Excel správa portfólia

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Excel správa portfólia

Příspěvek od Sumo.cz » 14 čer 2019 10:53

Dalo by to udělat i pro české akcie?
- tento kód stahuje jen akcie co jsou na dividend.com (chtěl jsem jen poměry div a ceny, plus neco málo okolo), pokud by jsi napsal jinou stránku kde chceš prohledávat, kouknul bych se jak je napsána a třeba by to šlo nějak pořešit. Ne každá stránka se nechá snadno prohledávat.
Případně jde makro udělat i do google tabulky/sheets ?
- NE, bohužel toto neumím.
Připadně šlo by doplnit o P/e, P/FFO atd?
- na P/e (pokud to je poměr mezi tržní cenou akcie a čistým ziskem na akcii) data jsou, na to stačí jen vzorec a můžeš si to v nejhorším vepsat sám
- Finanční prostředky z provozních operací (FFO) a ani celkový zisk firmy (P) - ty se přidat aktuálně nedají
Napadá mě jen využít nějakou API jako je třeba https://iexcloud.io/docs/api/ a tyto ukazatele si přidat v dalším kroku. Nevýhoda je že by se každý kdo by to chtěl používat musel zaregistrovat na danou stránku a vygenerovat si svůj ověřovací kód(což né každý chce).

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Excel správa portfólia

Příspěvek od mnam84 » 14 čer 2019 12:16

Mě by vyhovoval nástroj který by kombinoval české i světové akcie na hlavních trzích, zobrazoval základní údaje a ukazatele, a u ruzných typů společností se dalo bud ručně či automaticky podle typu společnosti nebo země zdanění dividend. Bohužel moje ICT znalosti jsou v tomhle ohledu nízké :) nicméně díky za každý nástroj určitě to pomůže :)

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Excel správa portfólia

Příspěvek od Sumo.cz » 14 čer 2019 13:01

Já měl ideu následující. Pomůcky mi stáhnou jen informace na extra listy a informace co člověk potřebuje si pomocí funkcí již dotahá na svůj list s portfóliem.

Pokud je tato myšlenka OK, zkusím ještě udělat něco na vytáhnutí infomací z https://finviz.com/ , tam ta historie dividend není, ale ale zase je tam víc detailních informací.

Ty daně ty teoreticky taky šly, ale chce to nějakou databázi s zemí a její daní a tu aktualizovat(ale já k tomu podklady nemám a nevím kde je sehnat, na daně moc nejsem). Pokud je tedy země ve https://finviz.com/ to co se skrývá pod Obrázek.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Excel správa portfólia

Příspěvek od mnam84 » 14 čer 2019 13:55

V USA je to složitejší podle typu společnosti. Ostatní země to mají jednotně pominuli podílové fondy. Viz tohle vlákno

Kód: Vybrat vše

https://forum.investicnigramotnost.cz/viewtopic.php?f=9&t=130
Jestli je někde seznam jak to funguje nevím, jen na základě vlastní zkušenosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Excel správa portfólia

Příspěvek od VSbrok » 14 čer 2019 22:25

No hlavní problém je, že pár základních dat je na různých webech zadara, ale jak chcete něco víc, či delší historii, tak už je vše placený :cry:

Pokud se nám to zadaří, tak pro začátek nějakou jednoduchou správu pro IG uděláme ...
viz: viewtopic.php?f=10&t=199 :idea:
ale kdy a jak to bude ... kdo ví 8-)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Excel správa portfólia

Příspěvek od Sumo.cz » 17 čer 2019 20:58

Přidal jsem druhé tlačítko pro data v Finviz.com.

U Dividend.com jsem se pokusil o výpočet 5 a 10-letého růstu dividend.

[url]ttp://www.vi-tek.cz/wp-content/uploads/2019/0 ... anager.zip[/url]

Sloupce lze umazávat a přesouvat, jen je důležité zachovat původní popis sloupců (pokud bude jiný nevyplní se). Pokud některá data nejsou potřeba jdou takto vypnout pro vypisování, Finviz.com vrací přes 70 sloupců dat a většinu lidi nevyužijí.

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Excel správa portfólia

Příspěvek od Sumo.cz » 19 čer 2019 08:33

Aktuálně zpracovávám import reportu Degira s názvem Account(Účet). Jelikož nechci stále přepisovat nějaké věci do tabulky, provedu jen report Degira a vložím si to k sobě do portfolia. Je tu háček, počet akcií se musí vytahovat textu, jelikož není v extra sloupci. Tak jsem si na to napsal funci co podle ISIN kódu titulu nasčítává počet akcicí v potrfóliu(podobně jako třeba sumifs).
Nákup jsem již prováděl, tak rostoucí počet akcií už podchycen mám, ale prodej jsem ještě neuskutečnil(a zatím ani nechci) tak nemám jak zjistit co se u prodeje vypíše.

Byl by někdo tak hodný s poslal mi text prodeje co je v reportu Accout(účtu) ve sloupci Popis u prodeje akcie?

Jde to tento text
Nákup Z IRON MOUNTAIN INCORPOR@XX,Y USD (US46284V1017)
jde mi především o to první slovo u nákupu NÁKUP u prodeje je to asi Prodej či něco jiného?

Děkuji

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Excel správa portfólia

Příspěvek od VSbrok » 19 čer 2019 08:43

Sumo: můžu posloužit nákupem, prodejem nikoliv, já neprodávám :lol:
Pošli mi prosím zprávu kam to chceš poslat a v jakým exportovaným formátu (xls, csv, pdf)

Odpoledne až budu u PC, Ti to můžu poslat, teď musím do města něco vyřídit. :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Excel správa portfólia

Příspěvek od StanikKolarik » 19 čer 2019 09:22

Kód: Vybrat vše

Prodej 15 SEASPAN CORPORATION SE@9,72 USD (MHY756381098)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Excel správa portfólia

Příspěvek od Ondřej » 19 čer 2019 09:39

Šlo by udělat přepisování reportu od Lynx o přijatých dividendách? To by alespoň dle mě byla nejlepší vychytávka. Místo denního přepisování tam jednou za měsíc šoupnout PDF report co mi chodí do e-mailu s ono by to pak samo přepsalo do tabulky.

Odpovědět