Daň z dividend v různých zemích

Diskuse o daních a zákonech

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od bulinak » 31 led 2020 08:02

Chtěl jsem se zeptat, jak REITs vydávají tabulky, které shrnují daňové zacházení pro rozdělení běžných akcií v roce 2019, to pro nás nic neznamená, že?
Příklad u NRZ: https://www.newresi.com/news/press-rele ... eatment-of
Naposledy upravil(a) bulinak dne 02 úno 2020 19:47, celkem upraveno 2 x.
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od VSbrok » 01 úno 2020 12:01

Bohužel znamená!!! :(
Vrácený divi = kapitálovou vratku musíš dodanit, protože z pohledu českých zákonů je to klasická divi. ČR zákony to nerozlišují.
Tuto výhodu bys mohl uplatit jen pokud bys byl americký rezident a tedy danil dle zákonů USA.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od bulinak » 01 úno 2020 14:37

VSbrok: takže si musím od všech REITs udělat zvlášť součet Return of Capital z toho přehledu vyplacených dividend a dodanit? Dělá se to ještě někde?
Naposledy upravil(a) bulinak dne 02 úno 2020 12:04, celkem upraveno 1 x.
Stavím zoo.

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od Cyberguy » 02 úno 2020 01:18

bulinak píše:
01 úno 2020 14:37
VSbrok: takže si musím od všech REETs udělat zvlášť součet Return of Capital z toho přehledu vyplacených dividend a dodanit? Dělá se to ještě někde?
Myslím že BDC společnosti (MAIN, STAG, GAIN ...)

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od bulinak » 02 úno 2020 12:16

Cyberguy: děkuji, myslel jsem si to.

Stále k těm REITs.
Takže Vám broker nestrhává daň 15% nebo také strhává a musí se stejně ještě dodanit Return of Capital (u SKT se to jmenuje Non Dividend Distributions ?).
Nebo co pro mě znamenají dílčí části dividendy: Ordinary Dividend, Qualified Dividend, Section 199A Dividend, Long-Term Capital Gain, Return of Capital?
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od StanikKolarik » 02 úno 2020 12:56

Cyberguy píše:
02 úno 2020 01:18
bulinak píše:
01 úno 2020 14:37
VSbrok: takže si musím od všech REETs udělat zvlášť součet Return of Capital z toho přehledu vyplacených dividend a dodanit? Dělá se to ještě někde?
Myslím že BDC společnosti (MAIN, STAG, GAIN ...)
v mém případě se to stalo jenom jednou a to, že mi NYSE:MAIN udělal na konci června vratku kapitálu a srazil si z ní úplně stejnou daň z dividendy (ve výpisu z degiro je to tak i pojmenované) jako vždycky, takže nevidím důvod se k ní nechovat jako k dividendě
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od bulinak » 02 úno 2020 13:05

StanikKolarik : Já mám brokera Tastyworks a ve výpisech mám u všech REITs normálně sraženou daň 15%. Jen u VOD není sražena, to je ADR a musím dodanit.
Stavím zoo.

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od Cyberguy » 02 úno 2020 17:00

StanikKolarik píše:
02 úno 2020 12:56
v mém případě se to stalo jenom jednou a to, že mi NYSE:MAIN udělal na konci června vratku kapitálu a srazil si z ní úplně stejnou daň z dividendy (ve výpisu z degiro je to tak i pojmenované) jako vždycky, takže nevidím důvod se k ní nechovat jako k dividendě
Mně se to stává pravidelně každý rok u každé z mých 4 pozic v BDC. LYNX to posílá hned z kraje roku. FIO až v březnu.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od bulinak » 02 úno 2020 19:51

Je k tomuto tématu něco napsáno ve zdejším průvodci k daním? Letmo jsem to prošel a nic nenašel...
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od VSbrok » 04 úno 2020 08:45

Psal jsem to už několikrát, tož znovu.

Kapitálové vratky jsou z pohledu ČR zákonů klasickými dividendami, nejsme holt v USA :(

Kapitálové vratky od REIT firem, bohužel brokeři připisují za předchozí rok POZDĚ! Viz. např. Degiro, které je připisuje až v dubnu/květnu.
Bohužel toto není v ČR zákonech moc dobře řešeno, takže máte dvě možnosti.

Buď podat opravné DAP nebo se na to vykašlat a zahrnout vratky do DAP za rok v kterém Vám opravdu na účet přišly.

Já po domluvě s FÚ to řeším druhým způsobem. Tedy vratky za rok 2017, jsem danil v DAP za rok 2018.
Stejně tak vratky které jsem dostal v roce 2019 = za rok 2018, budu danit až letos v DAP za 2019.

Je to prostě dividendový příjem "navíc" ;)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět