Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 26 led 2020 17:08

Akcie reagují okamžitě a pokud jsou výsledky překvapivé, tak někdy reagují i nějaký ten den před zveřejněním (zrovna třeba Intel v uplynulých několika dnech), asi uniknou náznaky mezi vybrané investory.

Na druhou stranu je potřeba říct, že reakce bývají negativní i v případech, že firma zveřejní mírně lepší výsledky než bylo očekávání či výhled. Stává se to docela často, investoři a tradeři se soustředí jen na některé informace a podle nich se pak chovají.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 27 led 2020 01:37

Nakažených bude rozhodně podstaně víc. To co jsem psal výše bylo jen pro srovnání s "obyč" chřipkou, s kterou to zezačátku srovnávali.
Teď už to však vypadá uplně jinak... proč by taky stavěli novou nemocnici, že?

Což je vůbec naprosto něco pro ČR nepochopitelný, tady nejsem schopný za půl roku postavit 5km dálnice, ale v Číně zvládnou postavit novou nemocnici za 6 dnů ... prostě woooow :O

turek: automaty dokážou na výsledky zareagovan naprosto nepředvídatelně, ale cena se vždy za pár hodin/dnů zas vrátí k normálu ... prostě programy psal člověk a dle toho co jim podhodíš za data, tak dle toho reagují, což je dost často úplně mimo realitu výsledku, který firma reportovala ...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti


mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 27 led 2020 14:31

Kdybych měl za co přikoupit, tak přikoupím. Bohužel nemám tak mě to nechává chladným :D

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 27 led 2020 14:38

Ja mam pripravene na prikup Shellu a zkusim casovat...😃, ne jako XOM minuly tyden. Uvidim. Premarket se cervena hezky, ale ma muj watchlist porad malo.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od bulinak » 27 led 2020 17:38

XOM 5 kousků. Potřebuji aby podržel 64$ do pátku :-/ a pak může klidně na 60$ :-)
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Sumo.cz » 28 led 2020 09:04

Netušíte někdo proč XOM tak padá? Shell taky trochu jde dolu, ale u XOM je propad větší a je na minimech za posledních x let.

TomNazdaq
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 28 bře 2019 10:20

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od TomNazdaq » 28 led 2020 14:31

Ahoj,

osobně si myslím, že na odhadnutí velikosti dopadu současného průšvihu (Wuhan koronavirus) v Číně na akciové trhy je ještě dost brzo. Propady burz v posledních dnech mohou být jen začátek. Ale burzy panikaří kvůli kde čemu. Naštěstí value investorům a DGI dlouhodobým investorům to může být jedno a třeba to naopak vytvoří tolik očekávané příležitosti k přikoupení. :) Tempo vývoje v Číně je pekelné, mluví se o kulminaci epidemie v květnu, červnu. Opravdu těžko odhadnout co bude za týden, natož za několik měsíců... Spíše si říkám, jestli toto nebude hřebíček do rakve klesajícího čínského růstu HDP.

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Kamarad » 28 led 2020 20:58

Osobně se mi líbí z amerických ropáků nejvíce MPC :) Umím si představit, že bych měl z ropáků jen Shellku a Marathon. Třeba tak pod 50$ bych jej asi vzal...
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 28 led 2020 22:34

Tak jistě komu by se nelíbilo že : Marathon Petroleum Corp. hikes dividend by 9.4 percent. $MPC

Zamčeno