Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 13 úno 2020 22:37

Pavel píše:
13 úno 2020 22:29
Marek píše:
13 úno 2020 21:59
Myslite ze je dnes po vyklesu racionalni vstup do CSCO? Uz to melo byt provedeno, ale neprevedly se mi vcas na Fiu kroupy. Tu firmu sleduji uz dyl...
Když si pečlivě pročteš jejich poslední dva kvartální reporty (na jejich stránkách), zjistíš, že k poklesu ceny je důvod a odráží zpomalení růstu zisku a stagnaci (resp. pokles) revenue + velmi malý nárůst dividendy. Současná cena je sice dobrá, ale to stigma, které na trhu teď mají, bude cenu držet spíš níž než výš. Takže nemusíš podle mě s nákupem spěchat, ale neuděláš ani chybu, když koupíš teď.
Mimochodem dnešní pokles ceny de facto jen koriguje nárůst za posleních cca 5 dní, takže žádné drama:-)
Diky za prispevek, no dalsi v merku mam napr. Intel a BEN, ktery dnes za podobnych okolnosti take vyklesal, a jeho valuace je celkove dost nizka... Do ceho nejlepe nyni jit, nejak neumim vyhodnotit... Ale kratkodoby horizont mne pramalo zajima

Dale mne mrzi, ze mam "malo" NRZ, MSFT (nakup jeste za stodolarovych casu), DIS, GILD/CAH, CAT... :)

Zadna hitparada ted asi nenastane nikde, prumerne jsou trhy dost vysoko, zadne zarucene bargainy (jako byval Apple s pe 10-15 a ja si dlouhe mesice chodil ta jablka levne trhat) lezet nevidim...

Prioritou je pro mne ale obvykle diverzifikovat do novych firem, proto jsem se primarne myslel na CSCO/INTC. A jeste na GIS, ale cisla jsou IMHO dost spatna...

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 14 úno 2020 07:22

Marek- GIS mam za 38, takze neresim. Z tvych cekam na CAT jenze cena je vysoka, ikdyz je chci na stalo. Kdyz se podivam na hovory po vysledcich, tak prognozy jsou spatny, to same CMI, ale ceny furt rostou. Ted byly chvili poklesy, ale uz vsechno leze zase nahoru. Ted jsem nakoupil a redil, tak si chvili dam pohov, abych nekupoval predrazene (MAIN, ARCC, O, NNN, CAT, CMI, ETN, ORI, PRU, Allianz...). Nebo me zacnou svrbet ruce a koupim sektory, ktere ještě nemam...u me clovek nikdy nevi.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 14 úno 2020 09:21

Dnes mi dorazily k Lynx chechtaky a také řeším dilema. Navýšit 3M když se mi motá kolem první nákupní ceny momentálně dokonce mírně pod ní. Nebo přidat MO, které mám z celého portfólia společně s RDS nejvíce v mínusu i když momentálně zaujímá velkou část portfólia?
Další variantou je přidat 17 tou firmu a diverzifikovat co do počtu akcií tak i možná sektorů. Nevím zda to tak máte všichni, ale když peníze nemám vím přesně co bych udělal kdybych je měl, jakmile je ovšem mám začnu váhat co je pro mě lepší v danou chvíli a neumím se rozhodnout. Nakonec to tam ale stejně napálím a věřím že nebudu litovat ať se rozhodnu jakkoliv.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 14 úno 2020 09:25

Marek: z toho o čem uvažuješ mám dlouhodobě Intel. Jsem na něj pozitivní, opět stačí přečíst cca 2-3 kvartální reporty a trochu porozumět jejich byznysu a výhledu (po ekonomické stránce). Podle mě má potenciál na zvýšení svého P/E (fakt nechápu, proč by mělo být při současných valuacích trhu nižší než 15), přecijen je to hlavní výrobce procesorů a pamětí a zkouší k tomu navázat logický byznys, takže se mu docela daří např. s cloudem.

Obecně, pokud věříš IT jako oboru, který poroste rychleji než celá ekonomika, tak kromě velkých technologických (a spíše SW zaměřených) gigantů si myslím, že se na trhu dobře uživí i Intel.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 14 úno 2020 10:53

Ondřej píše:
14 úno 2020 09:21
Dnes mi dorazily k Lynx chechtaky a také řeším dilema. Navýšit 3M když se mi motá kolem první nákupní ceny momentálně dokonce mírně pod ní. Nebo přidat MO, které mám z celého portfólia společně s RDS nejvíce v mínusu i když momentálně zaujímá velkou část portfólia?
Další variantou je přidat 17 tou firmu a diverzifikovat co do počtu akcií tak i možná sektorů. Nevím zda to tak máte všichni, ale když peníze nemám vím přesně co bych udělal kdybych je měl, jakmile je ovšem mám začnu váhat co je pro mě lepší v danou chvíli a neumím se rozhodnout. Nakonec to tam ale stejně napálím a věřím že nebudu litovat ať se rozhodnu jakkoliv.
To bych u tebe necekal...😃 Ja jakozto zelenac to tak mam. Ja si nechavam slusnou sumu na korekci nebo krizi. Ted proste nic nekoupim, ale zacina se mi do toho motat manzelka, shanime vetsi (MPV) auto za nase druhe male. Rika tak ty penize pridame k tem na auto a koupime lepsi...branim je zuby nehty.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 14 úno 2020 11:21

Pavel píše:
14 úno 2020 09:25
Marek: z toho o čem uvažuješ mám dlouhodobě Intel. Jsem na něj pozitivní, opět stačí přečíst cca 2-3 kvartální reporty a trochu porozumět jejich byznysu a výhledu (po ekonomické stránce). Podle mě má potenciál na zvýšení svého P/E (fakt nechápu, proč by mělo být při současných valuacích trhu nižší než 15), přecijen je to hlavní výrobce procesorů a pamětí a zkouší k tomu navázat logický byznys, takže se mu docela daří např. s cloudem.

Obecně, pokud věříš IT jako oboru, který poroste rychleji než celá ekonomika, tak kromě velkých technologických (a spíše SW zaměřených) gigantů si myslím, že se na trhu dobře uživí i Intel.

Výrobky intelu dost zaostávají za konkurencí

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Mrhol » 14 úno 2020 11:55

Zdravím, včera jsem koupil KHC když se obchodoval o - 7 %...kdží tady někdo KHC? co si o něm myslíte?

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od bulinak » 14 úno 2020 13:25

Mrhol píše:
14 úno 2020 11:55
Zdravím, včera jsem koupil KHC když se obchodoval o - 7 %...kdží tady někdo KHC? co si o něm myslíte?
Na KHC mi dnes expiruje vypsaná PUT na 25$ ;)
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 15 úno 2020 13:46

StanikKolarik píše:
09 úno 2020 14:25
Co si myslíte o Renaultu?
https://www.marketwatch.com/investing/s ... trycode=xe
PE - 4,28 hezké
DY - 10% protože mrtě spadl
PB - 0,29 je špatný
PC - 1,53 (neumím moc ohodnotit)'
PS - 0,17 je krásné
Tady si můžeš svůj názor zaktualizovat:

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/434 ... t-let.html

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 15 úno 2020 14:10

Pavel píše:
15 úno 2020 13:46
StanikKolarik píše:
09 úno 2020 14:25
Co si myslíte o Renaultu?
https://www.marketwatch.com/investing/s ... trycode=xe
PE - 4,28 hezké
DY - 10% protože mrtě spadl
PB - 0,29 je špatný
PC - 1,53 (neumím moc ohodnotit)'
PS - 0,17 je krásné
Tady si můžeš svůj názor zaktualizovat:

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/434 ... t-let.html
krachu se nebojím, to že spadl je pro nás co jedeme na divi spíš dobře,
ale ten cut (jeho velikost) a hlavně francouzská daň je problém
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Zamčeno