Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 23 úno 2021 16:30

Tak co dámy a pánové - povedlo se dnes něco nakoupit? Já vychytal snad dno na AMZN a pak dalších cca 60 obchodů za 1 hodinu :-). Převážně v panice odprodávané SPAC a jiné akcie (doředěno WMT, AAPL,...).

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Drmla » 23 úno 2021 16:37

Nedošly mi peníze k brokerovi včas, takže smolík. Snad jen short Tesla potěšil.

Glueless to opět trefil.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bulinak » 23 úno 2021 17:42

Tak a já myslel, kolik jsem neudělal transakcí (12)...
Stavím zoo.

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Michael » 23 úno 2021 18:15

Já teprve dneska zaslal lynx ještě umožňuje zaslat na původní účet tak doufám, že zítra budou prachy a něco málo ( opravdu málo :D ) koupím.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 23 úno 2021 18:44

Ve zkratce, v ramci recentnich prilezitosti jsem navysoval/redil nasledujici pozice:
Cardinal Health (CAH) na +- $52 pro dividendu
Nextera Energy (NEE) na +- 74 pro rust
Butterfly Network (BFLY) +- na $19 coby spekulaci

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 630
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 23 úno 2021 19:58

Zbavil jsem se NYSE:APLE a nakoupil za to NYSE:GEO, jsem švorc, takže držím "akciový klid"
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 23 úno 2021 20:04

NEE měla nějaké downgrade (asi za miss v revenue a pokles earnings). Jelikož mi ale chybí podobná společnost v portfoliu asi si taky při dalším dipu vezmu postupně nějaký vzorek (je nyní ve fázi poklesu a otázka kde se zastaví). Jako PT analytici stanovili nejníže 77 USD. Už jsem se po ní dříve pokukoval - díky za připomenutí.

Ad. GEO:
z 26.1.2021:
The GEO Group shares are trading lower after President Joe Biden signed four executive orders including prison reform. Biden directed the Attorney General to not renew any of the Justice Department's contracts with private prisons.

Dnes jsem vyzkoušel poprvé Clickipo, tak jsem zvědav na přiřazení malého vzorku FLMEU (taky energie).

Dívali jste se už někdo na DPZ a TMUS? Pokukuji po nich a zvažuji otevření pozice. Ještě jsem se k tomu ale neodhodlal. Např. DPZ by mohl mít po rozvolnění v USA pokles příjmů (vycházím z premisy že tržby zvyšovala hlavně rozvážka).

Jaký máte názor na AMT? Podle všeho má potenciál dalšího růstu. Měl by to být jeden z největších (ne-li největší) REIT v USA. Jsme tam +- na březnovém ocenění. Byly tam jeden downgrade od Deutsche bank koncem roku a pár drobných missů při earnings. Stačí jeden dobrý earnings a letí to zpátky. Mají ale nižší CAGR. Navíc je to 5G stock (časem 6G). Menší konkurent SBAC (taky klesá) dnes dostal od analytiků jako dárek navýšení cílové ceny. Relevantní odkaz na pár grafů https://www.investopedia.com/2-cell-tow ... al-5101508 . CCI má podle některých článků nicméně mít lepší potenciál pro růst zatímco CAGR nestíhá a AMT už vůbec ne.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 23 úno 2021 20:36

Pokukuji jeste po AstraZeneca (AZN), ma ji nekdo nactenou?

Cena a DYI jsou velmi prijemne, vakcina vypada zivotaschopne a navrch vyrabeji moje leky na astma :)

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 23 úno 2021 21:30

AZN ti klidně prodám. Snažím se ho zbavit už od 56 USD a ředit nebudu :-).

WKHS - pokud někdo pokukujete, tak teď je asi ta pravá chvíle. Vypadá to na mega dip.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od slon » 23 úno 2021 23:20

Investor007 píše:
23 úno 2021 20:04
Ad. GEO:
z 26.1.2021:
The GEO Group shares are trading lower after President Joe Biden signed four executive orders including prison reform. Biden directed the Attorney General to not renew any of the Justice Department's contracts with private prisons.
Problémem GEO není ani tak Biden jako jejich dluh. Toto Biden opatření by se celkem dotklo cca 12% jejich byznysu jestli si dobře pamatuju z posledniho reportu kde to komentují. Ke všemu asi ty nemovitosti pokud nebudou mít smlouvy tak pronajmou jak jinak státním úřadům, ktery tam budou dělat to stejný. asi těžko bude USA stavět honem vlastní věznice pro tisice lidí. A ne vše se stihne za 5 let, hodně těch smluv mají dlouhodobých.

GEO je reit a proto 90% musí vyplatit akcionarum = pomale splaceni dluhu. Dividendu stale snižují a pokud by opustili Reit sektor spadne cena akcie zase níž, vzhledem k tomu že by zrušili dividendu jako podobna firma CoreCivic.

jde o to jen věřit, že lidi v USA nepřestanou ze dne na den loupežničit nebo se imigroš přestanou snažit překračovat hranici kterou má usa s mexikem.

Zamčeno