Opční obchody

Diskuse o opcích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Opční obchody

Příspěvek od bulinak » 11 čer 2020 08:01

Nákup nahé CALL na MO? Já zatím vždy jen jako spread, ale teď se mi moc nedařilo (vypsal jsem call a musel je včas zavírat).
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Opční obchody

Příspěvek od VSbrok » 12 čer 2020 00:45

Tož MO za 37 bych bral všema 20ti, teda kdybych na to měl prachy ... přeci jen moje nákupka je přes 60 a jaká to tenkrát byla super cena :(
Ale nakonec jsem pobral prašule a tentokrát i zavčasu.

Jen s těmi MMM PUT jsem měl udělat to samý, teď už je zas pozdě ... o SPG ani nemluvě :-/

Snad to trošku zalepí nákup PUT na XOM a RDS.B. Ropáci jsou opět pod tlakem, když v Mexiku a Indii se zdá se rozjíždí druhá vlna koróny :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

neydek
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 16 dub 2020 11:12

Re: Opční obchody

Příspěvek od neydek » 06 črc 2020 19:59

Nenapadlo někoho z vás koupit PUT opce na TSLA? Z mého pohledu mi přijde, že by to mohlo dávat smysl - zdá se, že je fakt hodně nahypovaná a brutálně přepálená, bude stačit nějaký divný Elonův tweet nebo jedno shořelé auto a může hodně prudce spadnout. Před měsícem tady byly ceny kolem $800, dneska jsme na $1300. Navíc 22.7. se budou vyhlašovat výsledky za Q2, takže se taky mohou stát zajímavé věci. K tomu další americký nástup korony.

Aktuálně stojí třeba PUT se strikem na $900 kolem $5, expirace 24.7. Je to celkem hodně peněz (x100), ale teoretický zisk tam je ohromný. Kde případně opce kupujete? IB, Lynx?

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Opční obchody

Příspěvek od bulinak » 06 črc 2020 22:48

Pro mě by to byla moc velká pozice navíc spekulace proti Elonovi... Já mám Tastyworks.
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Opční obchody

Příspěvek od Pavel » 06 črc 2020 23:05

neydek píše:
06 črc 2020 19:59
Aktuálně stojí třeba PUT se strikem na $900 kolem $5, expirace 24.7. Je to celkem hodně peněz (x100), ale teoretický zisk tam je ohromný. Kde případně opce kupujete? IB, Lynx?
To jako že bych si vsadil, že za necelé 3 týdny bude cena pod 900? To fakt ne:-)

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Opční obchody

Příspěvek od Kamarad » 11 led 2021 10:47

VSbroku, když obchoduješ na LYNXu, platíš si nějaké ty časové data které LYNX nabízí?
Díky
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Opční obchody

Příspěvek od VSbrok » 23 led 2021 04:01

Zatím ne, do teď jsem pro to nenašel využití.

U mě je to stejně naprosto šumák, protože když nakoupím, tak cena jde vždycky stejně proti mě :(
Takže nakupuju téměř výhradně na MKT příkaz a nařeším to.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Opční obchody

Příspěvek od VSbrok » 25 kvě 2021 23:22

Kamarad píše:
11 led 2021 10:47
VSbroku, když obchoduješ na LYNXu, platíš si nějaké ty časové data které LYNX nabízí?
Díky
Začal jsem trošku s MNQ/MES, takže jsem si pro ně data nakonec koupil :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Bubububu
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 10 dub 2023 18:50
Been thanked: 1 time

Opce Lincoln National Corporation

Příspěvek od Bubububu » 08 kvě 2023 21:26

Mám 5 vypsaných short put opcí na LNC. Strike 25 a expirace 20.10.2023, dostal jsem prémii 500 x 1,75 USD. Akcie spadla na cenu kolem 20. Později jsem vypsal 5 short call opcí za cenu 25 a expirací 20.10.2023. Dostal jsem prémii 500 x 2,32 USD. Teď pro změnu akcie leze pomalinku nahoru. Tak jsem zvědavý, jak tento obchod odpadne. Mám připraveno na přiřazení 12500 USD. Kdybych musel akcie kupovat za cenu 25 USD za kus. Celkem jsem na prémiích dostal 500 x 4,07 = 2.032 USD.

xgabri
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 dub 2020 14:35

Re: Opce Lincoln National Corporation

Příspěvek od xgabri » 09 kvě 2023 15:30

Jako neber to nejak ve zlem, ale jsi si opravdu jisty, ze vis co delas? Trochu mi to prijde jak kdyby jsi si chtel dobrovolne vymazat ucet.

Short Straddle (short put + short call) je podle me dost riskatni pozice. Ziskal jsi sice premium, ale jsi nyni ohrozen neomezenou ztratou jak v pripade ze bude cena klesat (muze jit jen na 0 tak 12500) tak v pripade ze bude cena stoupat. Zisk budes mit pouze pokud pri expiraci bude cena v rozmezi 20.93 a 29.07. Vsazis tak na to, ze cena bude v tomto rozsahu za 5 mesicu. Navic z vlastni zkusenosti vim, ze se podobne pozice dost tezko brani, kdyz jde cena proti tobe ...

Odpovědět