Otázky a odpovědi

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Otázky a odpovědi

Příspěvek od Ondřej » 05 led 2019 19:55

Ondřej – moc děkuji, jenom upřesňují dotaz – může to být něčím podmíněno? vlastním akcie CELG a tu teď kupuje BMY – a cena má být z části v hotovosti, v části za akcie a pak právě v CVR – a já k tomu někde četl, že to je podmíněné tím, zda jim bude či nebude schválen nový lék – a právě zde si nejsem jist, zda to chápu správně – protože to cvr má mít hodnotu cca 10% a snad “platnost” 2 roky – není to důležité, jenom jsem se s tím nikdy nesetkal – díky a hezký den

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Ondřej » 05 led 2019 20:06

Ave: odpovím ti s dovolením sem. :-d Ať to začneme plnit zde.

Na rovinu také jsme se s tím nesetkal. Práva na akcie jsem také kdysi obdržel. Na účtu u Brokera se to objevilo jako normálně obchodovatelný instrument s tržní hodnotou, která se normálně odvíjela dle nabídky a poptávky. do určitého data jsem se musel rozhodnout, zda práva na nové akcie využiji za předem stanovenou cenu či je prodám. V té době jsem neměl prachy abych nakupoval tak jsem zvolil prodej a inkasoval peníze.

Takže nezbývá než si řádně nastudovat podmínky a pak se rozhodnout. Nepamatuji si již zda mě v Corporation action informoval přímo broker, ale mám za to že ano a bylo tam i uvedeno za jakou cenu budu moci akcie nakoupit při využití práv. Jednalo se o to, že MT vydávalo nové akcie a jako stávající akcionář jsem měl právo v nějakém poměru na nové akcie za sníženou cenu.

Chápu to tedy tak, že ty za své akcie dostaneš peníze a akcie BMY s tím, že obdržíš ony práva na další akcie BMY, ale opravdu také nerozumím těm dalším podmínkám co píšeš. Já osobně bych se asi nechal překvapit :-D

ok227
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2019 01:20

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od ok227 » 07 led 2019 14:29

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké stránky/aplikace používáte k vedení svého portfolia a hlavně k hlídání DY a ceny akcií, nějak používám digrin, ale rád bych něcoco mi dá komplexnější informace a pujde tam nastavit hlídání na cenu sledovaných akcií. Dík

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od mnam84 » 07 led 2019 15:52

Na hlídaní cen mam v telefonu aplikaci StockTracker, kde jde jednoduše nastavit alert, a ktomuto poslouží perfektně, jelikož mam telefon furt u sebe.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od VSbrok » 07 led 2019 16:09

V mobilu mam Dividend Dashboard (https://play.google.com/store/apps/deta ... oard&hl=en)

Na PC pouzivam: Excel tabulku pro presnou evidenci a pro náhled: StockDiv (www.aiclipboard.com/stockdiv)

Z webových portfólií jsou dobrý:
https://www.digrin.com/
https://login.yahoo.com/ --- má i slušnou aplikaci do mobilu (https://play.google.com/store/apps/deta ... e&hl=en_US)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od mnam84 » 12 led 2019 20:56

Tak mě napadlo, pokud by byl lidí psát své roční zhodnocení, bylo by možné založit sekci na foru k tomuto? Sám bych mohl psát a zároveň číst si cizí logiku uvažovaní, je inspirativní.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Ondřej » 12 led 2019 22:26

Myslím, že by si měl moct zakládat témata i sám takže klidně nějaké vytvoř. Přinejhorším když se nechytí se smaže.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od mnam84 » 13 led 2019 07:51

Spiš jsem myslel sekci na fore, jelikoz mi to nikam nezapadalo a nerad vytvarim offtopic a s prvními slovy ,, vím, že to sem nepatří, ale..."

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Ondřej » 13 led 2019 10:14

Dnes nepracuji :lol: ale během zítřka se na to podívám a zkusím něco pro chlubení vytvořit a bude mi ctí být první chlubící.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od slon » 13 led 2019 10:25

už se o Vás ví i na facebooku :D
Přílohy
fb_ig.png
fb_ig.png (58.85 KiB) Zobrazeno 6851 x

Odpovědět