Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Andrej » 08 bře 2020 19:09

CSCO som tiež bral a zrovna toho by som sa nebál. Ich produkty sú dosť rozšírené - prioritne siete, taktiež sa dosť angažujú v novom 5G.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Kamarad » 08 bře 2020 19:11

Andreji, koukám do podpisu, že jsi nakonec TRIL přibral také... Tak ať slouží :D
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Andrej » 08 bře 2020 19:18

Áno áno, vďaka za tip. Síce som to nezachytil hneď na začiatku, ale predsa len. Zatiaľ to robí niečo cez 100%. Čakám na výsledky, ktoré majú ohlásiť cez leto + mi je sympatické, že vo vedení je slovák/čech (neviem presne národnodsť :D)
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Kamarad » 08 bře 2020 20:37

Andrej píše:
08 bře 2020 19:18
Áno áno, vďaka za tip. Síce som to nezachytil hneď na začiatku, ale predsa len. Zatiaľ to robí niečo cez 100%. Čakám na výsledky, ktoré majú ohlásiť cez leto + mi je sympatické, že vo vedení je slovák/čech (neviem presne národnodsť :D)
Je to původem slovák, jestli si dobře pamatuji.
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Mrhol » 08 bře 2020 22:09

VSbrok píše:
08 bře 2020 11:47
Martin píše:
06 bře 2020 08:06
Porad vaham u vstupu do MAIN a ARCC, jestli jeste nepockat na pokles, kdyz vidim jak to ted lita a co se deje. U ARCC to nevidim na nakupy a prodeje, proste je mit jen na dividendy. Ted maji vyborny DY....proste nevim, jestli necekat. V mem pripade koupim za 17,70 a za mesic dva to sleti 15...
ARCC je KaZ :!: Kup a Zapomeň, že ho máš, pokud půjde pod 17, tak slušná cena pro příkup. :idea:
Tohle není firma na trading ;)

Lukyn píše:
07 bře 2020 23:41
Například PRU se mi zdá jako čítanková investice:
PE: 7, PB: 0,45, PS: 0,45, PC: 1,5
LTDebt/Eq: 0,32, Payout: 40%, DY: 6,3%, Dividenda roste 12 let průměrně o 19% ročně.
PRU sleduju, jen jsem doufal, že půjde ještě aspoň o 1-2 dolarů níž, ale i tak ... za 69 byl naposledy někdy v roce 2016 :idea:

Bohužel (jako vždy) příležitostí plno a peněz málo. :cry:
Tento týdne má navíc dost firem (CGDB, CSWC,GLAD,GOOD) ex-divi, který bych chtěl taky ...
Ropáky sleduju, ale zatím čekám ... ropa teď není "sexy", takže si dovolím tipnout, že ještě dolů chvíli půjde (ale gulu mám furt v opravně). Takže jak píše Pavel, ropáci jdou/půjdou dolů, bo zelení kr*t*ni :roll: ... a ještě chvíli potrvá, než si obyčení lidi uvědomí, že nakrmit elektro auta by znamenalo postavit další 3 Temelíny a natahat 3x tolik drátů po Evropě ... a teprv pak si snad uvědomí, že tohle je naprostá p*č*vina :evil: , kterou v dohledné době - dovolím si tipnout tak 15-30 let - není nikdo schopný uvést do praxe ... ať si eurohujeři myslí co chtěl, ale na tohle prostě evropská rozvodná síť NEMÁ kapacitu!
nevíš proč nemůžu najít na Degiru ticker ARCC ??? Píše mi to že nebyly nalezený žádné záznamy, ať už vyhledávám podle tickeru nebo podle celého názvu...divný.

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Andrej » 08 bře 2020 22:28

Mrhol píše:
08 bře 2020 22:09
nevíš proč nemůžu najít na Degiru ticker ARCC ??? Píše mi to že nebyly nalezený žádné záznamy, ať už vyhledávám podle tickeru nebo podle celého názvu...divný.
https://www.investicnigramotnost.cz/bdc ... s-capital/
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 09 bře 2020 13:12

Dnesni propady....kdyz vidim RDS.B a XOM (moje nakupky jsou o hodne vyssi) tak bych dal prikoupil, ale spis jeste pockam a pak nakoupim nove kone pojistovny, BDC nebo prumyslovaky. Na co mirite vy?
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 09 bře 2020 13:38

@Martin já zítra konečně mířím na brigádu... abych měl vůbec za co kupovat,modlím se aby ceny vydrželi dole tak nejlépe do konce srpna :D
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 09 bře 2020 13:39

v ropacich jiz tydny plavu po usi v hovnech, a na jejich ztraty budu mozna vydelavat a investovat mesice a roky, dal uz se exponovat nebudu ani nahodou... ale mit zcela weak hands take nechci, tedy zvazuji, ze nakoupim mickeymouse (DIS), ci navysim nejakou rozumnou predtim drahou firmu v nejakem nehoricim sektoru - treba INTC

nyni mne mrzi, ze jsem si nikdy nepsal seznam drahych, ale zajimavych firem pro pripad ultra velkeho dipu, a pozapominal jsem je

libi se mi i par bank, ale bohuzel vime, ze jejich pokles je takrka bezlimitni, ahojda citybank
Naposledy upravil(a) Marek dne 09 bře 2020 13:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 09 bře 2020 13:40

Mrhol píše:
08 bře 2020 22:09
nevíš proč nemůžu najít na Degiru ticker ARCC ??? Píše mi to že nebyly nalezený žádné záznamy, ať už vyhledávám podle tickeru nebo podle celého názvu...divný.
Bacha Degiro má kvůli Nizozemskému omezení některé firmy zakázané. Z mých vím o HTGC, ARCC má u Lynx a tam OK :idea:

Marek píše:
09 bře 2020 13:39
v ropacich jiz tydny plavu po usi v hovnech, a na jejich ztraty budu mozna vydelavat a investovat mesice a roky, dal uz se exponovat nebudu ani nahodou...
Vydrž Prťka, vydrž ... dneškem to nekončí!
Já bral Shellku za 57 s DY 5,6 čistého a byla to super cena, takže co si dnes myslet o ceně 41 :?:
No že je to BOMBA CENA :!: :idea:

Saudi vyhlásili Rusku ropní válku. Většina US ropáků má bod zlomu na 45 USD/barel, takže ceny pod 30 USD/barel si žádná US firma nemůže dovolit, tedy krátkodobě ano, ale ne když budou Saudi držet tuhle cenu týdny, či měsíce ... to by znamenalo významnou a tím myslím VÝZNAMOU konsolidaci mezi US ropáky ... a jako vždy přežíjí Ti největší = Exxon Chevron. OXY teď udělalo velkou akvizici, takže než ji dokonočí, tak bude mít samo se sebou starostí dost ...

Teď jde jen o to, kdo vydrží krvácet déle :arrow: Saudi? Rusko? USA?
Ať si greenténi (díky Milane) myslí co chtěj, tak elektro-auta se v příštích 15-30 letech FAKT neprosadí, na jejich krmení by jen v Evropě bylo třeba dalších 5-10 Temelínů :!: :!: :!: A to žádnej greentén taky nepovolí postavit, natož aby to někdo stihl postavit za 3 roky :?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Zamčeno