Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 17 led 2020 16:31

tak sakra, je to jenom mnou nebo se mi zdá všechno drahé... nabízí se mi WBA, u těch se ale nemůžu rozhoupat jestli jo nebo ne, Ben - tam se zase bojím o to, jestli zvládnou trend ETF a roboadvisorů, microsoft bych chtěl, posledních 10 let ale roste do nebe a nějak nepadá, CAH jsem doufal že poletí dolů, nicméně se zase nějak vyškrábali od tý 50tky a jsou na 53 a půl, docela dobře vypadá D, ty jsem moc nestudoval, koukal jsem na ně okolo 81, teď jsou za 83... já jsem se dostal do stavu, že mám na účtu peníze a trápí mě to tvl :D musím asi zapracovat na trpělivosti, jinak opravdu nevím... nějaká rada, ať už k akciím nebo jak se v týhle situaci chovat ?
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 630
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 17 led 2020 16:53

to ti závidím... já mám zase vcelku dost nákupů co bych uskutečnil, kdybych měl za co...
NYSE:XOM je za přijatelnou cenu
XET:COV1 je přijatelné
NYSE:OLN bych asi taky dal
XET:CON mám jenom kousíček nad cenou kdy mi přijde alert
NYSE:SKT má cenu v pohodě
NYSE: WEYS, NYSE:UL, NDQ:KHC bych asi taky vlezl do pozice
NYSE:BP, NYSE:RDS, NYSE:NRZ, NYSE:CCL bych klidně navyšoval (kdybych tam neměl už velké pozice ted a měl za co)

pokud se někomu zdá že u něčeho ta cena v pohodě není, tak mi to řekněte at se něco naučím
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Kiflik » 17 led 2020 17:46

Dotaz: máte někdo NYSE:BP, jsou tam nějaké poplatky za držení/nákup/prodej ADR?

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 17 led 2020 18:03

MartinD píše:
17 led 2020 16:31
tak sakra, je to jenom mnou nebo se mi zdá všechno drahé... nabízí se mi WBA, u těch se ale nemůžu rozhoupat jestli jo nebo ne, Ben - tam se zase bojím o to, jestli zvládnou trend ETF a roboadvisorů, microsoft bych chtěl, posledních 10 let ale roste do nebe a nějak nepadá, CAH jsem doufal že poletí dolů, nicméně se zase nějak vyškrábali od tý 50tky a jsou na 53 a půl, docela dobře vypadá D, ty jsem moc nestudoval, koukal jsem na ně okolo 81, teď jsou za 83... já jsem se dostal do stavu, že mám na účtu peníze a trápí mě to tvl :D musím asi zapracovat na trpělivosti, jinak opravdu nevím... nějaká rada, ať už k akciím nebo jak se v týhle situaci chovat ?
Ja si par dni rikam, ze pockam na korekci, pak ze zacnu nakupovat, vzdyt to mam na stalo. Korekce neprichazi, tak jako jsem cekal vloni...kdyz jsem se rozhodnul, ze zacnu pozice v MAIN a ARCC, tak lezou furt nahoru. Na O a NNN plus prumyslovaky si pockam. Ted mozna naredim XOM a pockam na vysledky RDS, ktere maji byt horsi a poklesne cena, tak naredim.
No pristi tyden to budu mit zase jinak😕
Ted babo rad, mam stranou penize na pripadne propady taky na nove nakupy.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 630
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 17 led 2020 18:34

Kiflik píše:
17 led 2020 17:46
Dotaz: máte někdo NYSE:BP, jsou tam nějaké poplatky za držení/nákup/prodej ADR?
jsou, ale fakt zanedbatelné - pár _USD centů celkem
mám tři stejné nákupy a pokaždé to ADR/kusy vyšlo jinak
nejdřív 0,006/ks
po zdvojnásobení pozice 0,005/ks
při navýšení o dalších 50% tak 0,0053/ks
na čtvrté dividendě jsem nezvyšoval a ADR zůstalo stejné těch 0,0053/ks
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 17 led 2020 19:20

Co je s exxonem ze je na minimech krom obecne situace na trhu?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 17 led 2020 19:22

XOM konečně za slušnou cenu... slušně padá, jak jsou všichni tak ekologicky naladěný a ropáci přeci musí za pár let zdrachovat :lol:
Až budeme mít všude kolem nás ty elektro-auta ... :shock:

Jen jsem chtěl prvně navýšit CGBD, CSWC, možnáž moji malou spekulačku MAC ... ale týýýýývooooogooooo ... kam to rostéééé????
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 17 led 2020 22:31

mnam84 píše:
17 led 2020 19:20
Co je s exxonem ze je na minimech krom obecne situace na trhu?
Pár letošních zpráv:

6.1.2020: Exxon Mobil uvedl, že jeho provozní výsledky za 4Q budou nižší než před rokem. Exxon nyní odhaduje ztrátu v chemické divizi a výrazně nižší provozní zisk v rafinaci. Energetický gigant má výsledlky za 4Q oznámit do 31. ledna (CNBC)

10.1.2020: Exxon Mobil - Independent Research snižuje cílovou cenu na 71 USD ze 73 USD, doporučení "hold"

16.1.2020: Exxon Mobil - RBC snižuje cílovou cenu na 70 USD ze 75 USD

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 17 led 2020 22:35

Ja bych mel teda predne sedet na rukach, abych nic nekoupil, bo jsem letos nakupoval uz 3x, ale coby pristi nakup to take vidim na trojici CVX, XOM, RDSA. Uroven gretofasismu, eurozelenismu a vseobecneho magorismu hodnotim jako velmi vysokou, ba dementni. Proste tezit z iracionality a docasne svetonalady

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 17 led 2020 22:45

Pavel píše:
17 led 2020 22:31
mnam84 píše:
17 led 2020 19:20
Co je s exxonem ze je na minimech krom obecne situace na trhu?
Pár letošních zpráv:

6.1.2020: Exxon Mobil uvedl, že jeho provozní výsledky za 4Q budou nižší než před rokem. Exxon nyní odhaduje ztrátu v chemické divizi a výrazně nižší provozní zisk v rafinaci. Energetický gigant má výsledlky za 4Q oznámit do 31. ledna (CNBC)

10.1.2020: Exxon Mobil - Independent Research snižuje cílovou cenu na 71 USD ze 73 USD, doporučení "hold"

16.1.2020: Exxon Mobil - RBC snižuje cílovou cenu na 70 USD ze 75 USD
to zní jako ideální čas na nákup

Zamčeno