InvestGuru

Diskuse o podílových fondech a různých poradcích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Inev » 14 lis 2020 12:12

JJ. Broku, Portu tady končí. A ty jsi prošel tím InvestGuru, placenou částí? Já můžu říci, že po těch letech investování do akcií to pro mě bylo dost nových věcí. Když jsem ještě k tomu přidal KFP, tak jsem plně nabit informacemi. :-)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: InvestGuru

Příspěvek od VSbrok » 14 lis 2020 12:29

ne, psal jsem, že jsem prošel jen tím zdarama kurzem :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Inev » 14 lis 2020 13:14

OK, Přehlédnul jsem.

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: InvestGuru

Příspěvek od Vokvok » 16 lis 2020 23:52

Inev píše:
12 lis 2020 13:27
Vokvok píše:
17 říj 2020 23:07
Fichtner a jeho nekonecna renta :-) Jestli si bere 25% ze zisku, tak to jim da velmi uzka cilovka. Nerikal kolik aji kliosu? Me by odradilo, ze se nepodili na ztrate, treba ani 40% ztraty by mohli.
Ty znáš nějakou poradenskou firmu, která se podílí na ztrátě? Já tedy ne. Znám je ty, které mají svou provizi i když ty jsi ve ztrátě. Tady se mi právě líbí, že jejich zisk je pouze a jen z mého zisku. To se mi zdá fér.
Jasne. Ale to uz si to muzu zkur.. i sam :-) Rekni mi jeden rozdil mezi tim, kdyz budes 20% ze zisku davat poradci a mezi tim, kdyz si sam koupis ETF?

Jediny rozdil je: usetris 20% ze zisku. Zalezi jen, v jake ses fazi na zacatku a kolik o tom vis.

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Inev » 18 lis 2020 21:24

Tak ty si ty investice umíš vybrat sám a nevadí ti, když si to zkur.....š :-) Ale těch lidí, co si to sami umí vybrat je opravdu málo. A jak jsem psal na začátku. Investguru je placený webinář = neděláš žádné investice. Po webináři můžeš investovat sám nebo přes platformu eFrank. A tam platíš ten podíl ze zisku 15-17% a 0,6% Custody Fee. Toť vše. Každý si to musí zvážit sám. Jelikož jsem Investguru prošel, píši pohled z mé strany. Rozhodně ho můžu s klidným srdcem doporučit všem, kteří o investicích uvažují nebo jsou začátečníci. Ale i já, jako několikaletý investor, jsem se dozvěděl zajímavé info. Neškodí pohled i z jiné strany na jiné strategie investování. Takže ty rozdíly tam vidím. Ale chápu, že pro tebe to nemusí být zajímavé, když už máš zkušenosti. Toť vše :-)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: InvestGuru

Příspěvek od VSbrok » 19 lis 2020 03:19

Osobně jsem furt proti jakýmkoliv fondům a ETF mě taktéž stále odrazují ... ALE!!!
V poslední době jsem se bavil s pár lidma, kteří by rádi začali investovat, ale představují si to jako "spořící účet". Takže pro takové jsou asi ETF dobrá volba, když každý měsíc pošlou nějakou částku, ono se to samo nakoupí a jim pak jen dorazí dividendy.
Takže možná vezmu časem ETF-ka na milost, ale do mýho ptf nesmí ... zatím.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Inev » 19 lis 2020 08:33

Broku, tak ty jsi zase přesvědčený, že dokážeš porážet Index a bereš to jako výzvu. Takže kdyby jsi nakoupil ETF, bral by jsi to jako svou prohru :-) :-) :- )

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: InvestGuru

Příspěvek od VSbrok » 19 lis 2020 23:03

Nene, mě o nějaký index vůbec nejde, ale když si to nadnesl, tak jsem se podíval do Lynx na srovnání a musím bohužel konstatovat, že od začátku roku jsem SP500 rozhodně neporazil.

Ale je mi to naprosto ukradný, já sleduju pouze dva ukazatele:
1) rostoucí dividendy - každý rok musí být víc než v předchozím roce
2) roční dividendový výnos - musí být nad 4% čistého, abych porazil inflaci
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: InvestGuru

Příspěvek od Vokvok » 19 lis 2020 23:26

VsBroku tak a touto metou jdi kupovat statni dluhopisy anebo jdi pracovat do fabriky :-) To mi prijde jako uplny nesmysl to co pises :-)

Muzes to nejak objasnit, to co jsi napsal o cilech? Ze chces porazet inflaci? To mas realne zhodnoceni = 0,00 :idea: :idea: :idea: a pro me je minimalni zhodnoceni 7% nad inflaci a cisteho, ale to je opravdu minimum. Cokoliv ztratovejsiho se snazim likvidovat, protoze clovek ma omezeny cas a za me nema smysl se venovat necemu, co “dorovnava inflaci” nebo je treba jen 2-3% nad inflaci.
Naposledy upravil(a) Vokvok dne 19 lis 2020 23:39, celkem upraveno 1 x.

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: InvestGuru

Příspěvek od Vokvok » 19 lis 2020 23:38

Inev, muzes mi poseptat do SZ, pokud to nechces psat verejne, co jsi se dovedel, co jsi nevedel? Kolik casu rocne jsi tem akciim venoval, pres co nakupujes? Lynx? Proc se ptam? Protoze jsi psal jinde, ze jsi OBZ.. a tak mas mozna dost casu, nevim.

Ok, zastavas se poradcu, to musi mit nejaky duvod, tak mi obetujes prosim 2 vety, co tak super jsi se dovedel na placenym webinari (zrejme naskriptovanym a pak tam je nejaka konzultace v tom). Ja to mam nakoukane od nich skoro vsechno co maji zdarma, je to nuda a prijde mi, ze i kdyz do toho delaji 8 hodin denne, tak ze stejne neumeji predikovat lip nez ja :-)

A nevim, proc jedou tu kampan ted kde maji 00 zasah. Potrebuji rozsirit klientelu?

Kdyz budu mit 50 mega rekneme usporeno, tak si to prece nedas k nim za 18% p.a. i kdyz ze zisku aby ti nakupovali etfky, to mi nerikej! Rozumim ze ty mas jiny produkt, ale zaujalo me, jak vychvalujes webinar a pritom VETSINA provozovatelu webinari generuje miliony prave na webinarich, tady uz jsou dolarovi multimilionari z webunaru a ja zacinam byt na to alergicky, jak agresivni reklamy treba ale nejen youtube tlaci na webinare.

Odpovědět