Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 147
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od bigusdykus » 22 črc 2019 23:30

opravdu má smysl řešit 0,1USD u value investingu a při obchodech mizivé velikosti?
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

ok227
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2019 01:20

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od ok227 » 23 črc 2019 00:44

Nemá :-D tohle je spíše otázka takové investorské pýchy - koupit co nejlevněji.
Je to jev známý u mnoha sběratelů, kdy nejde o to co ve sbírce máš, ale jak výhodně jsi se k tomu dostal. :-D

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 23 črc 2019 01:43

StanikKolarik píše:
21 črc 2019 22:42
navrhuju čtvrtý scénář - místo navyšování vstup do dalšího titulu, pro další diverzifikaci
a ještě do dalšícho vystoupit místo toho Thajska - co tam?
Jedu do Thajska ze stejneho duvodu, jako kdyz Gretzkymu zacatkem 80. let snizili icetime z 26 minut na zapas na dvaadvacet. Po nekolika mesicich usilovne prace hodlam 14 dni nic nedelat (portfolio zamerne nechavam doma), abych si prodlouzil investicni karieru. Dlouhodobe mne cekaji prikupy ramcove za miliony, a ja bych nerad ve 35 zjistil, ze nesnasim praci, penize, zivot i akcie. Kromto jsem nikdy neuznaval strategii 'osvobod se financne a pak si cestuj'. Zivot je v podstate pomaly sesup smerem k penalu, a ja nehodlam v 50 zjistit, ze sice mam prachy, ale jsem institucionalizovany a nic a nikam se mi nechce. Nez jsem zacal investovat poradne, navstivil jsem mnoho zemi sveta a kladl tuto cinnost dokonce na prvni pozici.
VSbrok píše:
22 črc 2019 10:36
Marek: pokud máš 13 titulů, tak to je cca 7,5% na akcii, tím pádem bych moc přes 10% na jednu nešel :idea:
Automobilkám bych se nyní vyhejbej, neviděl jsi reporty jak jim všem padaj prodaje? :?
Jak píše mnam84, spíš než navýšení, bych volil dalšího koně a Shellka (RDS.B) je dnes velmi dobrá volbá :idea
Ano, z nazoru zde uvedenych to Daimler asi nebude, ten pokladam za uzavreny. U Shellu mam trochu strach o budoucnost ropneho prumyslu, ciste laicky, ani nahodou oboru hloubeji nerozumim. No predpokladam ze tyhle kolosy jsou na zmeny financne i jinak velmi dobre pripravene, tedy kamkoli se trendy hnou, ony budou silou penez na tom miste prvni.

Dekuji vsem za dosavadni nazory.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 23 črc 2019 12:06

Marek: ropáci jsou příliš velký na to, aby si nechali jakoukoliv příležitost protýct mezi prsty :!:
Již několik let velmi investují nejen do ropy, ale též do plynu a taky do solárů :idea:

Takže rozumět jim moc není až tak třeba, stačí se podívat kolem sebe ... jezdí lidi autama? jak dlouho ještě budou jezdit? jak se přepravuje většina zboží po zeměGuly?

Nemusíš studovat jejich výkazy, aby sis dokázal na takovýhle otázky odpovědět ;)
Investuji na důchod a klidný spánek

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Investor
Příspěvky: 599
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 23 črc 2019 12:21

Marek píše:
23 črc 2019 01:43
StanikKolarik píše:
21 črc 2019 22:42
navrhuju čtvrtý scénář - místo navyšování vstup do dalšího titulu, pro další diverzifikaci
a ještě do dalšícho vystoupit místo toho Thajska - co tam?
Jedu do Thajska ze stejneho duvodu, jako kdyz Gretzkymu zacatkem 80. let snizili icetime z 26 minut na zapas na dvaadvacet. Po nekolika mesicich usilovne prace hodlam 14 dni nic nedelat (portfolio zamerne nechavam doma), abych si prodlouzil investicni karieru. Dlouhodobe mne cekaji prikupy ramcove za miliony, a ja bych nerad ve 35 zjistil, ze nesnasim praci, penize, zivot i akcie. Kromto jsem nikdy neuznaval strategii 'osvobod se financne a pak si cestuj'. Zivot je v podstate pomaly sesup smerem k penalu, a ja nehodlam v 50 zjistit, ze sice mam prachy, ale jsem institucionalizovany a nic a nikam se mi nechce. Nez jsem zacal investovat poradne, navstivil jsem mnoho zemi sveta a kladl tuto cinnost dokonce na prvni pozici.
v tomhle to já mám přesně naopak - mít dejme tomu 50tis na cestování, tak je vrazím do investic protože výlet se mi dalších 30let kumulovat nebude, ale peníze ano. (A odpočinout a vypnout lze i v rámci republiky za desetinu peněz)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 147
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od bigusdykus » 23 črc 2019 12:56

výlet se mi dalších 30let kumulovat nebude, ale peníze ano.
Trochu destruktivní filozofie.
Výlet se ti samozřejmě kumulovat bude, stejně jako návštěva hospody s kámošema nebo výdaje za koníčky.
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 24 črc 2019 00:05

Ja tech prikupu za €1000 muzu teoreticky udelat 10, tedy nejaky vylet-nevylet neni prilis relevantni. Mou zivotni pointou neni rehole a vecny odpirani. Kazda hlava je jina, je dobre znat sebe a mit spravny balanc. Ja napr. predpokladam, ze se opet vratim ciperny a udelam mnoho tydnu nato mnoho prace a vydelam jeste vic penez, nez kdybych makal bez pauzy.

Vcera jsem mel koupit Daimler.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 767
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 24 črc 2019 07:27

Marek píše:
24 črc 2019 00:05

Vcera jsem mel koupit Daimler.
To, že Daimler kupují Číňané, ještě neznamená, že bys ho měl kupovat ty. Oni se řídí jinými kritérii.

mnam84
Investor
Příspěvky: 576
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 24 črc 2019 08:16

Daimler mam a za mnohem vyšší cenu, ale tedka bych ho nekoupil, je tu prakticky nulový rustový potenciál, samé regulace.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 25 črc 2019 00:57

automobilkám bych se teď radši vyhejbal :idea:
Škodovka teď oznámila pokles výroby a prodejů... minulý týdne (nebo kdy to bylo) pokles u Fordo, BMW, Volkswagenu ...
Investuji na důchod a klidný spánek

Zamčeno