Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 16 črc 2020 20:15

Cisco je dobry balanc slusne rozjeteho byznysu, urciteho potencialu rustu hodnoty akcie a solidniho yieldu, ktery nijak vyrazne neprekazi spolecnosti v rozvoji (a povestnych akvizicich), pouze u minima akcii vidim podobny balanc

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 16 črc 2020 22:12

Cisco mě pěkně nasr... :evil:
Tak hezky začalo padat a potřeboval jsem peníze na něco jiného, tak jsem ho po časovém t(r)estu prodal za 37, s tím, že za cca 2-3 týdny budu mít prachy ...
A vono udělalo V-čko :roll: a za 46 už se mi vůbec kupovat nechce zpět :?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 16 črc 2020 22:40

hele, pokud jsi byl s to prodat cisco na $37, tak cisco nenasralo tebe, ale ty ses [cenzura] na cisco :?

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Investor007 » 16 črc 2020 22:44

Jsem zvědav jak si zítra povede AAPL. Mám tam pozici v call opcích s expirací koncem příštího týdne na 400 strike. Analytici navýšili cílovou cenu. Docela mi to krvácí a potřebuju se toho zbavit alespoň na break even. Ten pokles technologií bohužel s sebou vzal i Apple a SPY to táhne dolů. Na druhou stranu repos od fedu to přinejhorším v úterý zachrání pokud mne nesežere theta burn.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Pavel » 17 črc 2020 12:52

Marek píše:
16 črc 2020 22:40
hele, pokud jsi byl s to prodat cisco na $37, tak cisco nenasralo tebe, ale ty ses [cenzura] na cisco :?
Správně 8-)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Pavel » 17 črc 2020 15:31

Pavel píše:
17 črc 2020 12:52
Marek píše:
16 črc 2020 22:40
hele, pokud jsi byl s to prodat cisco na $37, tak cisco nenasralo tebe, ale ty ses [cenzura] na cisco :?
Správně 8-)
Nějak si nevybavuju, že by Cisco bylo někdy v nedávné historii předražené a bylo by tedy jakž takž odůvodnitelné se jej zbavovat.

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od _turek » 20 črc 2020 21:50

Šli by jste teď do něčeho takového. Chci něco koupit a v aktuálním TOP mám kromě klasik SBUX,VFC,ORI,STAG

ještě tyto dva tituly nad které jsou aktuálně v mém hledáčku TOP 2.

MWK - "startup" který tlačí své značky do AMAZONU atd... . Zatím v mínusu, ale je to jak u klasických startupů cpou to do expanze. Přišel jsem na ně na blogu ShadowStock Deep Micro Cap Stock http://shadowstock.blogspot.com/2020/04 ... es_16.html Mají je u sebe již některé value fondy. Mě se ten jejich růst i to co dělají (je jasné že mají prodejní model proti jiným startupům) zamlouvá. Chápu že zdejší DGI kteří investují do aristokratů nebudou mít pochopení, ale určitě nejsem sám, kdo hledá podobné tituly. Cíl bude koupit si za to v budoucnu mnohem víc zaběhnutých firem :)

nebo

GAIN - Gain už určitě zná víc lidí, někteří jej mají v portfoliu. Nechci je kvůli dividendě i když i ta je víc než zajímavá. Ale zkrátka v současné době si myslím že by mohli zajímavě povyrůst do budoucna, protože příležitosti k expanzi budou mít dostatek. Kupují malé firmy v problémech a pomáhají jim dostat se opět na nohy oddlužením, restrukturalizací. Tzn. ví jak na krizové řízení a to se bude hodit. A určitě bude co nakupovat.

Ten vagonek který chci naložit by měl být velikostně 20% portfolia.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Glueless » 21 črc 2020 08:31

_turek píše:
20 črc 2020 21:50
Šli by jste teď do něčeho takového. Chci něco koupit a v aktuálním TOP mám kromě klasik SBUX,VFC,ORI,STAG


MWK - "startup" který tlačí své značky do AMAZONU atd... .

nebo

GAIN -

Ten vagonek který chci naložit by měl být velikostně 20% portfolia.
vyjádřím svůj názor, netřeba se urazit ani s ním souhlasit ve všech bodech:
pán bude zřejmě ostrostřelec :-)
už podání klasik je nestandardní. Minim VFC je dnes jako retail, co odštěpil pár značek na hraně, STAG jako retail REIT je na tom o něco líp, ale jen o chlup...

pokud se MWK snaží dostat do amazonu, tak asi, jako amazon, nebude mít nikdy smysluplné zisky...je to víc než ruleta.

GAIN: špatně je 20 % portfolia. Pokud máš v podpisu své aktuální portfolium, pak je načase začít s něčím, co ustojí (případnou) další corona-krizi, popř. z ní plynoucí pokles v ziscích.

Podle mě máš šanci dnes nakoupit spoustu firem, které nesou daleko méně rizika a nezatěžuj se startupem, retailem a nezaplň portfolio 20 % čehokoliv.

good luck
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 21 črc 2020 15:08

Je velmi osemetnou otazkou, co se dal stane s explodujicima tech a trendy akciema, tedy zdali jde o predzvest zrodu fakticky nejmocnejsich firem na planete s rostoucim obrim vlivem, obrimi zisky, ktere rozdeli az nejaka demonopolizace (to jednou bude hrozit FB, GOOG/L), ktere nadobro vystridaji kolosy stoleti minuleho (energeticke, telekomunikacni a jine, poplatne tomu, ze 20. stoleti bylo stoletim motorizace), anebo se proste vysypou v ramci nejake post-covid bubble (a pan Ladislav si konecne koupi kyzeny MSFT za sto babek a bude od jeho kolovratku klid). Ja nektere nakupoval uz od 2016, 4 roky se mluvi o tom samem

Dale je otazkou, zdali jsou nyni trhy predrazene (coz historicky fundamentalne jsou), nebo naopak stale podcenene (optikou extremniho tisteni penez, + zrod nove investorske, pardon spekulantske, generace milenialu, rozhodujicich se po shlednuti 3minutoveho videa na platforme, kde se 4 min registrujete a pak ihned muzete nakupovat fragmenty titulu zhruba o cene sladkeho rohliku). Pokud se trend budgetoveho investovani snadno online za par drobnych opravdu prosadi, napr. i v totalnich ratatakovech tretiho sveta, pak uz na trzich nikdy nebude prumerny p/e 15

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Glueless » 21 črc 2020 20:15

Marek píše:
21 črc 2020 15:08
Je velmi osemetnou otazkou, co se dal stane s explodujicima tech a trendy akciema,

anebo se proste vysypou v ramci nejake post-covid bubble

Dale je otazkou, zdali jsou nyni trhy predrazene (coz historicky fundamentalne jsou), nebo naopak stale podcenene (optikou extremniho tisteni penez, + zrod nove investorske, pardon spekulantske, generace milenialu,
na ošemetenou otázku je jediná odpověď: každá nafukovaná bublina jednou splaskne. Módní trendy přichází a odchází poměrně rychle.

Připomenu rok 2000 (+/-1 rok) kdy praskla tzv dot.com bublina. Doporučuji si načíst historii. Taky se myslelo, že internet je všemocný a (skro)všechny firmy na něm strašně zbohatnou. Mnoho z toho je pravdou, ale valuace vystoupaly mimo realitu.
Nastalo dvou(možná i více) rychlostní ocenění, kdy ne-internetové akcie šly koupit za pár babek a dále tyto e-akcie, které byly valuačně ultravysoko. Dnešní stav s FAANG je podobný. A já stále vidím relativně dost normálních, rozumně oceněných akcií.
Do tech-akcií (nebo e-akcií) jsem naskočil jen částečně a nyní už nechci dohánět.

Ošemetnou otázku vidímtuto: odhadovat, kdy nastane splasknutí? Chování šílenců neumí spolehlivě odhadnout ani psychologové a kupovat za tyto valuace není pro rozumného investora. Frčím si ve svým a prasknutí mi přihraje levněji další.

konkrétní příklad:
Tesla, nemám slov, za svoji historii neměla ani jednou 4 ziskové kvartály a má největší kapitalizaci mezi automobilkama (!) až toto praskne...ale neshortuji

good luck ve výběru
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Zamčeno