FinakAdemie

Diskuse o podílových fondech a různých poradcích

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

FinakAdemie

Příspěvek od VSbrok » 18 úno 2019 14:02

Dalším docela zajímavým zdrojem informací je i FinakAdemie

Jejich placené kurzy jsou sice naprostý a totální přepal, ale zajímavé/důležíté informace ve svých článcích a videjích občas pustí zadara... :idea:

https://finakademie.cz/
https://www.youtube.com/channel/UCFBpig ... BG_PpICkIg

Nevýhody:
- placené kurzy
- zaměření na opce/komodity (nikoliv dividendové akcie)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: FinakAdemie

Příspěvek od Ondřej » 18 úno 2019 14:39

Nevýhody jsi sám napsal. Navíc tento web i prodejci kurzů na něm jsou jeden z důvodů založení IG webu.
Několikrát jsem zmiňoval, že při cestě k akciím jsme se zatoulal k forexu, komoditám a nakonec opcím.
Studování strategií jako iron condor či butterfly mi krom času stráveného u obrazovky počítače moc nepřinesly.
Někomu to možná funguje mě hold ne a jsem za to i rád.

Všemožná videa od pana Kopáčka jsem zhlédnul a skončil s tím v době, kdy mě údajně měl naučit to nejlepší podnikání na světě, z čehož zase vylezly opce :D mám hold odlišný názor. Za mě to bylo, je a vždycky bude trading nikoliv podnikání. Podnikáním je možná to prodávání kurzů.

I trader tuším Larry Williams se jmenoval vydělal více prodejem knih než obchodováním. Pokud se mýlím opravte mě sahám ve své hlavě do vzpomínek starých bezmála 10 let.

Překvapující pro mě byla pak videa pana Kopáčka s panem Dvořákem. To již vypadalo zajímavě ovšem opět lákadlo do placeného kurzu. Proč ne. Když pak ale, v jednom videu prováděl screening akcií seřazením dle market cap. a na otázku proč si nevybral tuhle společnost, ale tuhle reagoval odpovědí, protože tuhle už mám vypl jsem video a šel si po svých.

Má-li někdo peníze na víc klidně ať platí za takovéto kurzy, nikomu to neberu. Já je nemám, a proto je vždy raději zainvestuji a tím nemyslím vždy jen do akcií, samozřejmě také do svého vzdělání jen mě přijde lepší forma knih. Jejich výhodou je, že je můžu kdykoliv znovu otevřít a přečíst si to znovu a znovu. A také věřím, že když už člověk nějaké ty knihy přečetl bude na tom stejně, ne-li lépe než ten kdo prodává kurz.

Teď mě tak napadá, proč my nemáme nějaký kurz, možná by bylo na čase nějaký zpracovat. A abychom nežrali ,tak nebude za 10 000 Kč ani za 1 000 Kč ale pouhých 100 $ :-D. To měl být jen vtip na konec.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: FinakAdemie

Příspěvek od VSbrok » 18 úno 2019 14:58

Jojo komoditní "kurz" jsem koukal... jako vždy 25% informace a 75% reklamní bláboly a lákání na placení ...

Pozitivní vyjímkou je tohle: https://www.youtube.com/watch?v=Wwebs1W5sAg
Zajímavé od cca 9té minuty...

Sice to není "rejt", ale "rít", na to že pán prý žil několik let v jůEsEj, tak tohle je tedy vostuda :roll:
Vcelku docela zajímavé shrnutí, i když opět na konci zas lákání na placený kurz :?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

cipisek
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 08 led 2019 08:17
Bydliště: papírová krabice 47/3

Re: FinakAdemie

Příspěvek od cipisek » 27 úno 2019 19:34

Na Finakademii jsem slysel dost negat.recenzi a na pana Kopacka obzvlast.Jejich hlavnim prijmem je prodej kurzu a chytani dalsich ovci.Psal sem si s obchodnikem Jakubem Kovarikem(obchoduje opce profes.cca.10 let),ktery se setkal s Kopackem.Kopacek mu navrhoval spolupraci.To jak me popsal jejich setkani hovori za vse.Velice arogantni clovek,ktere mu jde primarne o to,jak z lidi dostat penize za kurz.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: FinakAdemie

Příspěvek od Ondřej » 28 úno 2019 08:03

No tak samozřejmě. Jak jsem psal výše. Ale ať se jim daří, když jim to funguje.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: FinakAdemie

Příspěvek od VSbrok » 28 úno 2019 08:53

No tak Opce mě "lakají" již nějakou chvíli, ale ne kvůli tradingu, ale na levné nákupy... tzn. vypsání PUT opce = když na moji cenu dojde, tak se nakoupí, když ne, tak jen inkasuju premium...
Zatím na to, ale nemám peníze, takže jsem se ani zatím nezajímal o to jak to vůbec dělat (zadávat příkazy).

S Kopáčkem jsem se osobně nikdy nesetkal, ale pár emailů jsme si vyměnili, na těch školeních "zdarma" je super příjemnej a pozitivní, v emailech zas tak už ne, když pochopil, že ze mě nic nekápne ...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: FinakAdemie

Příspěvek od Ondřej » 28 úno 2019 14:49

No právě, já neříkám že jsou opce špatné, jsou tu od pradávna. Nicméně drobný investor by je využil leda tak na akcie prodávající se za jednotky dolarů nikoliv desítky ba dokonce stovky.
Na obchodování na páku nemám žaludek, řídím se i v životě, že na co nemám nekupuji. Někdo může namítat, že se tím ochuzuji o možný zisk, ale pro mě je důležité hlavně zdraví a to jde ruku v ruce s klidným a zdravým spánkem.😀
Vždy měj v investicích tolik peněz kolik můžeš ztratit.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: FinakAdemie

Příspěvek od Glueless » 06 čer 2020 22:50

VSbrok píše:
18 úno 2019 14:58
Jojo komoditní "kurz" jsem koukal... jako vždy 25% informace a 75% reklamní bláboly a lákání na placení ...

Pozitivní vyjímkou je tohle: https://www.youtube.com/watch?v=Wwebs1W5sAg
Zajímavé od cca 9té minuty...

Sice to není "rejt", ale "rít", na to že pán prý žil několik let v jůEsEj, tak tohle je tedy vostuda :roll:
Vcelku docela zajímavé shrnutí, i když opět na konci zas lákání na placený kurz :?
tak právě sjíždím video na odkazu: dělají reklamu SNH a jejich 10+ % divi yield.
SNH má takovou hromadu problémů, hoši opakují velmi neinformovanou zjednodušenou teorii o zajištěném byznisu...a to bylo před coronavirem...
divi byla snížena v roce 2019:
tady je divi histor SNH, vidíte divi cut v 25.10.2019

Ex-Div. Date Amount Type Yield Change Decl. Date Rec. Date Pay. Date Details
10/25/2019 $0.15 Quarter 6.1% N/A 10/17/2019 10/28/2019 11/14/2019 Details
10/26/2018 $0.39 Quarter 9.5% N/A 10/18/2018 10/29/2018 11/15/2018 Details
7/20/2017 $0.39 Quarter 8.1% N/A 7/12/2017 7/24/2017 8/17/2017 Details

snad to dojedu do konce bez újmy na zdraví
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: FinakAdemie

Příspěvek od VSbrok » 07 čer 2020 20:01

No to video už je víc jak rok starý, takže je to potřeba brát s rezervou ...
Tedy nechci se jich nějak zastávat, jen bych to dnes už nebral moc v potaz.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: FinakAdemie

Příspěvek od Glueless » 08 čer 2020 10:06

VSbrok píše:
07 čer 2020 20:01
No to video už je víc jak rok starý, takže je to potřeba brát s rezervou ...
Tedy nechci se jich nějak zastávat, jen bych to dnes už nebral moc v potaz.
No tak prece rok stare video diskutuje divi titul, to je neomlouva. Pokud nakupuju divi titul, tak urcite na dyl nez rok. V tomto pripade dotycni, co naleteli, tak maji jak kapitalovou, tak divi ztratu... Coz je nejhorsi kombinace.

Mmch titul SNH zmenil nazev a ticker, coz je pro me dalsi znamka neserioznosti firmy.

Co jsem chtel rict, ze panove mqji spatny odhad.

Ono neni na skodu si overit po nejake dobe platnost tvrzeni nejakeho "guru".

Co muzou hosi vedet o opcich, kdyz nevi ani zaklady o akciich/reit???

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Odpovědět