InvestGuru

Diskuse o podílových fondech a různých poradcích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: InvestGuru

Příspěvek od VSbrok » 17 říj 2020 15:41

Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: InvestGuru

Příspěvek od Vokvok » 17 říj 2020 23:07

ekvivalent 30M nevydela ani za cely zivot ani 1% nejbohatsich lidi na Zemi (tech je v CR cca 250 tisic).

Fichtner a jeho nekonecna renta :-) Jestli si bere 25% ze zisku, tak to jim da velmi uzka cilovka. Nerikal kolik aji kliosu? Me by odradilo, ze se nepodili na ztrate, treba ani 40% ztraty by mohli.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: InvestGuru

Příspěvek od VSbrok » 25 říj 2020 18:37

Co říkali, tak si berou podíl jen ze zisku, takže předpokládám, že když je ztráta, tak si nevezmou nic.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Inev » 12 lis 2020 13:25

Jelikož jsem prošel placenou částí Investguru, tak můžu některé věci upřesnit. 1. Investguru je prakticky webinář (kurz) o investování. Výstupem z toho kurzu je Váš finanční plán. Myslím konkrétní plán dle vašeho zadání, které si tam dáte, dle vaše profilu atd. Jeho cílem je nekonečná renta. Je to pěkně zpracováno po kapitolách, přesně jak by se mělo postupovat při tvorbě plánu. Kapitoly mají videa, materiály, zajímavosti atd. kde se vše podrobně vysvěstluje. Jsou tam i bonusové věci : časopis rentiér (každý měsíc), každý týden shrnutí, webináře, dění na trzích. adt. V rámci toho máte roční podporu na emailu zdarma + živé celodenní setkání. je toho spousty. 2. Po absolvování Investguru máte 2 možnosti : Jít si dále svou cestou nebo začít s nimi spolupráci. Ta je nabízena v rámci platformy eFrank, která je celá online. Zde jsou stanoveny podmínky min. 500 tis. kč. Provize je vyplácena pouze ze zisku a to dle objemu peněz od 15-17 % metodou Hight Water Mark, čili pouze z nového zisku. Custody Fee je 0,6%.

Investice probíhají prakticky jen do ETF. Důvody jsou vysvětleny v kurzu. Vladimír Fichtner upřednostňuje dosažení cíle bezpečnou, ale jistou cestou. Neslibuje nereálné věci a řekne Vám to na rovinu. Z mého pohledu člověka, který se investicím věnuje 15 let, je dle mě toto špička v ČR (Myslím tím Investguru, eFrank) Prostě víte co si "kupujete" a kam jdete. Mají reálné výsledky a mandát 3 miliard Kč. hovoří vcelku jasně. Já si toho už taky koupil více, ale toto je jedna z mála věcí, kterou rozhodně doporučím. Pokud jsi spekulant, trader a očekáváš nějaký návod na rychlé zbohatnutí, tak to není pro tebe. Je to pro dlouhodobé investory s jasným cílem. Pokud máte dotazy, ptejte se.

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Inev » 12 lis 2020 13:27

Vokvok píše:
17 říj 2020 23:07
Fichtner a jeho nekonecna renta :-) Jestli si bere 25% ze zisku, tak to jim da velmi uzka cilovka. Nerikal kolik aji kliosu? Me by odradilo, ze se nepodili na ztrate, treba ani 40% ztraty by mohli.
Ty znáš nějakou poradenskou firmu, která se podílí na ztrátě? Já tedy ne. Znám je ty, které mají svou provizi i když ty jsi ve ztrátě. Tady se mi právě líbí, že jejich zisk je pouze a jen z mého zisku. To se mi zdá fér.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: InvestGuru

Příspěvek od Ondřej » 12 lis 2020 13:59

Díky moc za shrnutí. Píšeš, že jsi toho zkusil více, kdyby ses mohl podělit o zkušenosti s jinými platformami budeme rádi. Jen mě napadá, jestli není lepší Portu, když píšeš že jde hlavně o ETF. Ve tvém případě totiž při jednom miliónu a 10% zhodnocení vychází poplatek 1,5% bez toho custod fee. U portu je to vždy 1% a údajně by ten poplatek měl jít dolů s tím jak dlouho investuješ. Nevýhoda je však samozřejmě to, že 1% odevzdáš i když nemáš ten rok zisk.

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 11:33

Já neznám detailně Portu, takže nemůžu porovnávat s něčím jiným. A hlavně nejde jen o poplatky. Jde o celek co vše za to dostáváš.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: InvestGuru

Příspěvek od bulinak » 13 lis 2020 12:34

Portu pro děti je fajn (poplatek 0,25%).
Stavím zoo.

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 14:01

Portu pro děti už jsem sledoval a něco jsem s Portu řešil, ale něco mě nezaujalo. Už ani nevím co. Já bych chtěl pro dítě pravidelnou investici. Ale ať to má levné náklady a rozumný výběr možností. Bude to ETF, více ETF možná. Nemám to na to, abych mu předal v 25 letech 1 mil Kč. Ale chci aby to byly jeho peníze a já mu na tom mohl ukazovat a vysvětlovat základy pravidelného, dlouhodobého investování. Chci to mít samostatně od svého portfolia. Na vzdělání pro něho mám. S bydlením mu pomůžu ze svého. Ale toto by mělo být pro jeho finanční vzdělání a nějaký základ pro něho. Dneska vím, že čím dříve se začne, tím levnější to je a funguje krásně princip sněhové koule. :-)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: InvestGuru

Příspěvek od VSbrok » 14 lis 2020 11:51

Pánové běžbě řešit Portu do správnýho vlákna.

Já sice prošel jen ten jejich free kurz, ale Fichtner se mi fakt libí, nemaže se s tím a opravdu mi příjde, že říká věci na rovinu. Tohle jsem zatím nikde jinde neviděl/neslyšel.

Bohužel Custody Fee, vysoký prvnotní vklad a poplatky ze zisku mě od investování s ním zatím odrazuje ... třeba jednou až budu mít ty milijóoony ...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět