REIT - Brad Thomas

Diskuse o analýze podniků a statistikách podniků

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: REIT - Brad Thomas

Příspěvek od VSbrok » 21 lis 2019 10:09

Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: REIT - Brad Thomas

Příspěvek od czhunter » 12 pro 2019 11:18

Jo MLP už nechci kvůli té srážkové dani 39%. Je to ale škoda, byla by to dobrá cash cow.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

jimmy052
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 03 zář 2019 18:01

Re: REIT - Brad Thomas

Příspěvek od jimmy052 » 25 úno 2020 09:13

Chtěl jsem se zeptat na ukazatel P/FFO, který není v článku. Dá se taky podle něj určovat zda je vhodné ke koupi spolu s ostatními ukazateli

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: REIT - Brad Thomas

Příspěvek od VSbrok » 28 úno 2020 12:16

P/FFO je obdoba P/E pro klasické firmy.
Tedy čím nižší, tím je akcie levnější.
Porovnávat, ale pouze a jenom opět s REIT! Nelze porovnávat P/E vs. P/FFO.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

jimmy052
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 03 zář 2019 18:01

Re: REIT - Brad Thomas

Příspěvek od jimmy052 » 05 bře 2020 08:21

Toto jsem si myslel, potřeboval jsem se jen ujistit. :)

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: REIT - Brad Thomas

Příspěvek od Jack N. » 08 kvě 2020 08:50

K realitním společnostem - kolik procent nájmů se podařilo vybrat v dubnu 2020:
WPC - 95%
O - 83%
STOR - 68%
REG - 62%
NNN - 52%
Slušně překvapil STOR, tam jsem čekal nižší číslo, protože nejvyšší pozice jsou restaurace (s obsluhou i bez). Naopak u NNN bych očekával lepší údaj.
Květen a červen budou zřejmě prubířské měsíce, pokud se realitním společnostem podaří je přestát bez výraznějšího zhoršení, může to znamenat pomyslné světlo na konci tunelu.

Lukyn
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2019 22:33

Re: REIT - Brad Thomas

Příspěvek od Lukyn » 08 kvě 2020 13:29

Jack N. píše:
08 kvě 2020 08:50
K realitním společnostem - kolik procent nájmů se podařilo vybrat v dubnu 2020:
WPC - 95%
O - 83%
STOR - 68%
REG - 62%
NNN - 52%
Slušně překvapil STOR, tam jsem čekal nižší číslo, protože nejvyšší pozice jsou restaurace (s obsluhou i bez). Naopak u NNN bych očekával lepší údaj.
Květen a červen budou zřejmě prubířské měsíce, pokud se realitním společnostem podaří je přestát bez výraznějšího zhoršení, může to znamenat pomyslné světlo na konci tunelu.
Především STOR vypadá v současné době levný. Navíc hezky vypadá jejich diverzifikace a smlouvy s nájemníky na dlouhou dobu dopředu.
Tento sektor je dost dole, ale silní přežijí a současně ceny vypadají lukrativně.

Přemýšlím tedy hlavně nad O a STOR.
ABBV, ADM, BASF, INTC, MO, SJM, STOR, T, WBA, XOM, SJM, UL, SMSI, VMD, OHI, AQN, LMT, INFU, SHEL, TROW, MMM, GOOG, CEZ, KOMB, PFE, LEG, ENAG

powers
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 30 dub 2020 09:12

Re: REIT - Brad Thomas

Příspěvek od powers » 09 kvě 2020 08:10

Ja som rozmýšlal tiež na STOR ale dal som prednosť O
neviem akú stratégiu má STOR
sú reity že keď je cash vyplatia ked není cash cutnú dividendu a Q2 bude horší ako Q1.CEO STORE povedal že na dividendu si požičavať nebude. naopak vedení O hovorí že dividenda je dôležitá. neviem akým podnikom STORE prenajíma ale O prenajíma Walgreenom,Walmartom a toto sa udržalo..(kiná sa neudržali)

Q1 kvartál nebol ešte tá pravá katastrofa zatvárať sa začalo niekedy v marci.
Q2 kvartál lockdown bol do mája , stým že po otvorení to také ružové nebude (rýchly návrat zákazníkov do prevádzek)
Až máš penazí kup oboje.
Výsledkami ma potešil WPC i O čakám na SPG - tu može byť CUT dosť realny uvídíme v pondelok, KIMCO reality dividendu uplne zrušilo

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: REIT - Brad Thomas

Příspěvek od Jack N. » 09 kvě 2020 14:31

Další údaj k vybírání nájmů v dubnu:
FRT - 53% (to je docela slabota), dividenda zatím nesnížena.
Souhlasím s powersem, že druhý kvartál bude o dost horší než ten první. Jestli STOR dočasně sníží dividendu, aby se nemusel více zadlužovat, je rozumné řešení. Za rok může být divi opět sq a rozvaha zdravější.
SPG - dividend cut vidím na 90%.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: REIT - Brad Thomas

Příspěvek od Martin » 10 kvě 2020 07:01

Jack N. píše:
09 kvě 2020 14:31
Další údaj k vybírání nájmů v dubnu:
FRT - 53% (to je docela slabota), dividenda zatím nesnížena.
Souhlasím s powersem, že druhý kvartál bude o dost horší než ten první. Jestli STOR dočasně sníží dividendu, aby se nemusel více zadlužovat, je rozumné řešení. Za rok může být divi opět sq a rozvaha zdravější.
SPG - dividend cut vidím na 90%.
FRT - jestli jsem dobre pochopil, tak dalsich 20% je z najemneho za byty (97% za duben) a kancelare (87% za duben). Vsech 104 nakupnich center je otevreno a v nich asi 47% obchodu. Dividendu chteji udrzet, maji hotovost a kdyztak pozastavi dostavby a prestavby dalsich center.
Chtel jsem ted naredit, ale tak dlouho jsem cekal a cumel na pohyby dolu, az to zase vybehlo na 78. Chtel jsem usetrit 50 centu na akcii, aby to slo pod 74 a zatim...ikdyz jak jsem psal jinde, nakupku mam 125, takze furt mam cas.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Odpovědět