Dorazily mi dividendy...

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Marek » 19 úno 2020 20:37

Pavel píše:
19 úno 2020 20:05
StanikKolarik píše:
19 úno 2020 19:31
tak já mám s Apple prostě problém, cigaretáci mi nevadí, ropáci mi nevadí, ale tohle fakt jo
Hmmm, a co konkrétně ti na nich vadí? Typ byznysu, cena akcií, marketingová strategie,...
Tragicky mu ujela cena :)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Pavel » 19 úno 2020 22:08

Cena je Apple pořád celekm OK. Není to na nějaký supervýhodný nákup, ale ani to není brutálně předražená akcie.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od VSbrok » 20 úno 2020 10:36

Mám takový pocit, že tohle poslední dobou říkáš úplně o všem :(
By mě zajímalo, kdy se to "není brutálně předražená" změní na "tak teď už je to fakt moc drahý"?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od StanikKolarik » 20 úno 2020 14:08

Marek píše:
19 úno 2020 20:37
Pavel píše:
19 úno 2020 20:05
StanikKolarik píše:
19 úno 2020 19:31
tak já mám s Apple prostě problém, cigaretáci mi nevadí, ropáci mi nevadí, ale tohle fakt jo
Hmmm, a co konkrétně ti na nich vadí? Typ byznysu, cena akcií, marketingová strategie,...
Tragicky mu ujela cena :)
Já bych APPLE kupoval jenom v nějakém mrtě propadu kvůli tomu abych ho co nejdřív prodal. (možná ani to ne, protože nevařím že by se z toho zbrchal). Ta značka je prostě obr na hliněných nohách. Přestanou to kupovat děcka a looseři a ta firma jde do kopru.
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Andrej » 20 úno 2020 14:14

Apple hlavne nie je len HW, ale celý ekosystém. Nemá zmysel si kúpiť iba iPhone, ale aj iMac. Viem, že všetko skvelo spolu funguje. Keď si to kúpim, nemusím ďalších xy dní riešiť nastavenia a podobne, proste to funguje. Takže zákazník si k tomu HW kupuje aj SW, ktorý nie každý na oknách robí a preto sa to môže zdať veľa. Pre ľudí čo to dokážu využiť a oceniť, tá cena nie je tak hrozná.

p.s. nemám žiaden jabko produkt
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od StanikKolarik » 20 úno 2020 14:17

Andrej: tak já netvrdím, že na některé použití není dobrý. Ale přiznejme si to, business APPLE stojí a padá na tom jestli jsou ty jeho předražené hračky IN nebo ne a jestli za ně pubertáci a looseři jsou ochotní platit. Těch pár grafiků to fakt nezachrání
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od mnam84 » 20 úno 2020 14:22

Ačkoli style tehle firmy nemusím, tak se musí uznat, že ikdyž vykradli plno nápadu vždy byli IN ať to byl ipod, iphone, ipad nebo airpod… Vždy přišli s něčím co začlo být IN, ikdyž o většinou nebyl jejich nápad

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od VSbrok » 20 úno 2020 16:13

To je právě můj hlavní problém s JaPkem ... vykrádaj co můžou, ale jakmile se někdo pokusí jen hoooodně vzdáleně přiblížit k jejich (ukradenýmu) nápadu, tak ihned letí k soudu ...

Pamatujete jak kdysi nechal zaměstnanec iPhone 4 v baru, člověk co ho našel ho dal nějakýmu redaktorovi ... zastupci JapKa se soukromou ochrankou redaktorovi vylomili dveře a obrátili mu byt vzrhůru nohama, aniž by mu o tom dali vědět, natož v jeho přítomnosi ... přišel domů, dveře vylomený a dokořán, věci roházený, co se tam stalo nikde nic ... takže volal policii ... ten redaktor o tom natočil video na YT.

Tohle byla pro mě poslední kapka, proč jsem po iPhonu3G přešel na Android.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Marek » 20 úno 2020 19:00

Pokud se v mladem produktivnim veku snazite vydelat mesicne co nejvice, mj. aby bylo na akcie, mate vice praci, tedy porad nekomu volate, v jednom kuse jste napul online, furt neco posilate/nahravate/zalohujete/prepisujete, mate neustale rozjetych v telefonu vice oken, potrebujete slusne rychle mapy, slusny fotak s automatickou zalohou fotek atp. pak asi lepe ocenite skvele ekosystemy hw a sw od Apple, Msftu, Googlu atp. (spolu s rychlym, nebugovym hw)

Ja se snazim pragmaticky drzet selskeho "drz ty akcie, jejichz si spoko zakaznikem" (i kdyz ne vzdy to jde, napr. Chevron v CR dlouho asi nic neotevre, tak jsem u nej byl aspon na Filipinach :) ), tedy drzim i vsechny tyto zde nepopularni akcie a jako loser si proto rozhodne nepripadam

A od zadne #1 mcap firmy bych neocekaval, ze to bude nejaky svatousek, to je hodne naivni predpoklad, videt na tom miste 100% sympatickou firmu

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Pavel » 20 úno 2020 20:19

StanikKolarik píše:
20 úno 2020 14:17
Andrej: tak já netvrdím, že na některé použití není dobrý. Ale přiznejme si to, business APPLE stojí a padá na tom jestli jsou ty jeho předražené hračky IN nebo ne a jestli za ně pubertáci a looseři jsou ochotní platit. Těch pár grafiků to fakt nezachrání
To nejsou jen puberťáci a looseři 8-)

No a není to skvělé, dokázat takhle zblnout celý svět? Asi jsou fakt dobří.

Odpovědět