P2P a alternativní investice

Diskuse o P2P a alternativních investicích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P a alternativní investice (původní vlákno)

Příspěvek od VSbrok » 29 led 2019 21:39

17.12.2018 v 11:45 VSbrok

Krkavec: ano to mi je jasné, že náročnost odpadnutím “víkendových” těžařů klesla, ale …
Když vidím vývoj ceny např. ETH:
https://www.coinbase.com/price/ethereum
tak ať počítám, jak počítám, tak mi to stále nevychází ani na zaplacení elektriky…
Kdyby to bylo aspoň tak nějak “šul-nul”, ale tohle je až moc velký minus 🙁

Banky si už zavádějí své vlastní krypto-transakce, takže tam osobně moc zapojení do BTC nečekám.
A ostatní kdo?
Normální firmy jsou “spokojené” s bankovními přenosy, protože se nemusí starat o systém přenosu, takže ty si počkají až příjdou na trh s krypto-systémem banky a pak ho budou jen používat.

Pro obyč obchodníky to moc není, sice dáš za kafe 0,001 BTC, jenže kvůli kolísání kurzu je to ráno např. 50kč, odpoledne 150kč a večer 10kč. Nedokážu si představit jak tohle bude někdo dávat do účetnictví 🙁
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: P2P a alternativní investice (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od czhunter » 19 lis 2019 20:21

Krom akcií mám malou částku na Envestio a zatím mohu jen doporučit. Je to crowdlending pro podniky většinou z Pobaltí a Polska. Úrok je tam kolem 16-19% ročně. Jsou to půjčky na 6-12 měsíců a min vklad je 100€. Je tam i dobrý bonus za doporučení na který mohu dát odkaz (5€ + 0,5% úrok na 6 měsíců).

Zkoušel jsem i Mintos, ale úroky tam klesly o 2% během 2 týdnů po mojí registraci. Za současných 9-11% od junk firem tam peníze riskovat nehodlám a také se to musí pravidelně spravovat.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: P2P a alternativní investice (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od bulinak » 24 lis 2019 09:05

Já mám kromě Zonky, Bondsteru a Mintosu také Envestio, Wisefund a Grupeer. Mohu poskytnout referral ;-) s platformami jsem spokojen. Mintos už nenabízí půjčky od 13%, tak se postupně stahuji a přesouvám prostředky na ostatní jmenované, kromě Zonky, se kterými jsem začal s investováním a jen udržuji superinvestorský status. U Grupeeru mi úplně nefunguje autoinvest, nebo něco dělám špatně. Přemýšlím o založení Peerberry...
Stavím zoo.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: P2P a alternativní investice (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od mnam84 » 17 pro 2019 19:19

na zonky jde konečně prodávat pujčky se zpoždením, za mě hurá ikdyž způsob není uplně dle mého gusta

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: P2P a alternativní investice (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od bulinak » 17 pro 2019 19:55

Slevy občas good
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: P2P a alternativní investice (původní vlákno)

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 17 úno 2020 18:51

VSbrok píše:
29 led 2019 21:39
16.12.2018 v 22:33 VSbrok

Odřej: nazval bych to jednoduše: Kryptoměny … i když máš asi pravdu, že to spadá pod “alternativy”, takže to prozatím necháme, pokud k tomu bude víc dotazů, tak to mužem kdykoliv přidat.

Krkavec: chvíli jsem si c krypto hrál, stále mi tu leží rig a při součástné ceně BTC a ETH se na něj jen koukám… vložené peníze už hádám nikdy neuvidím 🙁 🙁 🙁

Problém i výhoda zároveň je, že krypto měny nikdo nevlastní a jsou nezávislé, navíc jejich kód je volně dostupný… a už se našly první banky, které to zkouší… problém ovšem vidím v tom, že si udělají vlastní měnu, takže BTC a vše ostatní půjde do kytek, což už vlastně šlo. BTC pod 3500 USD je netěžitelný, stejně tak ETH pod 150 USD, protože za víc sežere rig elektriky.
S ohledem na probihajici bull run bych rad vykopal tuto mrtvolu:) Neda mi to se vyjadrit ke komercnim projektum jako je treba hyperledger/Stellar od IBM nebo a prvni pokus o bankovni krypto JPM coin, dale treba Venezuelske Petro a Libra od FB, pripadne digitalni statni meny (Cina, Svedsko pripadne EU a USA atp.) Jedna z hlavnich vyhod (PoW) blockchainu a BTC je decentralizace, takze ho nelze jednuduse regulovat, ovlivnovat, cenzurovat a konfiskovat. Cokoliv se opira o centralizovany blockchain, postrada tuto jedinecnost a je to pouze buzzword pro predrazenou databazi. V soucasne dobe BTC vnimam jako uchovatel hodnoty pro generaci, ktera nehodla kupovat drahe kovy. Je to financni nastroj, ktery bude mit po letosnim halvingu mensi inflaci nez kterakoliv jina mena, ktera se navic kazde 4 roky o polovinu zmensuje. Prakticke vyuziti s ohledem na velkou volatilitu neni zas tak relevantni, protoze malokoho napadne dnes utracet hard money (zlato) za bezne hmotne statky. Fiat, ktery jde pomalu ale jiste na 0:) se ma co nejvice tocit, ale vic a vic vzacne BTC se po vzoru Rakouske ek. skoly utrati az jako posledni v rade. Spousta hedge manageru a investicnich bank uz to zacina chapat, takze umistuje alespon minimalni mnostvi BTC jako alternativu, ktera muze vyrazne snizit zavislost na cyklech, politickych udalostech, inflaci a jinych makroekonomickych cinnostech (coz se rozhodne neda rict napr. o digi CNY a stable coinech vazane na USD).

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: P2P a alternativní investice (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od Pavel » 18 úno 2020 09:55

Tato věta: "Cokoliv se opira o centralizovany blockchain, postrada tuto jedinecnost a je to pouze buzzword pro predrazenou databazi." je alfou a omegou celého principu.

Celé kouzlo kryptoměny je jen a jen v klasickém blockchainu, tak jak ho má vymyšlený BTC. Vše ostatní (centralizovaný blockchain, apod.) je jen něco jako "digitalizovaná (bezhotovostní) varianta peněz", nic víc.

Lukyn
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2019 22:33

Re: P2P a alternativní investice (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od Lukyn » 12 kvě 2020 09:47

Co si myslíte o protiinflačních státních dluhopisech ČR? Vlastníte někdo?

- podle všeho kopírují inflaci + 0,5% navíc
- jsou na 6 let, ale dá se zažádat o předčasné splacení

vypadají jako zajímavá konzervativní, defenzivní možnost.
ABBV, ADM, BASF, INTC, MO, SJM, STOR, T, WBA, XOM, SJM, UL, SMSI, VMD, OHI, AQN, LMT, INFU, SHEL, TROW, MMM, GOOG, CEZ, KOMB, PFE, LEG, ENAG

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: P2P a alternativní investice (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od Cyberguy » 12 kvě 2020 11:40

Lukyn píše:
12 kvě 2020 09:47
Co si myslíte o protiinflačních státních dluhopisech ČR? Vlastníte někdo?

- podle všeho kopírují inflaci + 0,5% navíc
- jsou na 6 let, ale dá se zažádat o předčasné splacení

vypadají jako zajímavá konzervativní, defenzivní možnost.
Předčasné splacení je pouze k výročí.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: P2P a alternativní investice (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od Pavel » 13 kvě 2020 00:55

Lukyn píše:
12 kvě 2020 09:47
Co si myslíte o protiinflačních státních dluhopisech ČR? Vlastníte někdo?

- podle všeho kopírují inflaci + 0,5% navíc
- jsou na 6 let, ale dá se zažádat o předčasné splacení

vypadají jako zajímavá konzervativní, defenzivní možnost.
V dané kategorii - fixně úročený vklad/dluhopis s garancí státu je to to nejlepší na trhu, pokud člověku nevadí omezená likvidita (jednou ročně lze prodat státu zpět a musí s to nahlásit cca 2 měsíce předem).

Zdůrazňuji v dané kategorii - ta kategorie je úplně jinde (de facto nejnižší možné kreditní riziko, garance jistiny) než naše hlavní téma - investice do akcií.

Odpovědět