Transferwise

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Transferwise

Příspěvek od mnam84 » 05 úno 2019 16:32

Nevýhodné kurzy mě přivedly na myslenku využít služeb převod měn. Jaké používáte služby na převod a případně jaké máte zkušenosti s transferwise?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Transferwise

Příspěvek od VSbrok » 05 úno 2019 20:05

Já mám jen Degiro a Lynx. První konvertuje automaticky a když jsem zjistil kolik chtějí banky kde mám účet za převode USD/Euro, tak konvertuju u Lynx. :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Transferwise

Příspěvek od Cyberguy » 06 úno 2019 09:52

JJ, mám to podobně. Když jsem měl jen e-Brokera z FIO, používal jsem Roklen24. Když mám LYNX už to neřeším.

Ave
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 04 led 2019 22:48

Re: Transferwise

Příspěvek od Ave » 06 úno 2019 11:43

Aktuální zkušenost s Lynx - poslal jsem si tam eura a chtěl je převést na usd - bohužel to není možné a to z důvodu, že má hlavní měna je CZK a oni neumí naúčtovat poplatek z ničeho jiného než z hlavní měny. Poplatek je 100 Kč - takže jsem si musel poslat 35 Kč, abych měl zůstatek v Kč nad 100 Kč a pak to jde. Nicméně při zadávání konverze mi to píše, že poplatek je 6 USD. Zbytečná komplikace a nepřesné hlášky systému.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Transferwise

Příspěvek od Ondřej » 06 úno 2019 13:03

AVE: A to obchoduješ u Lynx i české akcie? Já mám u Lynx nastavenu měnu USD, protože nakupuji právě hlavně v USD. To co píšeš mě docela překvapuje, že by neuměli strhnout poplatek v jiné měně. Pokud tedy nenakupuješ za CZK doporučuji změnit měnu na USD.

Ave
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 04 led 2019 22:48

Re: Transferwise

Příspěvek od Ave » 06 úno 2019 13:13

Ondřeji, já jsem to vůbec neřešil a ani mě to nenapadlo řešit - vidím tam, že tam mám tři měny - eur, usd a czk, tak jsem v pohodě. Každý pohyb se mi připisuje na tu měnu, kam má, takže vše v pořádku. Přijde mi to nepochopitelné, proč to neumí strhnout např. z aktuální měny.

Nepodařilo se mi nikde zjistit, jaký vliv na cokoliv může mít nastavení té hlavní měny. Na podpoře se tváří, že je to úplně jedno, dokonce mi říkali, že mi ji mohou přes noc změnit na eur, pak provedu převod a zase mi ji změní zpět na czk.

Mám nakoupené akcie za eur a za usd. Za czk zde nenakupuji.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Transferwise

Příspěvek od VSbrok » 06 úno 2019 21:18

Ave: už při zakládání účtu mi Lynx člověk jasně říkal, že konverzní poplatek je VŽDY účtován v základní měně účtu.
Tzn. když to mám v CZK, tak to bude 100 kč, když v USD, tak cca $4,5, atd... :idea:

Takže stačí poslouchat, popř. číst podmínky ;)

A přesně jak píše Ondra, nastav si základní měnu na tu, v který nejvíc obchoduješ.
Pokud máš základní měnu CZK, tak holt budeš muset vždy držet nějakou stovečku na konverze na Lynx účtu :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

ok227
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2019 01:20

Re: Transferwise

Příspěvek od ok227 » 11 úno 2019 11:59

Transferwise mám a používám včetně jejich karty. Převod mezi měnami na účtu je v pohodě (poplatek do 1%), ale za posílání peněz na jiný účet je poplatek, tuším něco kolem 30 Kč takže pokud posíláš menší částky tak se to již nevyplatí.

Doporučuju kouknout na Revolut ten by měl být ještě o kus levnější.

U Degira to nějak neřeším, ale pokud si pamatuji správně tak poplatek za převod je by měl být taky za nějakou minimální hodnotu 0,5%.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Transferwise

Příspěvek od mnam84 » 13 úno 2019 10:49

Za jak dlouho budou připsány peníze na můj účet?

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Transferwise

Příspěvek od Ondřej » 13 úno 2019 11:24

Na jaký účet? Odkud kam posíláš peníze?

Odpovědět