Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Silent
Začátečník
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2019 18:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Silent » 14 dub 2020 09:56

VSbrok píše:
13 dub 2020 19:27
Tak jsem se trefil, červeno:
Dow 23,185.50 -533.87 (-2.25%)
S&P 500 2,733.54 -56.28 (-2.02%)
Nasdaq 8,079.05 -74.52 (-0.91%)
Trefili jsme se oba :lol:

Nasdaq 8 192,42 +38,85 (+0,48 %)

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Mrhol » 14 dub 2020 11:18

pro ty co mají Carnival.
nevíte jaký je rozdíl mezi CCL a CUK? jaké je tam zdanění dividend?

CCL je domicil USA a zdanění je 15%
CUK jsem se dočetl, že je ADR a domicil je United Kingdom...CUK je levnější o trochu a bez hlasovacích práv, což mě stejně nezajímá..Co je lepší pro mě koupit?

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od StanikKolarik » 14 dub 2020 12:03

Mrhol píše:
14 dub 2020 11:18
pro ty co mají Carnival.
nevíte jaký je rozdíl mezi CCL a CUK? jaké je tam zdanění dividend?

CCL je domicil USA a zdanění je 15%
CUK jsem se dočetl, že je ADR a domicil je United Kingdom...CUK je levnější o trochu a bez hlasovacích práv, což mě stejně nezajímá..Co je lepší pro mě koupit?
CCL je domicil Panama (PA1436583006) a chodí nezdaněné
ale nepodařilo se mi dohledat jak je to se vzájemným zápočtem
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Andrej » 20 dub 2020 21:14

https://seekingalpha.com/news/3562221-s ... dividend-3

Southern Co (NYSE:SO) declares $0.64/share quarterly dividend, 3.2% increase from prior dividend of $0.62.
Forward yield 4.6%
Payable June 8; for shareholders of record May 18; ex-div May 15.
See SO Dividend Scorecard, Yield Chart, & Dividend Growth.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 23 dub 2020 13:29

Abych to necpal do článků... co je lepší používat ? GAAP nebo Non-GAAP ? jestli chápu správně, GAAP jsou psotupy společné pro všechny, a non-gaap je v zásadě učetnictví, které si vede firma sama a může ho dělat skoro jak chce ? Zatím mi to přijde tak, že non-gaap jsou většinou podstatně větší, například u Broadcomu je EPS v podstatě 2,5x větší non-gaap za kvartál... co jsem se dočetl, non-gaap údajně mohou zobrazovat přesněji to, jak si firma vede... dá se tomu ale věřit ? přepdokládám že firmy to pojedou tak, aby to vycházelo co nejlépe.
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 23 dub 2020 14:09

Začni tím, že když jsou GAAP a non-GAPP výsledky (EPS) rozdílné, tak v kvartálních reportech zpravidla najdeš vysvětlení. A postupně pochopíš, že neexistuje jednoduchá poučka, co je lepší. Každá firma má jinou daňovou pozici a s tím související uznatelné daňové náklady.

U některých firem jsou rozdíly propastné. Pro začátek studia zkus třeba 3 poslední kvartální reporty od Altrie.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Martin » 23 dub 2020 14:44

Equinor EQNR snizuje dividendu o 67%.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od StanikKolarik » 23 dub 2020 15:59

Martin píše:
23 dub 2020 14:44
Equinor EQNR snizuje dividendu o 67%.
o EQNR jsem přemýšlel, ale jenom do doby než jsem si zjistil kolik jsou norské daně :-)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od bulinak » 25 dub 2020 10:08

Včera mi přišlo z USA psaní od CSWC ohledně capital gain. To chodí takto běžně?
Stavím zoo.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od czhunter » 25 dub 2020 10:40

Dost mě překvapilo, že VSbrok nevidí žádnou bublinu v akciích a jejich ocenění mu přijde OK a to i před propadem z března.

Tak pro zajímavost sem dám pár grafů ukazující ocenění akcií v historickém kontextu.

První je nejoblíbenější ukazatel Warrena Buffetta a to tržní kapitalizace Wilshire 5000 k HDP. Ten indikuje nejdražší akcie v historii se 138% market cap to GDP oproti 136% na vrcholu dot.com bubliny

Obrázek

Dále pak Shillerovo PE beroucí v úvahu inflaci, tento ukazatel je na druhé nejvyšší hodnotě v historii. Černá čára ukazuje průměr a cokoliv nad značí, že akcie jsou drahé. Tento graf také krásně ukazuje, jak jsou akcie v bublině již 40 let a průměru se přiblížily jen jednou a to v roce 2009. Proto také kdo nakoupil v roce 2009 dosáhl tak skvělých výnosů. A kdo nezná historii, tak důvodem pro vytvoření této 40 let trvající bubliny bylo jednak 40 let snižování úrokových sazeb a také reforma penzijního systému v USA v 70.letech, kdy lidé si začali spořit na důchod v akciích, místo aby jim spořil zaměstnavatel v jeho fondu, což vyhnalo ceny akcií vysoko nad průměr.

Obrázek

Price to sales nejdražší v historii

Obrázek

Počet odpracovaných hodin potřebných k zakoupení jedné akcie indexu nejvyšší v historii.

Obrázek

Jediné co značí, že akcie jsou dnes levné je jejich výnos k dluhopisům. Což je ale proto, že dluhopisy jsou také ve velké bublině. Proto se dnešní situaci říká Everything bubble, protože skoro vše je drahé a v bublině od akcií a dluhopisů, přes nemovitosti až po takové věci jako sběratelské předměty, umění, veteráni atd. Existuje jen pár výjimek jako zlato, uranium, stříbro atd. Např. stříbro je nejlevnější v lidské historii a zlato za několik století.

VSbrok také argumentoval hodnotou PE, která opravdu není na maximu, ale i tak je dnešní hodnota čtvrtá nejvyšší v historii, vysoko nad historickým průměrem 14.8 a vysoko nad vrcholem z roku 1929 po kterém následoval 90% propad indexu. A to nepočítám, že EPS indexu S&P 500 se má letos propadnout o 17%, takže valuace vyskočí mnohem výše.

Pro ilustraci, jak jsou dnes akcie drahé, tak dnes člověk potřebuje ušetřit 3x tolik peněz, aby mohl vyjít v důchodu z akcií než musel v roce 1980, kdy byly akcie levné a skvělá investice.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Odpovědět