Degiro

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Degiro

Příspěvek od Vokvok » 13 říj 2020 13:27

VSbrok píše:
10 říj 2020 21:24
se nemusí dělat dodatečné DAP, ale stačí příjem zahrnout do současného roku = kapitálové vratky za rok 2019 obdržíš v roce 2020 a tedy je dáš do DAP za 2020.
Jo o to, že příjmem jsou peníze v tom období, kdy je skutečně obdržíš, když vedeš prostou daňovou evidenci.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 14 říj 2020 19:11

Jakožto fyzická osoba žádnou daňovou evidenci vést nemusíš.
Pokud se tedy sám nerozhodneš z nějakého sebemrskačského důvodu se přihlásit/registrovat jako plátce daně.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 14 říj 2020 19:15

slon píše:
11 říj 2020 14:47
Čau vůbec nic, mám MAIN a to by mělo něco dorazit. Hodíš email co jsi jim psal? Neboť asi jak píšeš budou mít problém pochopit o co se jedná a nevím zda překlad "capital returns (repayments)" je správný.
Já jim nic složitýho nepsal ... něco jako vzor níže ...
Dobrý den,
rád bych se zeptal jak to vypadá s kapitálovými vratkami (capital returns (repayments) / tax returns) za rok 2019.
V březnu jste psali, že budou vyplaceny v září 2020 a stále nic.
Děkuji za kontrolu.
S pozdravem,
XXX
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Degiro

Příspěvek od Vokvok » 15 říj 2020 04:53

VSbrok píše:
14 říj 2020 19:11
Jakožto fyzická osoba žádnou daňovou evidenci vést nemusíš.
Pokud se tedy sám nerozhodneš z nějakého sebemrskačského důvodu se přihlásit/registrovat jako plátce daně.

Zkratka i kdybys vedl, plati to co rikam, kdyz ti prijdou 1. ledna 2021 v 0:00 hodin, tak patri ty prijmy az do pristiho roku 2021, i kdyz je to vratka souvisejici s letosnim rokem. Pro odesilatele plati ale vydaj do roku 2020, pokud je stihl odeslat do 31.12.2020 do 23:59:59.

Ale tohle maji nektere banky osefovane (ze po cut time uz nejde zadat prikaz se splatnosti na den D), spousta bank ale myslim ze nema.

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Kiflik » 15 říj 2020 15:26

Vážený investoři,

Rádi bychom vás informovali o důležité změně týkající se vašeho účtu DEGIRO.

Jako nizozemská regulovaná investiční společnost není DEGIRO schopen držet peníze klientů přímo. Proto v současné době využíváme fondy peněžního trhu (MMF) jako řešení, jak investovat své nevyužité peníze, a jako způsob, jak zajistit jejich dostatečnou ochranu.

Jsme rádi, že vás můžeme informovat, že MMF nahradíme řešením bankovního účtu u naší partnerské banky Flatex Bank. Některým našim klientům jsme již začali nabízet nové řešení Cash Account, ale bohužel zatím není k dispozici klientům registrovaným na české platformě. Pracujeme na tom, abychom vám ji v budoucnu zpřístupnili.

Pokud je pro vás hotovostní účet k dispozici, poskytneme vám další informace. V rámci přípravy na to jsme však již provedli změny v naší smlouvě s klientem, abychom zajistili, že řešení hotovostního účtu bude pro vás možné spustit co nejdříve. Tímto e-mailem bychom již rádi stručně sdělili, co můžete očekávat, a informovali vás o souvisejících změnách v klientské smlouvě.

Po spuštění řešení Cash Account budou vaše peníze uloženy v bance
Přestože DEGIRO není banka, neznamená to, že se s jednou nemůžeme spojit. Ve flatex Bank, regulované německé bance, jsme našli perfektního partnera. Flatex Bank má spravovaná aktiva v hodnotě 14 miliard EUR. Flatex Bank získala společnost DEGIRO, která byla schválena regulačními orgány v červenci 2020, což znamená, že jsme nyní součástí skupiny Flatex Bank.

Poté, co pro vás bude v budoucnu spuštěn hotovostní účet, budou vaše peníze drženy na odděleném osobním hotovostním účtu s jedinečným IBAN, který vám bude poskytnut. Hlavní výhodou hotovostních účtů je to, že vaše peníze budou garantovány až do výše 100 000 EUR, protože platí německý systém pojištění vkladů. Váš nový IBAN bude přímo propojen s vaším stávajícím účtem DEGIRO.

Jakmile vám bude k dispozici možnost hotovostního účtu, stačí po přihlášení vyplnit online formulář nacházející se na platformě. MMF budou postupně vyřazovány, ale přechod na hotovostní účty bude jednoduchý a rychlý.

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Degiro

Příspěvek od Vokvok » 17 říj 2020 23:18

Takze konverze uz nebudou zdarma :-(

Uživatelský avatar
Scrooge_McDuck
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 29 kvě 2020 10:25

Re: Degiro

Příspěvek od Scrooge_McDuck » 22 říj 2020 17:26

Zdravím všechny, v první řadě bych rád poděkoval za všechen obsah na portále, i zde na foru.. Už nějakou dobu forum i web čtu a jako začínající investor jsem zde našel mnoho informací :)

Každopádně nedávno jsem k Lynxu založil i Degiro, kvůli nákupu ETFka a neni mi u Degira zcela jasná jedna věc.. Jak Degiro počítá pole Celkem (viz příloha)? ETFka mám v plusu a na poplatcích jsem jim zatím nechal cca 5€, takže částka 37€ je pro mě nepochopitelná.. ¨
Dokázal by mi někdo poradit, prosím? Předem děkuji :)
2020-10-22 17_15_40-Trh.png
2020-10-22 17_15_40-Trh.png (4.53 KiB) Zobrazeno 2194 x

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Sumo.cz » 22 říj 2020 17:58

Mě se u USA akcií dost promítá přepočet kurzu USD a EUR, pokud USD posiluje klesá mi zisk a obráceně.

U každého tickeru máš po kliknutí na nerealizovanou ztrátu či zisk se ti zobrazí jak to počítají.

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 19:01

Zrovna jsem si aktivoval účet a rozhlížím se. Uvidíme, zda ho využiji. Chtěl jsem ho pouze pro nějaké ETF co mají zdarma. Ale ještě jsem se ani nedíval na ten seznam. Jdu se podívat na aplikaci. Já mám jinak Saxo bank.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od Pavel » 14 lis 2020 00:47

Inev píše:
13 lis 2020 19:01
Zrovna jsem si aktivoval účet a rozhlížím se. Uvidíme, zda ho využiji. Chtěl jsem ho pouze pro nějaké ETF co mají zdarma. Ale ještě jsem se ani nedíval na ten seznam. Jdu se podívat na aplikaci. Já mám jinak Saxo bank.
K Saxo jsi odešel (tehdy zvýhodněně) od Brokerjetu? Nebo sis jej vybral zcela nezávisle a dobrovolně?

Odpovědět