Otázky a odpovědi

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od StanikKolarik » 03 čer 2020 11:54

Daniel píše:
03 čer 2020 10:51
Já zatím našel jen jednu společnost v portfoliu, které se to týká. Invesco (IVZ)... Mám ho spíš historicky, nepřikupuji, ale teď váhám, jestli si nechat danit dividendu, nebo ho prodat s velkou ztrátou. Mám dojem, že by se mělo vrátit výš, tak zatím držím.
já jsem v tom seznamu nenašel třetinu portfolia - konkrétně osm kousků
BP, RDSB, BTI, GSK, UL, SAN jsou ADR
CCL má domicil PAnamu a LYB má Nizozemí
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od VSbrok » 04 čer 2020 12:50

Staniku: údajně se jedná pouze o firmy s domicilem v USA.

Jenže jak píšu ve vlákně o Degiru, tak jejich podpora moji otázku nezodpověděla jasně, pokud vůbec se ten jejich blábol dá za odpověď ovažovat. Víc v tom vlákně ať to tu nerozahujeme přes několik vláken na fóru.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od _turek » 04 čer 2020 15:45

Co teď máte v hledáčku? Já aktuálně
TOP 10 bez pořadí: abbv, gain, intc, sbux, stag, syk, vfc, v, mwk, land

+ hotelové reity jako spekulaci
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od VSbrok » 04 čer 2020 22:24

já si hlídám BDC firmy ... dneska jsem navýšil CGBD a CSWC ...
ještě bych rád navýšil MAIN a HTGC, ale tam ty ceny už docela vyrostly.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Peterle
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 17 zář 2019 12:49

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Peterle » 04 črc 2020 13:25

Ahojte mam na účte v Lynx nakúpené 200ks akcie OXY (OCCIDENTAL PETROLEUM CORP) a teraz som si všimol že tam len tak pribudli 25ks akcie: OXY.WAR (OCCIDENTAL PETROLEUM CORP - WARRANT CONTRA CORPACT) ISIN: US674WAR1058 tržná cena 0$. Ako mam tomu chápať čo to značí?

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od mnam84 » 06 črc 2020 20:09

Warrant je financni derivat, v tomhle pripade bych rekl ze ti dava pravo koupit akcie, treba misto dividendy... Nicmene neznam tenhle pripad konkretne ale pokud firmy vydavaji tyhle derivaty byl bych hodne obezretny, znaci to mozne problemy

Uživatelský avatar
Vosa
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 21 čer 2019 16:50
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Vosa » 06 črc 2020 22:27

Peterle píše:
04 črc 2020 13:25
Ahojte mam na účte v Lynx nakúpené 200ks akcie OXY (OCCIDENTAL PETROLEUM CORP) a teraz som si všimol že tam len tak pribudli 25ks akcie: OXY.WAR (OCCIDENTAL PETROLEUM CORP - WARRANT CONTRA CORPACT) ISIN: US674WAR1058 tržná cena 0$. Ako mam tomu chápať čo to značí?
S dividendou to nic spollečného nemá, tam je to jasný, 1 cent na akcii momentálně.
Dostal jsi za každou kmenovou akcii jednu osminu warrantu. Píšou, že toto platí pro vlastníky kmenových akcií. V budoucnu budeš mít možnost warrant prodat, nebo za něj nakoupit další kmenové akcie za cenu, kterou zatím asi nikdo nezná. Budeš mít na rozmyšlenou 7 let do srpna 2027, do této doby je platnost warrantu. Chtějí takto vydávat další nové kmenové akcie, aby se dostali z problémů po covidu a pádu cen ropy. Já OXY nemám, tak nevím. Uvidíš časem, zkus se potom zeptat přímo LYNXu.
3M, AbbVie, Activision Blizzard, Altria, AMD, AnteroMidstream, Apple, AT&T, BMW, Boeing,Br.Am.T., Broadcom, Canadian National Railway, Caterpillar,Chevron,Cisco,Coca Cola, DeutscheTel., Duke Energy, Electronic Arts, Exxon, HomeDepot, Iberdrola,IBM,Intel, JPMorgan,Johnson&Johnson, MAIN, McDonald's, Meta, Microsoft, NextEraEnergy,NRZ,OHI, PepsiCo,Pfizer,Procter&Gamble, RealtyIncome, Shell, StanleyBlack&Decker, Texas Inst., Vodafone, Walmart,Whirlpool

MilanV
Začátečník
Příspěvky: 89
Registrován: 26 kvě 2019 19:16
Been thanked: 3 times

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od MilanV » 23 črc 2020 08:36

Předkládám zde mou úvahu. Pokud Tesla skončila v plusu = bude zařazená v indexu? Pokud ano, místo koho? Pokud místo někoho, kdo měl tržní kapitalizaci např. 10% Tesly, pak při nahrazení musí dojít k přepočítání podílů např. SP500. Pak indexové fondy musí Teslu nakoupit (aby kopírovali index), ale také musí odprodat z 499 jiných titulů pro zachování vyváženosti. V otázce zanedbávám portfoliomanažery, kteří budou rovněž kupovat = vyvažovat = prodávat. Při tak velkém vstupu to znamená vysokou volatilitu, která je již tak dost velká.
ptf dle hodnoty
rustove: vyprodáno
na stalo: RITM,MAIN,WMB,OHI,MPW,RIO,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN,LYB,CEZ,STOR,VICI,DOW

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Investor007 » 24 črc 2020 01:25

Zajímavá diskuze - také jsem nad tím dnes přemýšlel.

Nedělají tohle jako dark pool orders?

Taky je otázka mimo "pokud" hlavně "kdy". Předpokládám, že tam je nějaká procedura a není to automatické?

viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od viky » 27 črc 2020 15:39

Dolar nyní pěkně oslabuje. Jaké vidíte souvislosti a kdy to skončí ? Je to kvůli kvantitativní uvolňování nebo obecně kvůli slabé ekonomice USA ?

Odpovědět