Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 301
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 09 úno 2021 16:35

rich píše:
09 úno 2021 11:14
Na Revolutu se ten Lynx ucet zadává jako Přátelé nebo jako Podnikání?,
V podnikání to chce vyplnit, čím se společnost zabývá a důvod převodu..
Zároven v Lynx tedy musím založit nový způsob vkladu a to je v EUR?
Přátelé je něco jiného, to jsou uživatelé používající také Revolut. Musíš v appce tedy jít přes ikonu dvou protisměrných šipek (převody) a tam zcela dole otevřít část Bankovní účty a Přidat příjemce. Individuální je pro fyzické osoby, zde tedy je třeba přepnout na Podnikání. Nechápu proč by to po tobě chtělo účel podnikání, to snad bylo dřív, teď už ne, pro euro platbu stačí IBAN a název společnosti (tak jak to uvádí avízo v admin sekci Lynx, tedy IB IE..., účet je jejich, ne Lynxu - ano to avízo o platbě je třeba v admin části zadat už proto, abys vůbec číslo EUR účtu IB IE znal a nezadal tam třeba omylem staré číslo účtu původního IB UK, po zadání to vše vypíše). Někdy to chce i adresu majitele účtu (zvlášť u USD plateb), ale účel podnikání tedy u mě nikdy. No a po vytvoření této šablony jí už stačí použít. A při použití nezapomenout kromě částky vyplnit i referenci (poznámku) plátce, tedy to Uxxx / jméno příjmení, bez toho by to sotva mohli přiřadit.
Naposledy upravil(a) minarjo dne 09 úno 2021 16:41, celkem upraveno 1 x.

czordk
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 led 2021 17:27
Has thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od czordk » 09 úno 2021 16:40

Já posílal včera z Airbank český koruny do Německa. Dneska připsáno na Lynxu a Airbank strhla 100 Kč ...

blac
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 23 bře 2020 14:18

Re: Lynx

Příspěvek od blac » 09 úno 2021 21:22

czordk píše:
09 úno 2021 16:40
Já posílal včera z Airbank český koruny do Německa. Dneska připsáno na Lynxu a Airbank strhla 100 Kč ...
Co jsi daval za typ platby? SHA, BEN, OUR? V ceniku air bank je zahranicni platba 100kc, coz by bylo OK... Nez delat nejaky konverze. Predpokladam, ze je ucet zdarma. Jsou tam prosim te nejake podminky plateb? At fo nemusim cist:) Diky. Jeste pokukuju po monete. Ale az se spojej, asi to bude stejne jedno:)

czordk
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 led 2021 17:27
Has thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od czordk » 10 úno 2021 09:24

Dával jsem SHA, popravdě ani nevím, jestli jsem měl na výběr ... Účet je zdarma

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 141
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 10 úno 2021 12:49

V online bankovnictvi Air banky nic volit nelze. Zada se "zahranicni platba" a po zadani cisla uctu je vetsina patametru automaticky vyplnena a needitovatelna. Bohuzel. Podle ceniku by meli chtit za sepa platbu 25kc, ale prevod na IB ucet v nemecku stoji 100kc (cenikova cena za jinou nez sepa platbu).
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

blac
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 23 bře 2020 14:18

Re: Lynx

Příspěvek od blac » 10 úno 2021 13:12

JosephusMiller píše:
10 úno 2021 12:49
V online bankovnictvi Air banky nic volit nelze. Zada se "zahranicni platba" a po zadani cisla uctu je vetsina patametru automaticky vyplnena a needitovatelna. Bohuzel. Podle ceniku by meli chtit za sepa platbu 25kc, ale prevod na IB ucet v nemecku stoji 100kc (cenikova cena za jinou nez sepa platbu).
No SEPA (Single Euro Payments Area) platba je jen kdyz prevadis eura.

OK diky obema... Zkusim nakonec z FIA tam poslat se SHA, coz je za 200,- a uvidime, snad nic vic uctovat nebudou. Kdyz jo, zalozim AIRku.

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Lynx

Příspěvek od rich » 10 úno 2021 15:01

minarjo píše:
09 úno 2021 16:35
rich píše:
09 úno 2021 11:14
Na Revolutu se ten Lynx ucet zadává jako Přátelé nebo jako Podnikání?,
V podnikání to chce vyplnit, čím se společnost zabývá a důvod převodu..
Zároven v Lynx tedy musím založit nový způsob vkladu a to je v EUR?
Přátelé je něco jiného, to jsou uživatelé používající také Revolut. Musíš v appce tedy jít přes ikonu dvou protisměrných šipek (převody) a tam zcela dole otevřít část Bankovní účty a Přidat příjemce. Individuální je pro fyzické osoby, zde tedy je třeba přepnout na Podnikání. Nechápu proč by to po tobě chtělo účel podnikání, to snad bylo dřív, teď už ne, pro euro platbu stačí IBAN a název společnosti (tak jak to uvádí avízo v admin sekci Lynx, tedy IB IE..., účet je jejich, ne Lynxu - ano to avízo o platbě je třeba v admin části zadat už proto, abys vůbec číslo EUR účtu IB IE znal a nezadal tam třeba omylem staré číslo účtu původního IB UK, po zadání to vše vypíše). Někdy to chce i adresu majitele účtu (zvlášť u USD plateb), ale účel podnikání tedy u mě nikdy. No a po vytvoření této šablony jí už stačí použít. A při použití nezapomenout kromě částky vyplnit i referenci (poznámku) plátce, tedy to Uxxx / jméno příjmení, bez toho by to sotva mohli přiřadit.

Tak na Revolut postup:

-vyměnit peníze na EUR základní účet do 25.000 czk měsíčně směna bez poplatku
-odeslat - Bankovní účty - Individuální - vyplnit vše potřebné a Reference je číslo účtu Lynx/jméno a příjmení
- odesláno test 2 EUR připsáno tentýž den

vše bez poplatku jak na Revolut tak na Lynx

Jediný poplatek je tedy na Lynx při směně z EUR na USD a potencionální ztráta na kurzu při směně z CZK na EUR a následně z EUR na USD.

Itix
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 11 úno 2021 13:55

Re: Lynx

Příspěvek od Itix » 11 úno 2021 14:08

Ahojte,
Taky jsem dnes narazil na problém jak si poslat CZK na LYNX. Nejdřív jsem čekal až se objeví v Deposit možnost nastavit CZK a naivně jsem si myslel, že budu posílat peníze stejně jako předtím. Jak jsem se mýlil!
Řekl jsem si kašlu na ně zřídím si účet u Trading212. Prdlajs, pro velký zájem nepřibírají nové členy.
To je peklo. Zkusím to tedy s těmi Eury přes Revolut.

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Lynx

Příspěvek od bigusdykus » 11 úno 2021 16:38

Taky jsem dnes narazil na problém jak si poslat CZK na LYNX. Nejdřív jsem čekal až se objeví v Deposit možnost nastavit CZK a naivně jsem si myslel, že budu posílat peníze stejně jako předtím. Jak jsem se mýlil!
Vždyť už to tu řešíme týden...
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od MiHons » 11 úno 2021 21:29

Zdarec, řeším stejný problém.
Potřebuji poslat na Lynx 250k CZK, nejprve řeším banky co mám

Creditas- vedení EUR účtu zdarma
kurz 26,404/EUR
Forex 25,7580/EUR takže jen rozdíl kurzů mi dělá 6k Kč cca
poplatky SEPA zdarma, OUR (jelikož jsou oba účty moje tak je třeba zadat tento pokyn) 850kč

Unicredit- vedení EUR účtu 50kč
kurz 26.713/EUR
takže tady mi to dělá ještě více cca 9k
poplatky SEPA 6kč, OUR poplatek 2300 kč takže toto je ještě horší

Nejlépe mi vychází to poslat na Revolut z CZK účtu a tam směnit s poplatkem 0,5% na EUR a poslat na Lynx EUR účet, kde směním na potřebné USD¨

Snad je má úvaha správná... jinak je to dost hrůza... to jsem rovnou mohl jít k IB napřímo...

Odpovědět