Degiro

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Kiflik » 15 zář 2020 18:27

Dopoledne jsem posílal CZK z registrovaného účtu z AirB normálně na 4042500001/7910 a nebyl problém, odpoledne to tam bylo, samozřejmě bez poplatku.

V případě platby v cizí měně hradí veškeré náklady na zpracování této platby klient. Pokud převádíte finanční prostředky manuálně, můžete jimi v aplikaci Webtrader běžně disponovat až za 2 pracovní dny.

U tuzemské platby v CZK není potřeba IBAN či BIC zadávat. Nepřevádějte peníze pomocí platebních služeb třetích stran jako jsou TransferWise, Revolut nebo Monese. Jakýkoliv převod odeslaný z účtu třetí strany bude vrácen na účet, ze kterého byl odeslán. Vklady na výše uvedený bankovní účet by měly být pouze v CZK.

Pokud chcete provést platbu v EUR, musíte použít EUR IBAN, což je CZ3279100000004042500108. Vklady provedené v EUR budou po připsání na korunový účet automaticky převedeny na CZK. Po připsání vkladu v CZK budou peníze následující obchodní den převedeny na EUR. Mějte prosím na paměti, že všechny výběry jsou prováděny pouze v CZK.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 16 zář 2020 01:29

StanikKolarik píše:
15 zář 2020 16:46
pokud vím, tak Degiro Revolut nebere
Tož to nebere ani Lynx.
Problém je totiž česká a EU legislativa :idea:
Vklady na brokerské účtu můžete provádět POUZE z účtu, který je na jméno vlastníka brokerského účtu.

Ověřeno vlastní zkušeností: posílal jsem na brokerský účet manželky peníze z mého bankovního účtu a peníze se mi druhý den vrátily, protože nepřišly z účetu vlastníka ... takže převod: banka >banka > broker :roll:

Protože druhý problém je, že každý bankovní účet může mít pouze jednoho vlastníka, ale může mít X disponentů.
Protože máme účtů několik, tak je máme "vlastnicky" rozházený mezi mě a manželku a každý jsme disponentem u druhého, ale vlastník jsem vždy já nebo ona. Ač jsou to společné rodinné peníze, tak vlastník je pouze jeden :roll:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od Pavel » 16 zář 2020 07:15

Což je logické (z pohledu státu a jeho orwellovských zásad hlídání občanů), aby bylo jednoznačně určeno, kdo je vlastníkem těch finančních prostředků na konkrétním účtě.

Siki
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 19 bře 2020 11:07

Re: Degiro

Příspěvek od Siki » 19 zář 2020 13:43

Tak jsem na základě tvého poštu jednak napsal na Degiro a jednak poslal peníze na účet níže.

Degiro včera odpověď že by to mělo zatím být ok a peníze tam poslat můžu.
Moje peníze jsou ale zatím nikde - od středy je nemám ani na ucte degiro ani u své banky. Tak uvidime co bude dál.
Kiflik píše:
15 zář 2020 18:27
Dopoledne jsem posílal CZK z registrovaného účtu z AirB normálně na 4042500001/7910 a nebyl problém, odpoledne to tam bylo, samozřejmě bez poplatku.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 09 říj 2020 11:50

Dáme a pánové, přišly někomu na Degiru kapitálové vratky za rok 2019?
Na jaře psali, že budou připsány v září a furt nic.
Ted už se zas dva týdny dohaduju s podporou, prej mám vysvětlit, co si představuju pod pojmem "kapitálová vratka" ... nemám slov :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od Drmla » 09 říj 2020 12:28

A co to je? Google mi s tím moc nepomohl.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 10 říj 2020 21:24

"kapitálové vratky" jsou od firem, především REIT a BDC, pokud v předchozím roce realizovaly "zhodnocení kapitálu" a tedy vyplacená dividenda je (byla) ze dvou částí:
- ze zisku
- z realizovaných prodejů majetku

Firmy tuto informaci uvádějí na začátku roku (pro rok předchozí) a uvádí % kolik každého bylo. Daň z "realizovaného zhodnocení (prodeje)" je pak vrácena, protože se dle USA zákonů tento příjem NEdaní!
To však u nás neplatí a musíš tento příjem dodatečně zdanit, naštěstí se nemusí dělat dodatečné DAP, ale stačí příjem zahrnout do současného roku = kapitálové vratky za rok 2019 obdržíš v roce 2020 a tedy je dáš do DAP za 2020.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od Drmla » 11 říj 2020 00:29

Aha. Díky za osvětu.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 11 říj 2020 14:47

VSbrok píše:
09 říj 2020 11:50
Dáme a pánové, přišly někomu na Degiru kapitálové vratky za rok 2019?
Na jaře psali, že budou připsány v září a furt nic.
Čau vůbec nic, mám MAIN a to by mělo něco dorazit. Hodíš email co jsi jim psal? Neboť asi jak píšeš budou mít problém pochopit o co se jedná a nevím zda překlad "capital returns (repayments)" je správný.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 11 říj 2020 14:56

ještě sem hodím náhled pro ostatní aby viděli jak to vypadá + oprava srážkové daně. Já ten dolar samozřejmě oželím, ale chápu, že u ostatních to může dělat pěknou sumičku, tak Vás podpořím.

Jinak bohužel výši si stejně nedokážu vypočítat kolik by měli vracet. Tady jsou nějaký PDFka asi podle kterých by to mělo být, ale nesedí mi to ať počítám co počítám :)

https://ir.mainstcapital.com/tax-information
Přílohy
vratka_main.png

Odpovědět