Degiro

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Degiro

Příspěvek od Michael » 13 led 2022 16:17

Degiro fakt jenom na konverzi koruna/euro a nakup etf zdarma jinak uz absolutně na nic. Já ho taky pouze takto využívám.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Uživatelský avatar
Daniel
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 14 led 2020 11:38
Bydliště: Praha

Re: Degiro

Příspěvek od Daniel » 13 led 2022 17:01

A co je tedy pro vás levnější než Degiro? Interactive Brokers? Protože ostatní brokeři jsou většinou buď dražší, nebo schovávají poplatky do spreadů a mají různé jiné pasti.

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Degiro

Příspěvek od Michael » 14 led 2022 13:10

Nejde jen o cenu ale i o kvalitu. DEGIRO porad mění pravidla navíc teď celkem dohodě zdražili takže levný už ten brooker rozhodne není. Na dividendy to tam taky není nic moc. Já ho používám fakt už jen na to co jsem popsal výše.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 25 led 2022 17:36

alt64mor píše:
07 led 2022 10:21
Vrchol je pro mě to opět na první pohled neprůhledné "zpoplatnění" dividend při směně měny při výplatě, jestli se nepletu.
Jo tohle je další důvod proč s Degiro skončit s investování do dividendových akcií.
Skrytý "zdanění" to je fakt už vrchol drzosti v okrádní vlastních klientů :evil:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

thomashalama96
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 25 říj 2019 10:02

Re: Degiro

Příspěvek od thomashalama96 » 17 úno 2022 14:27

Ahoj, mate uz nekdo rocni vykaz za rok 2021? Degiro slibilo, ze bude dostupny na zacatku unora, ale stale tam zadny neni…
Portfolio:
AT&T, Banco Santander, BASF, BMW, British American Tobacco, Cisco Systems, CVS Health, DXC Technologies, Intel Corporation, Macy's, Prudential Financial, Royal Dutch Shell B, Teva Pharmaceuticals, Unum Group, Wells Fargo
Broker:
Degiro

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 18 úno 2022 22:18

thomashalama96 píše:
17 úno 2022 14:27
Ahoj, mate uz nekdo rocni vykaz za rok 2021? Degiro slibilo, ze bude dostupny na zacatku unora, ale stale tam zadny neni…
sliby chyby ... zatím nikde nic :idea:


Degiro vydalo seznam titulů u kterých mění interní rating :idea:
https://www.degiro.com/data/pdf/english ... E2MzM4LjU5
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Degiro

Příspěvek od minarjo » 19 úno 2022 05:32

Roční výkaz ještě není, ale třeba i Lynx/IB svůj Dividend report uvolňuje až 15.2. a americký daňový formulář Form 1042-S dokonce až v březnu, takže klid. Ono není dobré v tomto na brokery spěchat, protože řada věcí spadajících do 2021 je doúčtováno až zkraje letošního roku, tak jako ostatně každý rok (třeba některé daňové vratky, dividendy s paymemt date kolem Silvestra atd.).

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Degiro

Příspěvek od minarjo » 21 úno 2022 15:27

Roční výkaz Degiro za rok 2021 byl dnes uvolněn. Zejména tabulka Přehled dividend v CZK jev něm klíčová, kde už dividendy v hrubém i zahraniční daně jsou rozdělené do zemí, tak jak je to třeba pro Seznam i listy Přílohy 3 přiznání, navíc vše už v CZK Jednotným kurzem roku 2021. Daním zdar! ;)

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 24 bře 2022 08:17

Jen info - dneska jsem psal e-mail na podporu a odpověď přišla do 5 minut. Celkem překvapení. Jinak samozřejmě moje chyba - snažil jsem se zadat prodejní příkaz na akcie u kterých jsem již jeden prodejní příkaz zadaný měl dřívějška a úplně jsem na to zapomněl.

bbelovic
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2022 13:43

Re: Degiro

Příspěvek od bbelovic » 02 dub 2022 13:55

Dobrý den, nevíte prosím zda je možné zasílat na dva různé Degiro účty peníze z jednoho bankovního účtu? Pokud ano, tak jak přesne zadat platbu v el. bankovnictví, čím se odliší, na který Degiro účet chci zaslat peníze?
Degiro u sebe na stránkách nic nemá a support Degira mi nebyl schopen poradit jak na to. Čekal bych od nich odpověd ve stylu: do tohohle pole napiš tohle a pošli platbu. Nemáte někdo zkušenost jak na to?

Odpovědět