Zajímavé články / Doporučené čtení

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od mnam84 » 27 říj 2019 07:23

Jen řikám že pro me je jnj stále drahý

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Marek » 27 říj 2019 13:34

JNJ je z cisel proste drahy, pekne nekteri meknete a opoustite sve grahamovsko buffetovsko ladislavovske hodnoty! :)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Ondřej » 27 říj 2019 14:02

Nic neopouštím. JNJ jsem špatný příklad ano. Jde mi o to čím se při navyšování pozice řídí. Cena akcie určitě není to pravé ořechové.

Johnny_K
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 31 říj 2019 10:23

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Johnny_K » 31 říj 2019 10:49

Zdravím. Jsem na IG fóru úplný nováček a rozkoukávám se.
Nicméně jsem dnes narazil na článek u Patria.cz a dávám ho k dobru. Je takový mírně spekulativní, ale rád si vyslechnu případné názory...
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/421 ... -2008.html
Je mi jasné, že většina z vás si akcie vybírá individuálně (a na dlouhé držení) a indexy a ETF bude spíš okrajová záležitost. Nicméně, může spekulace v článku ovlivnit vaše pozice pokud by se stala reálnou?

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Martin » 31 říj 2019 11:06

Marek píše:
27 říj 2019 13:34
JNJ je z cisel proste drahy, pekne nekteri meknete a opoustite sve grahamovsko buffetovsko ladislavovske hodnoty! :)
Myslis PS a PB pod 3....cetl jsem jeho prispevky a zacal se stourat ve vykazech a pocitat si debt/eq a hromady dalsich. Jenze spolecnosti, ktere tomu vyhovuji (pro me), tak jsou na maximech. Koupil jsem ted MMM, koupit druheho ze "svate trojice" kdyz cena klesla a soudni spory se resi (nechavam se presvedcit, ze takovy kolos to nepolozi).
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od slon » 31 říj 2019 12:05

Johnny_K píše:
31 říj 2019 10:49
Nicméně, může spekulace v článku ovlivnit vaše pozice pokud by se stala reálnou?
ano, snažil bych se nakupovat/přikupovat tak o 1-2k/měsíc víc než předtím 8-)

Johnny_K
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 31 říj 2019 10:23

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Johnny_K » 31 říj 2019 16:21

slon píše:
31 říj 2019 12:05

ano, snažil bych se nakupovat/přikupovat tak o 1-2k/měsíc víc než předtím 8-)
Tak to jsem očekával :D Celkem logický krok pro někoho, kdo má zainvestováno...
Ale pro někoho, kdo chce vstoupit do investování a učinit první nákup na současných maximech, je to spekulace k zamyšlení... Trh by se opravdu mohl zatřást a ceny by mohly být lukrativnější. Ale nechat peníze ležet je taky blbost. :? Možná zainvestuju menší část peněz než jsem zamýšlel (spíš konzervativně) a se zbytkem si zkusím "hrát" na Mintosu, odkud si je budu moct průběžně stáhnout, když se situace bude jevit zajímavě... :roll:

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Pavel » 31 říj 2019 17:43

Zas jeden, co zkouší časovat trh:-)

Zkus si Johnny_K něco přečíst o časování trhu a ujasnit si sám pro sebe, jestli to budeš zkoušet nebo půjdeš cestou průměrování (pravidelného investování). Když bych zrovna dnes začínal od nuly budovat portfolio, koupil bych třeba Shell (po dnešním poklesu).

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Martin » 31 říj 2019 20:23

Johnny_K a Pavel: ja Johnnyho chapu, nakoupil jsem ptf na konci prosince pri korekci, takze ted jsem v plusu. Dalsi nakupy (D,IRM) pri poklesu. Kazdy rok prikoupim 2-3 tituly, takze prumerovani bude slozite. Ted mam penize ze zrusenych pod.fondu, takze muzu nakoupit dost titulu. Taky se mi nechce pri dnesnich maximech nakupovat, pri korekci nebo krizi bych mohl koupit vic ks. Na druhou stranu pri dobe investovani (20-30 let) se propad resit nebude. Dalsi vec je za kolik a jak casto budes nakupovat, jestli kazdy mesic, tak bych asi nakoupil a pak redil. Ja z dividend zit nebudu, budu je reinvestovat a necham ptf detem...takova je moje predstava☺
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Zajímavé články / Doporučené čtení

Příspěvek od Pavel » 31 říj 2019 22:04

Martin: já ho taky chápu, všichni si tím prošli a většina dodnes nemá jasno:-) Chtěl jsem ho jen popostrčit, aby si o tom něco přečetl, protože to je jedno ze zásadních investorských dilemat a je dobré v tom mít trochu jasno (= znát a rozumět argumentům pro a proti).

Odpovědět