Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od volnicko » 31 říj 2022 10:23

JosephusMiller píše:
29 říj 2022 09:16
VSbrok píše:
29 říj 2022 06:34

Muselo by se v Q4 stát něco opravdu špatného, abychom šli na konci/na začátku příštího roku zase dolů. Až všechny ty prachy co čekají na pokles pochopí, že už dolů nepůjdeme, tak to bude pěknej fičák .
Obecný předpoklad je globální recese, ne?
Obecny predpoklad neni globalni recese, pad Eurozony, kolaps Japonska a rozpad penzijnich fondu.
IMF stale predpoklada na pristi rok (pomaly) globalni rust 2,7%. Hadam, ze dalsi revize bude dolu.

Pokud si nekdo mysli, ze ano, tak jeho nazor respektuji a doufam, ze se poradne plete. :)

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od JosephusMiller » 01 lis 2022 06:59

volnicko píše:
31 říj 2022 10:23
JosephusMiller píše:
29 říj 2022 09:16
VSbrok píše:
29 říj 2022 06:34

Muselo by se v Q4 stát něco opravdu špatného, abychom šli na konci/na začátku příštího roku zase dolů. Až všechny ty prachy co čekají na pokles pochopí, že už dolů nepůjdeme, tak to bude pěknej fičák .
Obecný předpoklad je globální recese, ne?
Obecny predpoklad neni globalni recese, pad Eurozony, kolaps Japonska a rozpad penzijnich fondu.
IMF stale predpoklada na pristi rok (pomaly) globalni rust 2,7%. Hadam, ze dalsi revize bude dolu.

Pokud si nekdo mysli, ze ano, tak jeho nazor respektuji a doufam, ze se poradne plete. :)
Taky doufám :-) a ani si nemyslím, že by to bylo takhle strašné - ale vidím takhle sentiment. Osobně nečekám to co popisuje bezlepidlák, ale spíš pár let přešlapování, než se to zas rozjede nahoru. Žádné rozpady a pády.
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Glueless » 02 lis 2022 18:05

VSbrok píše:
29 říj 2022 06:34
Glueless píše:
11 čer 2021 16:19
Dale mam prst na spousti u MAC, ktery jsem tady uz nejakou dobu propagoval (kolem 8usd). Ted na 17 vidim pekny profit take.
Tak už jsi přiředil?
https://investing.macerich.com/news-rel ... its-common
Ahoj,
toho MAC jsem nakonec prodal na 16,1, byl tam až nemístný optimismus.
Minulý rok jsem je pouštěl mezi 16 a 18...a pak že nejde časovat ;)

Před chvílí byl MAC zase na 8USD, ale nevzal jsem, pokud by někdo měl zájem, doporučil bych spíš SPG, mají silnější balance sheet.

Nyní se dívám na ty popadané technogiganty, sbírám je jak švestky na podzim :lol:

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Glueless » 02 lis 2022 18:10

JosephusMiller píše:
01 lis 2022 06:59
volnicko píše:
31 říj 2022 10:23
JosephusMiller píše:
29 říj 2022 09:16


Obecný předpoklad je globální recese, ne?
Obecny predpoklad neni globalni recese, pad Eurozony, kolaps Japonska a rozpad penzijnich fondu.
IMF stale predpoklada na pristi rok (pomaly) globalni rust 2,7%. Hadam, ze dalsi revize bude dolu.

Pokud si nekdo mysli, ze ano, tak jeho nazor respektuji a doufam, ze se poradne plete. :)
Taky doufám :-) a ani si nemyslím, že by to bylo takhle strašné - ale vidím takhle sentiment. Osobně nečekám to co popisuje bezlepidlák, ale spíš pár let přešlapování, než se to zas rozjede nahoru. Žádné rozpady a pády.
Ahoj,
nepamatuji si, že bych popisoval nějaké strašné hrůzy, nejsem panikář.
Popisoval jsem prodej zisku MAC, když byl na 17 (nakonec jsem prodával na 16,1). MAC si pak si došel na 8, což je za mě solidní předpověď ;)
Ale znova nenabírám, mám za to že ještě půjde dolů a divi nevidím jako jistou.

Nyní sbírám ty popadané megatechy, po pár kusech od titulů, postupně.
Have Fun Investing
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Glueless » 02 lis 2022 19:50

Marek píše:
06 říj 2022 22:05
Z bank do portfolia v podstate staci jedna kvalitni, obri americka JPM. Male a prumerne banky (cyklicke se sklony hucet dolu v krizich) s prumernym managementem nejsou potrebne. Pomalu rostouci a leta podvadejici WFC, ktera byla pred fin. krizi zhruba na stejne marketcap hodnote, jako dnes po 15 ti letech, do pf normalniho cloveka nepatri vubec..
v zásadě souhlas, jen ve vláknu těsně před se diskutovala BNS, což je mimořádně dobře vedená kanadská banka, která za posledních 45 let navyšovala divi 43x.
A ano, jsem long a háklivý na svůj "poklad" ;)
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Paolo_
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 03 lis 2022 12:20

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Paolo_ » 03 lis 2022 12:25

to Glueless:
u BNS proběhla výměna CEO, kde novým byl vybrán neočekávaně Scott Thomson. Nevím, jak toto číst a proč to BNS takto udělala, jestli chtějí nový vítr..
Nemáte nějaké jiné info, nebo dojem ? :-)
Díky P

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Glueless » 03 lis 2022 19:49

Paolo_ píše:
03 lis 2022 12:25
to Glueless:
u BNS proběhla výměna CEO, kde novým byl vybrán neočekávaně Scott Thomson. Nevím, jak toto číst a proč to BNS takto udělala, jestli chtějí nový vítr..
Nemáte nějaké jiné info, nebo dojem ? :-)
Díky P
Banku jsem vyhodnotil jako dlouhodobě dobře vedenou napříč managementem, tzn. změnu jednoho člověka nevnímám jako riziko.
Dál je banka v oligopolu klidného státu, kde ani při bankovní krizi 2007-2008 se země netřásla.
Držím dál.
Have Fun Investing
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od minarjo » 04 lis 2022 11:55

Zde na fórech (nejen v tomto vlákně) mě "baví" špičkování mezi panem Ladislavem a @czhunterem, kde to vždy vypadá, jakoby Ladislav vybíral už "odumírající" plazivé akcie a @czhunter ty suprové výnosné. Nefandím ani jedné straně, protože jak to tak mnohdy bývá, pravda je někde mezi. Proto, aby to bylo vyvážené, mě pobavilo dnešní zjištění týkající se tipu od @czhunter zde v tomto vlákně dne 20.8.22, a to na pojišťovnu Lincoln National Corp (LNC). Jen v tomto týdnu tento jeho horký tip klesl z cca 54 USD za akcii na nějakých současných 35 USD, tedy sešup cca -35 % za pár dní, od začátku roku je pak výnos už horší jak -50 %. Fakt super tip :D - proto mnohdy je lepší se držet sice nudných a méně rostoucích, zato osvědčených a dividendově stálých firem, no ne? Nemusí pochopitelně jít jen o firmy zmiňované panem Ladislavem, takových bude víc, ale zde s LNC byl opravdu @czhunter vedle jak ta jedle, pokud se tedy ještě nestane zázrak.

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Antoan » 04 lis 2022 14:42

Minarjo - keby všetky tipy, čo sa tu povedia vyšli, tak už sme všetci dávno milionári. Ja to takto kriticky na báze jednodňového sešupu na základe kvartálných výsledkov LNC nevidím. A je na každom aby tipy, ktoré sú často veľmi zaujímavé aj realizoval. Ja naopak chcem pochváliť všetkých, ktorí sem tipy dávajú a inšpirovať ich, aby nám, ktorí akcie do hĺbky nesledujeme, dávali tipy aj naďalej. Enormná citlivosť na výsledky a silná volatilita je znakom dneška a to si treba uvedomiť. A naopak - veľké prepady tradičných a veľkých firiem či aktuálne technologických dáva príležitosť na dobrý nákup.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Glueless » 04 lis 2022 17:31

Jack N. píše:
08 říj 2022 09:15
Malé shrnutí za 3.kvartál - měl jsem poměrně dost aktivity, menší část ptf jsem upravil snad k lepšímu výnosu.

Prodal jsem:
CEPU se ziskem 66% - kdybych chvíli počkal, mohlo to být 100%, ale to je osud
Vzpomenu taky Jacka, který nahrál jihoamerické akcie v době, kdy byly dost "vypráskané".
Na jeho popud jsem si udělal malý průzkum a ponakupoval tam několik titulů.

Zatím jsem realizoval zisky na CEPU cca 70 %
CRESY 15 %
IRS 5 %
divoká jízda, ale vyplatilo se :-)
Have Fun Investing
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Odpovědět