Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 10 pro 2020 10:01

Co říkáte na datové centra?

DLR, CONE atd.

na to, že jsou "tech" akcie jsou překvapivě v pádu. Rozumí tomu někdo té logice?
V článcích se píše, že mají malý růst a jedná se v podstatě o drahou komoditu (servery poměrně rychle zastarávají) a kapacity je nadbytek.

Divi už mají nad 3 %.

Jedná se o nákupní příležitost nebo spíš se zbavit těch co mám?

díky

Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 10 pro 2020 11:33

Na můj vkus stále docela vysoko, pokukuji po LMT.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 10 pro 2020 14:00

Glueless píše:
10 pro 2020 09:57
Martin píše:
09 pro 2020 20:34
bulinak píše:
09 pro 2020 18:28
Přikupujete DLR, AMT, LMT?
Vyrizuju Fio a pak vezmu bud LMT nebo GD...
Vem obě, ať jim není smutno. :D

Já už budu dokupovat. Mám tam nějaké chatrné evropské fin akcie, které se vzpamatovaly. Než čekat, že se zase položí, to je radši směním za poctivé US zbraně 8-)

G.
Taky reseni...😀. Ale vezmu zatim jednoho, preci cekam na vanocni vyprodeje...takze zadne nebudou.
Kdyz mi nesly koupit pres Lynx, tak jsem je vymazal z watchlistu. No byla to chyba, chytil bych lepsi vstupni ceny. Jak se zacal resit brexit a pojisteni ptf, tak jsem koukal na Fio a je to mesic a kus co byl GD kolem 130😞.
Jinak cekam na snizeni ADM, PEP, ETN, GPC. BDC uz nam strasne vysoko. Koukal jsem i na LAND jdnze tamnje strasne mala kapitalizacea vynos mensi. U DEA zase jen strycek Sam na placeni. ED jde k 70, jenze u nich porad nejsem presvedceny.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Pavel » 10 pro 2020 20:37

Glueless píše:
10 pro 2020 10:01
Co říkáte na datové centra?

DLR, CONE atd.

na to, že jsou "tech" akcie jsou překvapivě v pádu. Rozumí tomu někdo té logice?
V článcích se píše, že mají malý růst a jedná se v podstatě o drahou komoditu (servery poměrně rychle zastarávají) a kapacity je nadbytek.

Divi už mají nad 3 %.

Jedná se o nákupní příležitost nebo spíš se zbavit těch co mám?

díky

Glueless
Datová centra už dnes jsou relativně jednoduchou komoditou, staví je kde kdo (vysoká konkurence) a samotná bez dalších přidaných služeb neposkytují žádnou atraktivní marži. Nešel bych do nich.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 10 pro 2020 20:40

Na druhou stranu DLR expanduje v Evropě. Otázka jaká cílovka je u takových REITů zajímavá (jako dno).

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 10 pro 2020 20:52

Take si asi poseckam na LMT. Nejak jsem po ni nikdy dvakrat netouzil, ale kolem $350 s DIY okolo 3% to vypada na fajny kup.

Puvodne jsem chtel resit Nestle, ale svycarska dividenda, pe konstatne 20+, nutnost nakupu na neprimarnich marketech, chaoticky fundamenty a no. 3 plastic polluter zemekoule mne coby prilis mnoho red lights odradilo

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 11 pro 2020 22:14

Dnes krasna rally DIS pote, co se "prekvapive" ukazalo, ze Disney+ je masivni uspech. Puvodne chteli do 100M subscriberu do 2024, avsak maji je uz ted a v 2024 by chteli byt velici jako Netflix :) (Ten jsem si nedavno zkusmo koupil do portfolia taky, coby verny predplatitel.)

Samozrejme porad jde o fascinujici "bipolarni" firmu se starym "offline" businessem v kytkach a prazvlastni rozvahou a fundamenty, ale zabojovali dobre. Za $100 uprostred nejvetsi pandemie to byl moc fajny kauf.

Apple, BMW, Daimler a Disney jsou 4 super brandable akcie, ktere bych rad drzel "foreva". Je skvele, ze za poslednich 5 let kazda z nich byla aspon po nejakou dobu levne ocenena.

Denny
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 31 říj 2020 09:18

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Denny » 12 pro 2020 10:12

Gratulace Marku k DIS!

Pořídil jsem nedávno první část long term v MAIN, nepodařilo se jim pokrýt divi ve 3Q, vydělali jen 0,5 dolaru a divi byla 0,615, ale divi ponechali a vedení je přesvědčeno, že v dalším čtvrtletí už na divi opět vydělají. Výplata je měsíční, divi přes 7%, P/B 1,46, revenue up.......
https://www.incomeinvestors.com/main-st ... ock/59317/

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 15 pro 2020 00:53

Pavel píše:
01 lis 2020 18:07
StanikKolarik píše:
01 lis 2020 15:51
Myslíte že je dobrý signál pro nákup když se u firmy někdo snaží o její převzetí?
Konkrétně teď jak se snaží Křetínský s Tkáčem o převzetí METRO AG (XET:B4B)
Protože za jiných okolností by to byl docela dobrý kauf (nízké P/S, přijatelné P/B, slušné P/E) pro "vysezení"
Většinou ano, protože jinak by o převzetí nebyl zájem:-) Nový vlastník samozřejmě může těžit z toho, že bude firmě vládnout (což nemusí být v případě dosavadního rozdrobeného vlastnictví) anebo že využije nějakých synergických efektů ze sloučení/ovládnutí. Na druhou stranu nový vlastník zpravidla musí počítat, že za většinový balík připlatí k burzovní ceně pár desítek procent navíc.

Většinou tedy ano.
MetroAG dividenda návrh 0.7€, 1.158 mld EBITDA, dluh 1.6mld dolů .
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Vojta
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 29 bře 2020 19:32

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Vojta » 17 pro 2020 12:16

Jaký je Váš názor na aktuální ohodnocení IBM? Přijde Vám společnost nyní atraktivní k budování dlouhodobější pozice?
CZK:AVAST,CEZ,KOFOL,KOMB,TELEC,VIG
EUR:EUNL,R6C3,VZLE
USD:AAPL,ARKG,BIIB,C,CVS,DB,EPD,ESPO,GE,GILD,HASI,HPQ,NHI,NOK,OTGLY,PLTR,PRNT,TAK,VGT,WFC

Zamčeno