Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 06 črc 2019 18:32

V newsletteru priletela kratka analyza kladne hodnotici investici do Exoonu (XOM). Jedna se o prastarou kolosalni firmu ktera ma snad 100 let stabilne stejnou konkurenci (ktera si zjevne dlouhodobe nevadi, snad ze je ropy dost pro vsechny giganty). A je aristokratem.. Vypada to dost bezpecne.

Existuje opravdu dobry duvod zaobirat se mensi investici do XOM kdyz pravidelne liji prachy do Shellu? Vidite tam nekdo nejaky zasadni duvod? Diverzifikace v ramci 1 sektoru mne asi moc netankuje..

Snad pristi mesic dojde i tip na Chevron at mame hattrick? :)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 767
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 06 črc 2019 19:49

Jde o tvoji individuální strategii, jak hodně chceš diverzifikovat. Pokud chceš mít cca 20-30 akcií, tak ti to vyjde na 2-3 akcie z jednoho segmentu (tak to zhruba mám já). Takže z takového úhlu pohledu by to smysl dávalo, mít třeba 2 ropáky.

Pokud máš ale jinou strategii divezfikování, pak ti to vyplyne z ní. Strategii si vytvoř a drž se jí!

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 07 črc 2019 22:21

Marku: Ondra to už párkárt psal... on chce mít dvě NEJ akcie z každého sektoru :idea:
Sektorů je 11, takže celkem 22 akcií :idea:

Třeba pro mě je to furt malá diverzfikace, jak už jsem psal, tak já mám radši 4% na pozici, tedy 25 akcií v ptf minimálně :idea:
Investuji na důchod a klidný spánek

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Investor
Příspěvky: 599
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 07 črc 2019 23:26

#werbung! #bachareklama
Máme na webu teď článek o tom "když máš prachy a nevíš co koupit"
btw. Fungujete někdo s těmi metrikami highPAAY a lowPAAY?
"Kamarádi s výhodou" aneb akcie nejen na červenec 2019
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 11 črc 2019 00:58

Ahoj, dnes jsem prikupoval cosi NRZ, ale buy order schramstnul jen cca 1/3 investice (FIO). Nevite nekdo, cim to je, snad mala volume? To je horsi jak s kryptomenama a kryptobrokerama :) Takove prikupy za 10k, to je pri tech poplatcich o hovne.

mnam84
Investor
Příspěvky: 576
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 11 črc 2019 07:54

Marek píše:
11 črc 2019 00:58
Ahoj, dnes jsem prikupoval cosi NRZ, ale buy order schramstnul jen cca 1/3 investice (FIO). Nevite nekdo, cim to je, snad mala volume? To je horsi jak s kryptomenama a kryptobrokerama :) Takove prikupy za 10k, to je pri tech poplatcich o hovne.
Kvůli poplatkum jsem od Fio odešel

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 11 črc 2019 12:24

Marek píše:
11 črc 2019 00:58
Ahoj, dnes jsem prikupoval cosi NRZ, ale buy order schramstnul jen cca 1/3 investice (FIO). Nevite nekdo, cim to je, snad mala volume? To je horsi jak s kryptomenama a kryptobrokerama :) Takove prikupy za 10k, to je pri tech poplatcich o hovne.
Doporučuji otevřít účet u normálního brokera. S bonusem u Lynx budeš mít pár nákupů bez poplatku. 😀
Může to být ale i malým volume jak píšeš. Mě se to však zatím nikdy nestalo.

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 158
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Cyberguy » 11 črc 2019 18:16

Marek píše:
11 črc 2019 00:58
Ahoj, dnes jsem prikupoval cosi NRZ, ale buy order schramstnul jen cca 1/3 investice (FIO). Nevite nekdo, cim to je, snad mala volume? To je horsi jak s kryptomenama a kryptobrokerama :) Takove prikupy za 10k, to je pri tech poplatcich o hovne.
Marku, jestli jsi kupoval mimo běžné obchodní hodiny tj. v extended hours (jak to vypadá podle tvého příspěvku ve 12:58h), je možné že není/nebude volume. Když se dívám kolik se toho zobchodovalo, vidím tam asi jen 100 ks za asi 15,26$ v nějakých asi 9:10h jejich času. A chvilku na to po open je objem obchodu v desítkách tisíc ks.
To není o brokerovi ale o volume mimo obchodní hodiny. V českých krajinách koupíš mimo obchodní hodiny úplné prd.
A rozdělený nákup? To už se mi u FIO také stalo. Napřed se koupila část. A za chvíli zbytek. ... jo už jsem to našel. Napřed 8 ks s poplatkem 9,95€. Za chvíli 32 ks s poplatkem 0€. Vše z jednoho nákupního příkazu.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 11 črc 2019 20:11

Ano pravda jak píše cyberguy to mě omlouvám se nenapadlo. Je třeba obchodovat, když jsou burzy otevřené. U Lynx jde v příkazu nastavit zda obchodovat mimo řádné obchodní hodiny nebo ne.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 12 črc 2019 01:30

Cyberguy píše:
11 črc 2019 18:16
Marek píše:
11 črc 2019 00:58
Ahoj, dnes jsem prikupoval cosi NRZ, ale buy order schramstnul jen cca 1/3 investice (FIO). Nevite nekdo, cim to je, snad mala volume? To je horsi jak s kryptomenama a kryptobrokerama :) Takove prikupy za 10k, to je pri tech poplatcich o hovne.
Marku, jestli jsi kupoval mimo běžné obchodní hodiny tj. v extended hours (jak to vypadá podle tvého příspěvku ve 12:58h), je možné že není/nebude volume. Když se dívám kolik se toho zobchodovalo, vidím tam asi jen 100 ks za asi 15,26$ v nějakých asi 9:10h jejich času. A chvilku na to po open je objem obchodu v desítkách tisíc ks.
To není o brokerovi ale o volume mimo obchodní hodiny. V českých krajinách koupíš mimo obchodní hodiny úplné prd.
A rozdělený nákup? To už se mi u FIO také stalo. Napřed se koupila část. A za chvíli zbytek. ... jo už jsem to našel. Napřed 8 ks s poplatkem 9,95€. Za chvíli 32 ks s poplatkem 0€. Vše z jednoho nákupního příkazu.
Ackoli cas meho prispevku je z hlediska meho casu nakupu irelevantni (vynadavat jsem se prisel az s odstupem), mas pravdu. Dnes jsem dokoupil v normalnich odpolednich hodinach, vse OK. Tedy jsem 2x zaplatil poplatek za nakup (za tu skolu pro mne bezvyznamne) a pravdepodobne nakoupil pozdeji s mirne vyhodnejsim kursem (opet bezvynamne).

Dulezite je ze priste uz budu vedet.

Jinak p/e NRZ sletelo snad o 50% tedy se rapidne zvysil cisty zisk?

Zamčeno