Obchodní deník

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 06 led 2020 12:58

Ono česká burza je vlastně mrtvá a Google se tak k ní chová. Akcie z vyspělých trhů google finance zná a pracuje s nimi.

Vysvětlení pár problémů proč to není tak snadné jak se zdá.

Deník využívá funkci(GOOGLEFINANCE) získání ceny, názvu, grafů, atd.... z google finance. Tato funkce je rychlá, aktualizuje se každých 5 minut a nezatěžuje žádnou jinou stránku. Pokud bych chtěl tyto hodnoty tahat z yahoo či jiné stránky, byly by deník tak pomalý, že by ho nikdo nepoužíval. Musel bych použít funkci IMPORTHTML či IPORTXML(leda nějaká API co by data dodala, většinou placené weby).

1) Musel by jsi totiž pro každou hodnotu kouknout na yahoo a tomu se to po x dotazech z jednoho zdroje přestane líbit a na nějaký čas přestane odpovídat.

2) Další problém je že funkce "škrábání" dat z webu google tabulky omezují na aktualizaci jednou za hodinu. Pokud by ti tedy yahoo neodpověděl čekalo by se na novou hodnotu hodinu. Plus aktualizace hodnoty by byla též max 1 za hodinu.

Proto to lze obejít navázání informací o české akcii z jiné burzy. Ano je zde riziko o něco málo jiné ceny(měnový kurz + odlišnost samotné burzy). Lépe to bohužel s dostatečnou rychlostí deníku neumím.

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 13 led 2020 09:45

Zapracoval jsem pár připomínek do deníku 1.2.1(testovací verze).
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Změny:
List Grafy:
-přidám koláčový graf zastoupení firem ve vybraném sektoru

List Akcie přehled:
-Změna výpočtu zhodnocení
-Snížení počtu sloupců u zhodnocení akcie(již jen jeden pro hlavní měnu)-už se to vejde i na monitor:)
-Vklad/Investice řešeno rozbalovacím menu z důvodu přehlednosti
-Vzorce upraveny na pojmenované rozsahy z důvodu přehlednosti
-Možnost zobrazení i opuštěných titulů

Nad čím dumám:
-Zapracování do přehledu nějaký časový úsek . Aby si uživatel mohl vybrat třeba 31.20.2019 a ukázal by se obraz k tomuto datu. Dalo by se pak posuzovat jak vypadalo portfólio v čase.
-Přidat nějaké grafy ohledně vývoje porfólia, kumulativně nákupy(s cenou nákupu), kumulativně vklady?
-Seznam pro DAP + přehled pro DAP(tady řeším jak z Degira a Lynx poznávat státy(ISIN?))

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Ondřej » 14 led 2020 06:10

Sumo.cz: já díky své lenoře bych byl rád, kdyby to umělo spočítat růst dividendového příjmu bez přidaného kapitálu a růst kapitálové hodnoty portfólia bez přidaného kapitálu.
Tzn. porovnat rok 2018 a 2019 s tím, že nebude započítána hotovost přidaná v roce 2019. U kapitálové hodnoty je to jednoduché ovšem u dividend nevím zda by to šlo zautomatizovat.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Obchodní deník

Příspěvek od StanikKolarik » 17 led 2020 22:29

hlásím že AMX:IDVY háže kvůli měně blbosti - konsolidace pomáhá (myslím že zrovna IDVY by pár lidí mít mohlo)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Lukyn
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2019 22:33

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Lukyn » 12 úno 2020 19:13

Právě deník rozjíždím, parádní věc, díky za to.

Mám prosbu, dělá mi neplechu RDS B (GB00B03MM408), zakoupeno na Degiru v EUR, ale v záložce "Akcie přehled" je aktuální cena brána z Google finance v USD, pak vše logicky nesedí. Dá se s tím prosím poprat nějak jinak než jen (s)prostým ručním zápasem aktuální ceny do příslušného políčka?
ABBV, ADM, BASF, INTC, MO, SJM, STOR, T, WBA, XOM, SJM, UL, SMSI, VMD, OHI, AQN, LMT, INFU, SHEL, TROW, MMM, GOOG, CEZ, KOMB, PFE, LEG, ENAG

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Obchodní deník

Příspěvek od StanikKolarik » 12 úno 2020 19:35

Lukyn píše:
12 úno 2020 19:13
Právě deník rozjíždím, parádní věc, díky za to.

Mám prosbu, dělá mi neplechu RDS B (GB00B03MM408), zakoupeno na Degiru v EUR, ale v záložce "Akcie přehled" je aktuální cena brána z Google finance v USD, pak vše logicky nesedí. Dá se s tím prosím poprat nějak jinak než jen (s)prostým ručním zápasem aktuální ceny do příslušného políčka?
máš správně sloupec burza? jestli to máš z Xetry, tak by se to mělo cucat v €
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Ondřej » 12 úno 2020 19:52

Pak je v deníku záložka převod tickeru nebo jak se to přesně jmenuje a tam stačí vepsat ticker co máš ve výpisu a jaký ticker to má tahat do tabulky najdu tedy ticker pro RDS v eurech a vepiš to do tabulky převodu.

Lukyn
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2019 22:33

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Lukyn » 12 úno 2020 21:17

StanikKolarik píše:
12 úno 2020 19:35
Lukyn píše:
12 úno 2020 19:13
Právě deník rozjíždím, parádní věc, díky za to.

Mám prosbu, dělá mi neplechu RDS B (GB00B03MM408), zakoupeno na Degiru v EUR, ale v záložce "Akcie přehled" je aktuální cena brána z Google finance v USD, pak vše logicky nesedí. Dá se s tím prosím poprat nějak jinak než jen (s)prostým ručním zápasem aktuální ceny do příslušného políčka?
máš správně sloupec burza? jestli to máš z Xetry, tak by se to mělo cucat v €
Ondřej píše:
12 úno 2020 19:52
Pak je v deníku záložka převod tickeru nebo jak se to přesně jmenuje a tam stačí vepsat ticker co máš ve výpisu a jaký ticker to má tahat do tabulky najdu tedy ticker pro RDS v eurech a vepiš to do tabulky převodu.
Díky, vyřešeno, správný, přesný ticker je RDSB.
ABBV, ADM, BASF, INTC, MO, SJM, STOR, T, WBA, XOM, SJM, UL, SMSI, VMD, OHI, AQN, LMT, INFU, SHEL, TROW, MMM, GOOG, CEZ, KOMB, PFE, LEG, ENAG

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 13 úno 2020 19:59

Deník už nabobtnal tak další fičury budu dávat do extra balíčků. První ukázka je Tabulka co vám udělá graf kumulativního vývoje potfólia v čase, jak pro celé porfólio tak pro jednotlivé akcie. Stačí doplnit link na váš Denik do listu Nastavení a jediné modré buňky. U liku bude nejspíš žádost o přístup k deníku pro tuto tabulku tak povolení dejte.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

(Zase si uložit vlastní verzi)

U listu Portfolio je cena hrána z průměrné ceny v příslušném období. Uvažuji zda by nebyla lepší cena na konci tohoto období, ale to se dá změnit. Teprve začínám:) Třeba se někdo inspiruje a udělá svůj balíček. Dva listy jsou schované a to Data(stáhne se list s transakcema z deníku) a Pomocné hodnoty pro převod tickeru.

modré listy maí editovatelné buňky. Nastavení pro vložení linku a Porfólio pro výběru intervalu(Měsíční, Kvartál, Půlroční či Roční)

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Mrhol » 29 úno 2020 23:36

Zdravím dnes jsem si stáhnul obchodní deník. Jaký je správný postup přidávání tikerů? v Degiru jsem si vyexportoval přehled všech transakcí. Následně v obchodním deníku jsem si to na naimportoval do záložky DEGIRO. Ted bych očekával že už se mi vyplní všechny záložky ale nic se nestalo.
Ted musím vyplňovat všechno ručne v záložce Ruční zadávání nebo jít do záložky transakce?

Dělám něco špatně? Můžete se mi na to podívat? Případně mi vyplnit první řádek?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Odpovědět