstupní cenu parádní.
Ja mam nakupky $73.77 a $74.82 v 09/20 a 10/20 takze jsem prirozene spokojen, nakoupeno doslova za 5 minut 12 zda se... Od cervenych cisel mne zda se paradoxne uchranil fakt, ze jsem tu akcii za normalniho stavu nikdy dvakrat nechtel... Byl to takovy klasicky oportunismus, aristokrat pada, neco si prej... On clovek ma kolikrat nejvetsi vejvar z firem, ktere "nechtel", pac u nich aspon nikdy nenaleti na FOMO...

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od StanikKolarik » 15 pro 2020 20:21

StanikKolarik píše:
26 lis 2020 13:20
A to platí i na ADR? Já mám SAN na NYSE a nepřišel mi ani mail, ani nemám nic v Degiru.
A ty kupony se už dostávaly?
- mám ADR NYSE:SAN (díl 11/19 + díl 01/20 + 2díly 10/20) na Degiru
- o kupónu mi nikdo vědět nedal takže jsem o ničem nehlasoval
- dividendu tvrdili, že nebude
- vůbec jsem nevěděl, že je nějaký ex-date
- dnes mi dorazila dividenda o které nemůžu najít proč mi vůbec přišla
- navíc mi přijde divné, že mi přišla čistá divi bez srážek (nebo spíš nemám ve výpisu řádek o dani)

máte to někdo taky tak? ne že by mne ta divi nepotěšila, ale jsem z toho jelen
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Kiflik » 15 pro 2020 21:15

SAN https://www.santander.com/en/shareholde ... #dividends
Představenstvo schválilo dne 27. října 2020 návrh provést plně splacené navýšení kapitálu, aby bylo možné distribuovat nové akcie v hodnotě 0,10 EUR na akcii, jako doplňkovou platbu od roku 2019, která má být vyplacena v tomto roce. V důsledku toho by ekvivalentní celková platba odpovídající roku 2019 byla ekvivalentní 0,20 EUR na akcii.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od StanikKolarik » 15 pro 2020 21:40

Jo tohle jsem četl taky, ale nikde jsem už nedočetl že "ex date" je toho 27.10 a že to měli platit dnes. Já jsem vlastně nevěděl jestli se mne to vůbec týká. No očividně jo, protože 0,2€=0,25$ takže to odpovídá že by to bylo za počet kusů k tomu 27.10
Tak ještě počkám co mi napíše Degiro na konci roku k daním, protože mi to přišlo "čisté"
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od slon » 17 pro 2020 16:25

StanikKolarik píše:
15 pro 2020 21:40
Jo tohle jsem četl taky, ale nikde jsem už nedočetl že "ex date" je toho 27.10 a že to měli platit dnes. Já jsem vlastně nevěděl jestli se mne to vůbec týká. No očividně jo, protože 0,2€=0,25$ takže to odpovídá že by to bylo za počet kusů k tomu 27.10
Tak ještě počkám co mi napíše Degiro na konci roku k daním, protože mi to přišlo "čisté"
jak si dopadl s těma ADR? já jsem to buď nepochopil nebo nevím.. s tím co jsem měl v portfoliu se nedalo nic dělat a dneska + 4 akcie připsány. Když to spočtu tak dividend yield cca 3,5%. na to že jsem nic nečekal slušný :)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od StanikKolarik » 17 pro 2020 20:47

no já jsem psal právě kvůli těm ADR
mě to dělá 6,32% (přišlo mi to nezdaněné)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Glueless » 18 pro 2020 09:48

slon píše:
17 pro 2020 16:25
StanikKolarik píše:
15 pro 2020 21:40
Tak ještě počkám co mi napíše Degiro na konci roku k daním, protože mi to přišlo "čisté"
dneska + 4 akcie připsány. Když to spočtu tak dividend yield cca 3,5%. na to že jsem nic nečekal slušný :)
nic neočekávat je možná základní podmínka úspěchu v investování (a mnoha dalších oborech), ne? ;)

Glueless
P.S. jen pro připomenutí: bacha na daně, i připsané akcie (bezhotovostní zisk) podléhá v česku 15% zdanění...
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Kiflik » 18 pro 2020 14:14

Glueless
P.S. jen pro připomenutí: bacha na daně, i připsané akcie (bezhotovostní zisk) podléhá v česku 15% zdanění...
Můžeš se rozepsat? Jak se vypočítá zisk? Jak se pak následně daná akcie při event.následném prodeji zdaní? Díky

Odpovědět