Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 17 pro 2019 23:20

bereš zvyšování dividendy stylem jednou za 4 kvartály nebo jednou za rok ? protože by taky mohli zvyšit dividendu v letnu roku 1, a potom až v prosinci roku 2, tím pádem v prvním a osmém čtvrtletí, stále by to ale bylo zvýšení každý rok, jak se to tedy bere ?
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 18 pro 2019 08:29

Nesleduji, ale co jsme slyšel v rádiu končí s tím typem co padal. I když to asi nebude žádná rána když to nemohli prodávat. I tak bych se asi nejdříve podíval na čísla co to bude mít v budoucnu za dopad.
Na druhou stranu je fakt, že po těch průserech by cena asi mohla být ok a lítat se bude pořád, tím pádem bude potřeba i těch letadel.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 18 pro 2019 09:23

MartinD píše:
17 pro 2019 23:20
bereš zvyšování dividendy stylem jednou za 4 kvartály nebo jednou za rok ? protože by taky mohli zvyšit dividendu v letnu roku 1, a potom až v prosinci roku 2, tím pádem v prvním a osmém čtvrtletí, stále by to ale bylo zvýšení každý rok, jak se to tedy bere ?
V tom je trochu nepřesností, koukni schválně na United Technologies (UTX), to jsou trošku "vyjebávači", protože zvyšují dividendu až po pěti kvartálech a přesto jsou to dividendoví aristokrati.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 18 pro 2019 09:26

MartinD píše:
17 pro 2019 21:56
Jak se osazenstvo zdejšího fora kouká na boeing ? Dividenda a její growth krásný, jasně že jejich zisky v podsatě neexistujou protože stojí, co ale až se rozběhnou ? nebyl by teď ideální čas na nákup ?
Celé je to jen o tom, jak rychle si poradí s tím nešťastným modelem a kolik bude závěrečný účet. Jestli si myslíš, že cena je přehnaně dole, je čas na nákup, ta firma do kytek nepůjde.

Píšu jen obecně, protože jsem si bližší analýzu dělal už dřív, na začátku toho průšvihu, a to mi vyšlo, že cena je stále dost vysoko vzhledem k těm rizikům propadu zisků. Teď už to blíže nesleduju.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 522
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 18 pro 2019 11:02

CAH vcera -4% (soudi se s nejakymi akcionari, asi to prani na verejnosti nevypada moc dobre, ale co mne po tym?), DIY skoro 4%, ex date za 12 dni, p/e v coudu ale fp/e est. kolem 10, myslite, ze je firma nyni porad buy?

Vcera jsem sice dokupoval LHA, ale svedi mne na tom nejak prst... Sleduje zde nejaky akcionar CAH nejak blize?

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 18 pro 2019 11:14

Pavel: já to taky do hloubky nestudoval, jenom koukám na že cena je 27 % pod 52w high... tu firmu jsem moc nesledoval, upřímně jsem měl asi trochů zkreslený názor tím, že se o tom všude mluvilo a můj mozek to vyhodnotil jako "trendy" akcii ve stylu tesly, netflixu atd.

A jinak k těm vyjebávačům :D není tedy žádný "způsob" určený, kterým se to hodnotí jestli firma přerušila zvyšování dividendy nebo ne ? jako, ono to odsouvání můžeš dělat jenom párkrát, protože se dostaneš do fáze, že pokud to uděláš ještě jednou, tak už překročíš celý rok bez zvýšení, jakmile to odloží na prosinec, tak potom už nemají kam dál ustupovat, leda zvýšit dividendu dříve než zase v prosinci, kdy se zase o kousek vrátí za cenu toho, že dividenda se zvýší o čtvrtletí nebo dvě dříve...
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 18 pro 2019 17:53

MartinD píše:
17 pro 2019 23:20
bereš zvyšování dividendy stylem jednou za 4 kvartály nebo jednou za rok ? protože by taky mohli zvyšit dividendu v letnu roku 1, a potom až v prosinci roku 2, tím pádem v prvním a osmém čtvrtletí, stále by to ale bylo zvýšení každý rok, jak se to tedy bere ?
Tohle je k širší diskusi, tak jak to počítá SureDividend, tak to je že divi musí být jednou za rok zvýšena, tedy, že divi za poslední 4 kvartály musí bejt vyšší než předchozí 4Q před posledníma 4ma Q ... není to tedy rok 2019 vs 2018.
Kdy jsem se jich na to ptal kvůli GIS a vysvětlovali to takhle. :idea:

S BA bych osobně počkal až ukážou kolik to ukončení a odpis již vyrobených částí a celých letadel bude stát... pár miliard to bude ... takže bych očekával, že cena půjde ještě dolů... :idea:

Marek píše:
18 pro 2019 11:02
CAH vcera -4% (soudi se s nejakymi akcionari, asi to prani na verejnosti nevypada moc dobre, ale co mne po tym?), DIY skoro 4%, ex date za 12 dni, p/e v coudu ale fp/e est. kolem 10, myslite, ze je firma nyni porad buy?

Vcera jsem sice dokupoval LHA, ale svedi mne na tom nejak prst... Sleduje zde nejaky akcionar CAH nejak blize?
CAH mám za 49,7, takže furt má kam klesat ;)
Každopádně jedna z největších farma firem, o tu strach nemám a praní špinavýho prádla na veřejnosti vždy přineslo nákupní příležitosti :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 19 pro 2019 12:05

Tak Moody's snižuje Boeingu rating na A3, kvůli problémůms s MAX:
https://seekingalpha.com/news/3527317-m ... ade-moodys
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

brocko
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 25 bře 2019 20:58

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od brocko » 19 pro 2019 15:16

čaute, no dajte nejaky dobry tip, odmeny su na účte, darceky pokupene a hrabem sa v kope penazi a neviem kam ich napratat ;)

Takže "co je dnes dobré koupit ?" alebo držet cash na správny odpal ?
TGP, TK, GLNG, NMM

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 195
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ladislav » 19 pro 2019 16:40

Koupit jen kvůli dividendám na stálo:
Allianz, BASF, BMW, Munich Re, Siemens, BHP Group, British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, Banco Santander, Iberdrola, AT&T, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, Enbridge Inc., Bank of Nova Scotia, Mitsubishi Corp.
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

Zamčeno