Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od mnam84 » 12 bře 2020 10:41

czhunter píše:
12 bře 2020 10:21


A kde prosímtě jsem ohebný v argumentaci? To by mě zajímalo.
Prakticky všude jen si to nechceš připustit :) Ano všichni vidíme, jak jsme ve ztrátě, ale aspon část z nás s tím umí pracovat a nekupovat kus šutru bez přidané hodnoty... Tvuj argument že zlato je lepší je založen jen na věstení že koupíš okolo nejnižší ceny daný rok a prodaš okolo nejvyšší... KOlikrát se ti tohle povede? jednou možná dvakrát? Co když se netrefíš a cena velmi klesne? jak jsi pojištěn proti tomuto riziku? Dostaneš nakou dividendu? bude ti nekdo utirat slzy?

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Hradec » 12 bře 2020 11:02

Dnes je dobre koupit vse, jelikoz pada vse a ja kokot se slabyma nervama koupil vcera 50ks xomu za 42, dnes bude asi za 40.
A nebo dnes neni dobre koupit nic a nechat si prachy na pozdeji...😁😁😁

Edit Shell nastaven na 13 eur kus, za vic ho vezmu jen v pripade jasne zretelneho obraceni kurzu. Uz jsem v minusu skoro 9000usd, tady konci sranda, musi nastoupit disciplina.
Naposledy upravil(a) Hradec dne 12 bře 2020 11:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 522
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 12 bře 2020 11:14

czh: ja take chodim s Filipinkou (zda se, ze flp. po boku bude char. rysem identifikace ceskyho burziana) a relativne snad vim, proc tak cinim (ale vidim i nejaky duvody proti), takze toto mi nemusis vysvetlovat.

Nemam pocit, ze by se odbornici na tematu shodovali, tohle neni matika, kde 2 a 2 jsou 4.

Pochopitelne jsou cigarety roky v bear trendu stejne jako rada automobilek, aerolinek a dalsich firem, na ktere jsou leta silne tlaky. Ja pouze pisi, ze se nedivim, ze nyni nepada ci prilis padat nebude (ale samozrejme si tim nejsem jist). Peace

Ad tvoje zlate drahe kovy, ja do nich vyhledove chci diverzifikovat taky, pomalu alespon od desitek tis. Problem je, ze mam prachy take v jistych starozitnostech, a nic nez fyzicke slitky prisne neberu. Papirove CK do meho ptf proste nesmi, nic realnyho nevytvareji, nenosi dividendy... Libi se mne stribro, treba po kilu per slitek. Co si o tom ze sveho pohledu myslis?

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Kiflik » 12 bře 2020 15:02

Libi se mne stribro, treba po kilu per slitek.
Pár se mi jich tu válí..., kupoval jsem za cca 14,20 USD za unci. Nemám kilovky, ale menší většinou 10oz. Slitky páč se dá odpárat dph. Ale že by mě nějak Ag bavilo? Je to nuda, leží, čumí, studí, hodnota je vyšší než jsem pořizoval cca 16/oz. Snad z toho něco za XY let bude... kup a zapomeň? :lol:

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Martin » 12 bře 2020 15:06

Trochu nám to letí dolůůůů
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Martin » 12 bře 2020 15:20

Martin píše:
11 bře 2020 18:27
VSbrok píše:
11 bře 2020 17:49
Martin píše:
11 bře 2020 15:04
Mam vypsany nakup MAIN za 32, jako prvni vstup. Neni to tak davno, co jsem chtel koupit za 42,50 a ted vaham koupit to hned. ARCC chci taky jen nevim presne za kolik, jestli vzit kolem 16 nebo to zatim nechat.
Na ORI jeste pockam, mozna jsem mel vzit PRU, jenze je to moc velky sesup, tak nevim.
MAIN před chvílí za 31,68 :idea: :!: Takže gratulace k nákupu, já se furt nějak ještě neodhodlal :oops:
ARCC stále klesá, ex-divi až v pátek, tak snad se přiblíží k 15ti :P
Tak si predstav, chtel sem se podivat v Lynxu na 14 prirustek a ono nic....jak furt zadavam prikazy a rusim je, tak jsem ho asi zrusil. Nastesti jsem hned chytil cenu 31,72. Co s PRU na jakou cenu jdes?
Kdybych se nedíval, tak dneska je za 26,6...a možná ještě níž :cry:
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Kiflik » 12 bře 2020 15:22

Odpoledne, když jsem viděl jak to padá, tak jsem zrušil vše co bylo připraveno k nákupu, CSCO, MMM, D, MAIN atd.

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Hradec » 12 bře 2020 15:37

Ja dnesl prodal bti se ztratou skoro 300usd, verim, ze to alokuju lip. Klesa to strasne. Uz jsem -10k usd
Prikaz na shell za 13eur jsem tez zrusil. Uz ted je cca 13.5
Jsem zvedav na veci pristi...
Zavreli nam hranice a ja pracuju v Nemecku, budu muset zjistit co a jak, vse jde dle planu😄😄😄
Naposledy upravil(a) Hradec dne 12 bře 2020 17:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 12 bře 2020 16:15

Vláda vyhlásila stav nouze:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mimo ... domaci_kop

:!: A já vyhlásil STOP všem nákupům! :!:

Uprodal jsem pozice po časovým t(r)estu, které byly +20-30% na ceně (CSCO, ABBV, MPW, NNN, JNJ), odhlásil se z Lynx a minimálně do konce příštího týdne si dávám od akcií klid. :idea:
Hlavně! Většina "hlavních" firem již výsledky za Q4-19, či Q1-20 vykázala, takže teď bychom se neměli unáhlit s nákupy. Další výsledky budou za 2-3 měsíce a do tý doby bude Pan Trh vařit z vody a toho se neschci účastnit.

Aspoň budu mít čas na psaní článků ... jen teď nevím co psát dřív ... :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 12 bře 2020 16:55

Také mě napadla možnost prodávat to co je v zisku na levnější nákupy. Ale tak nějak jsem si řekl, že se přece řídím pravidly, které jsem si pro prodej dividendových akcií stanovil nebo lépe přebral od jiných. Ani jedno z pravidel zatím nenastalo. To první při tomto propadu ani nenastane a to, že prodám při předražení. Druhé, že společnost sníží dividendu zjistím až po čase. Přijde mi, že zapomínáme na to, že ztráta která na nás svítí na účtech je jen papírová. Ztrátu stejně jako zisk nemám pokud nerealizuji. Nechápu tedy tvrzení, že mám zisk ze zlata tolik a tolik, když mi leží doma pod matrací. Stejně tak nemám ztrátu z Shellky 50% protože mi leží stále na účtu a můžu koupit stejný počet za poloviční cenu. A jak bylo řečeno, s tím výnosem co teď nabízí klidně ať sníží dividendu na polovinu. Což dle mého názoru nenastane, spíš neodkoupí takový ranec akcií jak avizovali. Ale každý jede za své a tak činí rozhodnutí dle sebe. Každopádně je třeba mít na paměti, že investovat se mají peníze o které člověk může přijít. Navíc je třeba to mít v hlavě srovnané a mít strategii co dělat v těchto případech i když je to psychicky náročné, ale o tom investování je. Hodně zdaru a chladnou hlavu, když nejde o život jde o 💩. Já teď spíš těším to,že žena dělá v MŠ a já jako dispečer si nemůžu dovolit skončit v karanténě.

Zamčeno