Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Diskuse o podílových fondech a různých poradcích

Moderátor: VSbrok

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Ondřej » 13 lis 2020 13:43

Já rád vždy říkám, že jsme taková nezisková organizace :-D Co nám pár jedinců z dobré vůle pošle spálíme na hostingu a doméně. To co pošle strýček google je na to kafe co vypijeme o psaní či překládání článků. Nestěžujeme si, děláme to rádi.
Myslím si, že při ceně 6tisíc ročně je to už při sto zájemcích dost, k uživení se. Neberu mu to pokud se na to cítí a má spokojené lidi. Já ani po více než deseti letech na trhu bych neměl koule na to si za něco takového brát peníze.

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 13:52

Slone s tím ČNB to asi má ošéfované. Navíc on posílá emailem své nákupy a prodeje. Čili to není doporučení. Ale jak píšeš, asi by to spíše byla právní bitva :-)

Co se týče těch stovky klientů spokojených. Z čeho soudíš? Já znám lidi jako já a vy tady, co investují sami a v podstatě nikoho nepotřebují......paaaaaak je veliká díra a je pár lidí co nějak investují a neví ani pomalu co a jak a kam......a pak je ten zbytek co nemají co investovat nebo je jim to jedno. Mám spousty kamarádů a přesně to členění mi sedí. Drtiví většina má své penzijko, životko a občas někdo OPF. Jak řekneš akcie, ani neví co to je. A z tohoto pohledu se dívám , pro koho by byl tento portál dobrý. A je to něco mezi námi a těmi co něco investují. Tím nechci říci, že z toho nemá byznys. Dobrý myšlenka a třeba ji posune dále.

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 13:54

Ondřej píše:
13 lis 2020 13:43
Myslím si, že při ceně 6tisíc ročně je to už při sto zájemcích dost, k uživení se. Neberu mu to pokud se na to cítí a má spokojené lidi. Já ani po více než deseti letech na trhu bych neměl koule na to si za něco takového brát peníze.

Tak ty počty jsou vcelku lehké, že :-) No já taky nad tím někdy přemýšlel. A asi to chce mít ty koule:-) Nebát se a zkusit. A máš koníček a práci v jednom :-)

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 14:12

Ono to je tak. Pokud já bych uměl zhodnocovat pravidelně peníze 20% p.a. a více, NIKDY a NIKOMU neřeknu jak to dělám. Všude si půjčím za 4,5,8% a budu vydělávat a za chvíli jsem milionář :-) Takže je jasné, že spousty lidí se neživí tím že to dělají, ale tím, že to přednáší a učí :-)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Pavel » 13 lis 2020 14:28

Inev píše:
13 lis 2020 14:12
Ono to je tak. Pokud já bych uměl zhodnocovat pravidelně peníze 20% p.a. a více, NIKDY a NIKOMU neřeknu jak to dělám. Všude si půjčím za 4,5,8% a budu vydělávat a za chvíli jsem milionář :-) Takže je jasné, že spousty lidí se neživí tím že to dělají, ale tím, že to přednáší a učí :-)
Přesně!

Uživatelský avatar
IG_Ronie
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 říj 2020 12:58

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od IG_Ronie » 04 pro 2020 14:02

Mně to nepřijde špatné jako doplněk. Základní analýzy nemá špatné, občas zajímavé a užitečné informace. Co člověku třeba ani nedojde / neví.

Ale, jak už tu zaznělo, má dost odlišnou strategii (pidi firmy odkudkoli, jen pokud si spočítá, že to "údajně" dá 15 %) a jeho projev a máchání rukama je šílený (byť už se zklidnil :D ). Takže určitě na něj nespoléhat a prachy bych do toho taky nedal.

Btw, na P2P fóru někdo hezky vytáhl video nějakého Slovince - na první dobrou to skoro vypadá, jako by ho Pokora totálně kopíroval :) Stejná témata, přístup, výstupy... Ale nezkoumal jsem do detailu.
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | PG | 9888 (Baidu) | ATVI | SPCE | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

raven272
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2020 15:34

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od raven272 » 14 pro 2020 20:15

JJ to je tuším Sven Carlin. taky mi ho připomíná :D

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od czhunter » 27 čer 2023 14:55

Párkrát mi Youtube doporučil videa od tohoto investora a pár jsem jich zkouknul. Když teda pominu, že se u toho chichotá jak zhulený a dnes se tituluje CEO a CIO, tak někdy v roce 2021 jsem koukal na jeho video o ČEZu. Klasicky tam pomocí diskontování cash flow určil cenu ČEZu za 10 let něco kolem 380 Kč, jestli si dobře pamatuji. Cena v tu dobu byla někde mezi 400-500 Kč, tedy asi tak. Jak už to tak bývá, tak každý kdo odhaduje cenu podle cash flow na 10 let dopředu se skoro vždy splete, protože nikdo neví, jakou cash bude firma generovat za dekádu. To je pouhé věštění z kávové sedliny. Neodhadnul ani cash flow rok dopředu a cena akcie je dnes přes 1000 Kč.

Proto jak říká Chuck, dívat se dále než dva roky dopředu nemá cenu a je nepřesné. I proto diskontování cash flow nepoužívám, nemám věšteckou kouli.

Některá jeho poslední videa byla o pink sheet OTC penny stock akciích, tedy z burzy, která ani není regulována SEC a není vyžadováno standartní reportování výsledků. Extrémně riskantní styl spekulování. Proti gustu ..., ale pro mě to není.

Sven Carlin taky používá diskontování a tedy taky brát s rezervou, ale alespoň se drží velkých a zavedených firem.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Kurri17 » 30 čer 2023 09:53

czhunter píše:
27 čer 2023 14:55
Párkrát mi Youtube doporučil videa od tohoto investora a pár jsem jich zkouknul. Když teda pominu, že se u toho chichotá jak zhulený a dnes se tituluje CEO a CIO, tak někdy v roce 2021 jsem koukal na jeho video o ČEZu. Klasicky tam pomocí diskontování cash flow určil cenu ČEZu za 10 let něco kolem 380 Kč, jestli si dobře pamatuji. Cena v tu dobu byla někde mezi 400-500 Kč, tedy asi tak. Jak už to tak bývá, tak každý kdo odhaduje cenu podle cash flow na 10 let dopředu se skoro vždy splete, protože nikdo neví, jakou cash bude firma generovat za dekádu. To je pouhé věštění z kávové sedliny. Neodhadnul ani cash flow rok dopředu a cena akcie je dnes přes 1000 Kč.

Proto jak říká Chuck, dívat se dále než dva roky dopředu nemá cenu a je nepřesné. I proto diskontování cash flow nepoužívám, nemám věšteckou kouli.

Některá jeho poslední videa byla o pink sheet OTC penny stock akciích, tedy z burzy, která ani není regulována SEC a není vyžadováno standartní reportování výsledků. Extrémně riskantní styl spekulování. Proti gustu ..., ale pro mě to není.

Sven Carlin taky používá diskontování a tedy taky brát s rezervou, ale alespoň se drží velkých a zavedených firem.
Souhlas, sledoval jsem ho nejakou dobu. Potom, co jede "riziko" kvuli dvoucifernym vynosum na nejakych exotickych burzach, tak jsem si rekl okay, husty.... a tohle ma jet bezny retailovy investor, ktery zrovna nespi na milionech, ze kdyz to nevyjde, tak si zarve vzteky, ale porad ma alespon neco ve strozoku...

Za me ne, nezajem a radsi se budu drzet firem na proverenych burzach. Tyhle hokusy pokusy jsou pro me osobne dost riskantni.
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Odpovědět