Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 12 úno 2020 06:32

podívej se co vymetala tak pred 9 lety :)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 12 úno 2020 09:36

Victor Nettoyeur píše:
11 úno 2020 23:33
Pavel píše:
11 úno 2020 21:49
Marek píše:
11 úno 2020 13:51
Nakup akcii Daimler, BMW byl zpetne teda pekne curacky napad, natesti muj jiny genialni napad, nakoupit mnoho akcii Apple pri p/e 15 ci nizsi pred par lety, pokryje zhodnocenim i takoveto obcasne investicni hurvinkarny. Celkove evr. akcie uz snad pouze za reinvestovana Eura z jejich dividend, marast a srab se netyka jen automobilek.
Je nás tu několik, kteří odmítáme automobilky a airlinky, škoda že jsi se k nám nepřidal dříve. Ale úplně bych Evropu nevynechával, něco se v ní taky najde 8-)
kdyz se ale podivam treba na takovou Fordku, ktera vymeta dno s 7,4% divi tak se mi docela tezko odolava:))
tak zrovna kvůli Fordu a Shellu jsem včera porušil závazek že nebudu sahat na margin
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 12 úno 2020 16:11

Pavel píše:
11 úno 2020 21:49
Marek píše:
11 úno 2020 13:51
Nakup akcii Daimler, BMW byl zpetne teda pekne curacky napad, natesti muj jiny genialni napad, nakoupit mnoho akcii Apple pri p/e 15 ci nizsi pred par lety, pokryje zhodnocenim i takoveto obcasne investicni hurvinkarny. Celkove evr. akcie uz snad pouze za reinvestovana Eura z jejich dividend, marast a srab se netyka jen automobilek.
Je nás tu několik, kteří odmítáme automobilky a airlinky, škoda že jsi se k nám nepřidal dříve. Ale úplně bych Evropu nevynechával, něco se v ní taky najde 8-)
Vic nez odvetvi mne sere Evropa obecne, mezi 7 nejprofitabilnejsimi akciemi mam 6 z USA a 1 japonskou (vcetne yield-giganta NRZ - +20% - ktery jsem pokladal za rizikovy az spekulativni nakup), mezi 5ti nejztratovejsimi mam naopak 4 z Evropy (hegemonii evropskych loseru narusil soliterni vetrelec z USA - XOM)... I kdyz ty ztraty jsou tedy k nynejsimu datu vsechny pod 20% (coz je takova spodni hranice mych nejuspesnejsich 7-8 akcii na ziskovy strane...)

Samozrejme jsem uplne v klidu s nohama v teple s dropujicich firem s rostoucim DIY a OK vyhledem, ale pokud se do toho jeste vsere divi cut (Daimler a patrne brzy BMW), pak nelze hovorit o uspesne investici:-)

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 12 úno 2020 17:20

Marek píše:
12 úno 2020 16:11
Pavel píše:
11 úno 2020 21:49
Marek píše:
11 úno 2020 13:51
Nakup akcii Daimler, BMW byl zpetne teda pekne curacky napad, natesti muj jiny genialni napad, nakoupit mnoho akcii Apple pri p/e 15 ci nizsi pred par lety, pokryje zhodnocenim i takoveto obcasne investicni hurvinkarny. Celkove evr. akcie uz snad pouze za reinvestovana Eura z jejich dividend, marast a srab se netyka jen automobilek.
Je nás tu několik, kteří odmítáme automobilky a airlinky, škoda že jsi se k nám nepřidal dříve. Ale úplně bych Evropu nevynechával, něco se v ní taky najde 8-)
Vic nez odvetvi mne sere Evropa obecne, mezi 7 nejprofitabilnejsimi akciemi mam 6 z USA a 1 japonskou (vcetne yield-giganta NRZ - +20% - ktery jsem pokladal za rizikovy az spekulativni nakup), mezi 5ti nejztratovejsimi mam naopak 4 z Evropy (hegemonii evropskych loseru narusil soliterni vetrelec z USA - XOM)... I kdyz ty ztraty jsou tedy k nynejsimu datu vsechny pod 20% (coz je takova spodni hranice mych nejuspesnejsich 7-8 akcii na ziskovy strane...)

Samozrejme jsem uplne v klidu s nohama v teple s dropujicich firem s rostoucim DIY a OK vyhledem, ale pokud se do toho jeste vsere divi cut (Daimler a patrne brzy BMW), pak nelze hovorit o uspesne investici:-)
To jsme na tom dost podobne, ale u me to neni nic divneho kdyz mam 60% ptf z USA. Nejvic me ale tedkom dava Teva z Izraele, kde jsem nejak haluzove vychytal (skoro) dip:)

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od bulinak » 12 úno 2020 19:47

Dnes drobný příkup MO.
Stavím zoo.

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od bigusdykus » 12 úno 2020 20:11

Já Rojal Dick Šel
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Andrej » 12 úno 2020 21:09

Pozerám prikúp MO, čo hovoríte na vstup za aktuálnych podmienok do MO a PFE?
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 12 úno 2020 21:42

MO bych přikupoval kdybych měl za co :D

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 13 úno 2020 21:59

Myslite ze je dnes po vyklesu racionalni vstup do CSCO? Uz to melo byt provedeno, ale neprevedly se mi vcas na Fiu kroupy. Tu firmu sleduji uz dyl...

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 13 úno 2020 22:29

Marek píše:
13 úno 2020 21:59
Myslite ze je dnes po vyklesu racionalni vstup do CSCO? Uz to melo byt provedeno, ale neprevedly se mi vcas na Fiu kroupy. Tu firmu sleduji uz dyl...
Když si pečlivě pročteš jejich poslední dva kvartální reporty (na jejich stránkách), zjistíš, že k poklesu ceny je důvod a odráží zpomalení růstu zisku a stagnaci (resp. pokles) revenue + velmi malý nárůst dividendy. Současná cena je sice dobrá, ale to stigma, které na trhu teď mají, bude cenu držet spíš níž než výš. Takže nemusíš podle mě s nákupem spěchat, ale neuděláš ani chybu, když koupíš teď.
Mimochodem dnešní pokles ceny de facto jen koriguje nárůst za posleních cca 5 dní, takže žádné drama:-)

Zamčeno