Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
PabloRadegast
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2021 12:39

Re: Lynx

Příspěvek od PabloRadegast » 14 kvě 2021 18:29

minarjo píše:
14 kvě 2021 09:41
Ano, starý účet 1535303109/8150 zatím funguje. Znám případ investora, který tam na mou radu poslal předevčírem řádově nižší sta tisíc Kč a došlo to v pohodě, zaúčtování do portfolia už druhý den (použít starý účet v ČR, ale už s novým, aktuálním irským Uxxx / jmeno prijmeni ve zprávě pro příjemce, tak je to rychlejší - se starým britským by to bylo o den později dostupné k investicím, kvůli nočnímu přeúčtování případné hotovosti ze starého účtu na nový).
Mimochodem, dotyčný nejprve pro jistotu volal do LYNX a sami mu řekli, že starý účet (neoficiálně) stále využívá bez problémů hodně klientů. Evidentně jsou entity IB dobře propojené a nedělá to problém, dokud ten český účet v ČR ta britská odnož IB zachová. Avízo o příchozí platbě je v systému (admin sekce Lynx/IB, Funds-Deposit) ale vhodné o to spíš udělat, kvůli rychlému spárování s portfoliem.
Potvrzuji. Před týdnem zasláno ráno na starý účet necelých 400k CZK a došlo ten samý den.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od slon » 15 kvě 2021 09:25

PabloRadegast píše:
14 kvě 2021 18:29
Potvrzuji. Před týdnem zasláno ráno na starý účet necelých 400k CZK a došlo ten samý den.
a nepodělíš se o info do čeho si je rozpustil? ;)

PavelLabrador
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 16 kvě 2021 21:33

Re: Lynx

Příspěvek od PavelLabrador » 16 kvě 2021 21:38

A ještě jeden tip pro posílání bez poplatku: U AirBank můžete tuším třikrát za rok odmítnout jakýkoli poplatek, že se vám zdá nesmyslný, nebo nespravedlivý, myslím, že i zpětně.

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Lynx

Příspěvek od rich » 20 kvě 2021 16:38

Ahoj, bohužel nemohu zde ve vlaknu dohledat.. Jak nejlepe poslat pryč peníze z Lynx na bú?

1. Ideálně v USD na muj revolut? nebo Fio účet v USD lze to vubec v usd odeslat?
2. Nebo to lze u Lynx směnit na CZK a poslat na můj CZK bú? (asi nejde)
3. Nebo je nutné na Lynx menit usd na EUR a pak poslat na Revolut bú / CZK bú a konverzi udělá banka ?

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 20 kvě 2021 18:12

V LYNX můžeš samosebou cash směnit i na euro, i na CZK, stejně jako když se po "dobití" mění z CZK na USD (v LYNX Basic jde konverze přímo v přehledu v zůstatcích, v appce Lynx Trading to je přes menu Convert currency). Konverze v Lynx tě na kurzu vyjde určitě výhodněji, než to dělat až v české bance. Ty CZK si tedy z Lynx po konverzi můžeš poslat - ale pozor, přijdou teď jako Swift z německé banky, což bude na straně příjmu něco stát, dle banky (levné to má třeba Fio za stovku, koukni na ceník své banky na cenu příchozí zahraniční Swift platby). Nebo můžeš v Lynx směnit na eura a poslat si to na nějaký svůj eurový účet, takový převod bude jako SEPA platba rovněž z Německa a v rámci EU je SEPA zdarma - jen otázka, co pak s těmi eury.

headshottt
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 28 bře 2021 13:57

Re: Lynx

Příspěvek od headshottt » 20 kvě 2021 20:06

Budu řešit stejnou situaci a to asi převodem USD z Lynxu do Fio jako zahraniční USD platbu. Nákladově by to mělo vyjít 100 CZK na straně FIO.

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Lynx

Příspěvek od rich » 20 kvě 2021 21:14

ok, diky, takže budu posilat usd. koukal jsme na ty nákupy kdy jsem zhruba nakupoval usd a ted bych tou konverzí zpet na czk prisel o dost penez.. tak to radsi necham v usd a poslu do FIO. Blby je, že když chci u lynx zadat číslo fio invest. účtu, tak to po mě chce nějaké ověření "CORRESPONDENT BANK" a jeden odkazuje na erste group Viden a druhy na Citybank New York.. Tak jsem trochu v pasti

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 20 kvě 2021 23:18

To je u SWIFT plateb normální, že používají korespondenční banky, skrz Swift nejsou všechny světové banky (všechny kombinace) propojeny napřímo. USD z Lynx/IB jdou z americké banky, tam fakt nemají přímé napojení do české Fio. Použij jako korespondenční banku, když je takovýto výběr, raději Erste Vídeň - tam je výrazně menší riziko, že korespondenční banka z té částky něco ukousne na svém poplatku (a když, bude to zcela určitě méně než americká Citibank).

PabloRadegast
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2021 12:39

Re: Lynx

Příspěvek od PabloRadegast » 21 kvě 2021 09:25

Já nedávno převáděl CZK z Lynxu na CZK účet u Equa banky. Poplatek za příchozí zahraniční platbu mají 29 Kč. Bohužel korespondenční banka, která v tomto případě byla ČSOB, si vzala poplatek 2.000 Kč. Takže asi tak.

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Cyberguy » 21 kvě 2021 13:42

Pro mne všechny tyto zkušenosti znamenají, že jsem přestal navyšovat své ptf v LYNX do doby, než to vyřeší. Pokud nečinnost LYNX překročí moji míru ochoty to tolerovat, svoje pozice a účet v LYNX zruším.

Odpovědět