Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 02 pro 2019 21:58

Marek: jo přesně pro tu historii BEN chci a LP/MLP mít v ptf fakt nechceš, zbytečnej vopruz s daněma navíc :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 03 pro 2019 06:48

Jak konkretne s danema? Diky

Tomis
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 28 říj 2019 11:17

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Tomis » 03 pro 2019 07:16

Marek píše:
03 pro 2019 06:48
Jak konkretne s danema? Diky
Ahoj,

je to tu reseno 2 stranky zpetne.

https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopi ... &t=1300053
ABBV, MO, T, XOM, RDSB, SKT, MMM, CSCO

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 03 pro 2019 10:13

Aha, diky, tak tento byro-voser presne NECHCI !

Ja obecne hledam trhem bite akcie s nizkou valuaci a velmi vysokym DIY, vcetne "divnych" ci upadajicich prumyslu... proto jsem na toto narazil... pac ten DIY vypadal az podezrele dobre

NRZ (yield), LHA (podhodnoceni) like firmy s DIY 10%+... Shanim dalsi :)

Duvodem je lepsi balanc DIY v pf co vyvazi me mikro ci bez dividendove rustove akcie (uspesne, ale bez divi)

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 04 pro 2019 09:42

Prikoupil jsem dnes konvencne akcie Shell (RDSA), nebot spadly na moji oblibenou nakupku okolo €25.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 07 pro 2019 11:14

Já přikopoval RDS.B naposledy nakonci října za 58,26 ... takže při včerejší zavíračce (57,39), jsem se dostal na -0,74% ... takže šup šup ještě o dolar dva dolů ... na 10ks se ještě v ptf místo najde ;)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 07 pro 2019 12:51

VSbrok píše:
07 pro 2019 11:14
Já přikopoval RDS.B naposledy nakonci října za 58,26 ... takže při včerejší zavíračce (57,39), jsem se dostal na -0,74% ... takže šup šup ještě o dolar dva dolů ... na 10ks se ještě v ptf místo najde ;)
Ja mam nakupku 58....vsechno co chci do ptf je nahore, tak zacinam uvazovat, ze bych zacal redit
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 07 pro 2019 16:16

Já si nastavil limit, že přikupuju jen když cena klesne aspoň 3% pod moji průměrnou nákupku ( aj teď to zas schytám od Pavla :D )
Ale není to pravidlo vytesané do kamene ;) protože k tomu mám i pravidlo, že příkup možný, když se DY dostane nad můj nákupní DY.

Tedy, když platí obě "pravidla", tak super bomba výborný, ale pro možnosti příkupu (ředění) musí platit aspoň druhé "pravidlo" ... a pak samo následuje studium posledního a předposledního kvartálního výkazu, abych viděl kam to s firmou jde ...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 630
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 07 pro 2019 16:46

já mám RDSA nákupku 59,67 takže jsem 4% pod průměrkou, ale je to můj největší titul (přesněji druhý největší, protože BTI mi mezitím vyrostlo, ale beru to podle vkladu, ne podle hodnoty), takže mám vcelku dilema jestli to nafukovat nebo ne
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 07 pro 2019 17:44

VSbrok píše:
07 pro 2019 16:16
Já si nastavil limit, že přikupuju jen když cena klesne aspoň 3% pod moji průměrnou nákupku ( aj teď to zas schytám od Pavla :D )
Ale není to pravidlo vytesané do kamene ;) protože k tomu mám i pravidlo, že příkup možný, když se DY dostane nad můj nákupní DY.

Tedy, když platí obě "pravidla", tak super bomba výborný, ale pro možnosti příkupu (ředění) musí platit aspoň druhé "pravidlo" ... a pak samo následuje studium posledního a předposledního kvartálního výkazu, abych viděl kam to s firmou jde ...
Neschytáš, házet hrách na stěnu nemá cenu. Lepší je vyčkat, až dostaneš (investiční) rozum:-)

Zamčeno