Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 18 čer 2019 17:34

Přesně jak píše Pavel, na to není správná odpověď ... vždy jde jen o Tvoje vlastní dobrý spaní, takže jak velkou diverzifikaci chceš mít je čistě Tvoje věc. Někomu stačí dva tituly, jiný potřebuje 100 :idea:

Mít ptf rovnoměrně rozložený jsem po letech vzdal, protože s některými tituly jsem přes 30% v plus a ač tvoří pod 1% ptf, tedy potřeboval bych nutně navýšit, tak dokud nespadnou aspoň jen na +5%, tak navyšovat nehodlám.

Časem zjistíš, že to prostě nejde, trh si dělá co chce a na Tebe kašle :lol:
Takže tam kde už navyšovat nechceš, či nemůžeš, tak jsi mínus a tam kde bys nutně potřeboval navýšit, tak jsi příšerně nad nákupkou :roll:
Prostě se s tím musíš naučit žít, zastrčit ručičky pod sedinku a vysedět to ;)

Jinak jak píše Ondra, též se snažím na Lynx nakupovat aspoň za 500 USD, ale když je náhodou bonus, tak se nebrátním ani pod 200 USD :idea:
Investuji na důchod a klidný spánek

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 364
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 20 čer 2019 10:17

Díky za komenty. Jsem u Lynxu, takže poplatek je 5USD. Jsem na začátku, tak emoce ještě nemám pořádně zvládnutý :) Jednou tak a jednou jinak. Investuju kvůli dividendám, nechci nakupovat a prodávat (u GIS mám +34%, DY 4,92 mohl bych prodat, ale zdanit a koupit s vyšším DY něco jiného? To nechci dělat). Příklad: MAIN teď koupím 18ks za 41,50 DY 5,90 nebo počkám na cenu cca 35 a budu mít 21ks a DY 6,9. Nebo naředím ABBV - nákupka 92. Jediný, kdo se přibližuje k "mé" ceně je LEG. Jenže je cyklická, tak počkat? Mám 750USD, včetně 100 za mé první půlroční dividendy :D . No mám o čem přemýšlet.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 20 čer 2019 10:39

Jo to znám. Nejdřív člověk pořád řeší, že nemá prachy a přitom je toho tolik do čeho investovat. Pak když prachy mám mám zase opačný pocit, že není do čeho a nemůžu se rozhodnout co koupit. Asi to tak budu mít na vždy.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 20 čer 2019 15:05

No to nejsi sám.

Já těď bouchnul 1,4k do:
- MO konečně jsem se s nákupkou dostal do mínus
- LAZ - s tím jsem v mínus co jsem koupil
- CGBD - no prostě jsem si udělal radost s 9% DY :oops:

Potřeboval jsem navýši finanční (BDC) sektor :idea:

GIS je zombidlo :P platí dividendu přes 100 let! I když je pravidelně zvyšuje 15 let. Takže držet a nepouštět, akvizice zřádla pro zvířata se promítne do výsledku až tak příští rok, takže: Vydrž Prťka, vydrž ;)

LEG bude za chvíli Divi Král, takže taktéž, držet a navyšovat, když se zacykluje pod nákupku :idea:

ABBV mám "bohužel" za 60/kus, takže držím, smutně koukám a sbíram divi :mrgreen: i když možná, že pokud se dostane na 6% DY tak nakonec pár vezmu, těch 10ks co mám by si zasloužilo dalších pár sourozenců do rodinky :P

MAIN je přes 40 drahej, vyseď to a počkej až se vrátí někam mezi 30-35 USD/ks
Investuji na důchod a klidný spánek

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 20 čer 2019 15:18

ABBV mám "bohužel" za 60/kus, takže držím, smutně koukám a sbíram divi :mrgreen: i když možná, že pokud se dostane na 6% DY tak nakonec pár vezmu, těch 10ks co mám by si zasloužilo dalších pár sourozenců do rodinky :P
Že by změna v myšlení? Už jsi byl s Pavlem na to pivu co?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 20 čer 2019 15:36

to jsem tak čitelnej :oops: :oops: :oops:
Investuji na důchod a klidný spánek

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 767
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 20 čer 2019 16:54

VSbrok bude ještě pár piv se mnou muset absolvovat:-)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Investor
Příspěvky: 599
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 20 čer 2019 16:55

No já jsem třeba rád, že mám MAIN vysoko, aspoň mi není líto že má DEGIRO furt ještě bloklý nákup BDC
ale je pravda, že bych taky finanční sektor potřeboval dofouknout...

Stejně jako tebe drásá NYSE:ABBV, tak mne drásá že mám tak malou pozici v NYSE:F a 20% nad nákupkou ho fakt dokupovat nebudu

Jinak doporučuju očím vašim NYSE:OLN,
(P/E 9,84 | P/S 0,49 | P/B 1.17 | P/C 3.73 | DY 3,91% )
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 767
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 20 čer 2019 17:01

Co je dnes dobré koupit? Zkuste se mrknout na Intel, případně na HPE nebo HPQ. Je ale potřeba pracovat s daty z jejich stránek a ne souhrnými hodnotami EPS GAAP.

MilanV
Začátečník
Příspěvky: 89
Registrován: 26 kvě 2019 19:16
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MilanV » 20 čer 2019 21:25

Já dnes nakupoval

MPC - dokup na původní počet akcií před prodejem, když začal moc klesat. Celkem jsem nakoupil o cca 8% pod prodej takže srdce Tradera zaplesalo

Microsoft - navýšil jsem pozici o 20%

Micron - stále se vracím k srdcovce. Nejmenší pozice v mém růstovém ptf. Koupil jsem 16% pod prodejem

V úterý jsem dokupoval MA do růstového, zobl NRZ do dividendového
ptf dle hodnoty
rustove: vyprodáno
na stalo: RITM,MAIN,WMB,OHI,MPW,RIO,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN,LYB,CEZ,STOR,VICI,DOW

Zamčeno