XTB broker

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Dzejkob
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 26 bře 2019 07:56

XTB broker

Příspěvek od Dzejkob » 02 úno 2022 20:01

XTB již umožňuje podepsat w8-ben formulář...tím pádem je vhodný pro US akcie.

Proč do něj nejít, jaké má negativa?

ddaveid
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 01 bře 2021 11:06
Been thanked: 1 time

Re: XTB broker

Příspěvek od ddaveid » 02 úno 2022 21:05

Konverzní kurz mezi měnami 0,5 %. Degiro 0,25 %, T212 0,15 %.

joseph7
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 29 bře 2022 08:37

Re: XTB broker

Příspěvek od joseph7 » 29 bře 2022 11:22

XTB byl můj první broker a vstupní do světa Investic ale Degiro mám taky a napíšu nějaké mé poznatky.

XTB:

+ nulové poplatky u akcii a ETF
+ platforma X station (pokud si člověk chce zaspekulovat v tradingu) tady má XTB navrch
+ Dan z dividend českých akcii (Degiro má 35%)
+ Crypto (nemám vyzkoušené-nakupuju jinde)

Degiro:
+ ta platforma je fakt user friendly a krásně přehledná
+ bezkonkurenční počet ETF s nízkýma poplatkama, maji seznam ETF bez poplatků a je jich dost. Na pravidelné investování super
+ konverzní kurz jak je již zmíněno

Ted s w8-ben ani nevím pro který bych se rozhodl. Důvod pro založení brokera Degiro bylo to zdanění těch us akcii.
Koukám že aji pojistné limity se upravovali teda aspon myslím 22000 vs 20 000 EUR ve prospěch XTB

- zlomkové akcie neumí ani jeden
-XTB limit na výběry od 5000
- poplatky u XTB jsou ve spreadech

-Degiro- pro české akcie nepoužitelné
- nemá demo účet pokud si člověk to chce vyzkoušet

tady docela pěkné shrnutí:
https://investplus.cz/srovnani/xtb-degiro/

Tak koukám podle investplus je XTB o 5% lepší broker :)
Podle mě jsou oba dobří a já si to rozdělil na Degiru ETF a u XTB mám české akcie

(Jsem začátečník v investicích a rozhodně by mně ještě nějakou dobu stačil jeden broker ale chci si to nastavit do budoucna abych měl jasno
a nemusel jsem pak převádět akcie nebo dokonce celé portfolio mezi brokerama. To by se mohlo prodražit :shock: ani nevím jestli to všude jde.

PS: jsem tady nový zatím se rozkoukávám, pokud jsem tam uvedl něco co není pravda nebo je nepřesné tak se omlouvám.

ddaveid
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 01 bře 2021 11:06
Been thanked: 1 time

Re: XTB broker

Příspěvek od ddaveid » 29 bře 2022 18:42

XTB daní české dividendy 15 %? To je novinka?

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: XTB broker

Příspěvek od minarjo » 30 bře 2022 15:48

Také nesouhlasím. Daň z dividend u ČESKÝCH akcií už je u XTB je už fakt jen 15% ? Pak takovou informaci tají i samotný XTB :) - sám ho mám a CZ akcie u něj ne (ty u Fio) právě kvůli nepředávání daňové rezidence české straně. Napiš zda to máš REALNĚ ověřeno, tedy výplatou nějaké CZ dividendy s daní jen 15% a ne 35%. Až pak tomu uvěřím :). Jinak ano, US akcie jen 15% díky W-8BEN už jsou (jen cca 1-2 měsíce), ale u těch českých fakt pochybuji.
Obecně na české akcie se hodí jen český broker. Tedy nejlevněji Fio, o trochu dráž pak Patria či Raiffka. Ti zahraniční (Lynx či Degiro-Nizozemí, XTB-Polsko) fakt vesměs neumí CZ akcie buď vůbec (Lynx), nebo s nekřesťanskou 35% daní.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: XTB broker

Příspěvek od minarjo » 19 říj 2023 08:55

Tak jsem včera večer poprvé převedl eura z Revolutu do XTB na ten nový německý účet (kde má každý klient své číslo) a byl jsem velmi příjemně překvapen s rychlostí, protože ten německý účet stejně jako Revolut umožňuje okamžité platby SEPA instant. Samosebou zpracování v XTB chvilku trvá, i tak ale dobré: 22:23 zadáno a odesláno z Revolut, 23:00 přijato v XTB (obojí dle příchozích e-mailů). Jinak to číslo portfolia (variabilní symbol) jsem pro jistotu zadal do SEPA reference, i když by to možná šlo i bez toho.
Pro srovnání: když byl eurový účet v české UCB, trvalo to typicky půl dne (při zadání večer či brzy dopoledne bylo připsáno po poledni).

Jakub
Začátečník
Příspěvky: 134
Registrován: 25 pro 2019 00:14
Been thanked: 4 times

Re: XTB broker

Příspěvek od Jakub » 29 pro 2023 12:50

Jak to teď má Xtb s poplatky za vklad?

Tady vidím:
- platební kartou: 0,7% - 0,95%
- bankovním převodem: 0,7% - 0,95%
- online platby: 0%

V ceníku je to jinak:
Poplatky uvádí u "Poplatek za vklad kreditní nebo debetní kartou" a "Poplatek za vklad prostřednictvím služby PayU". Bankovní převod pro jistotu neuvádí vůbec.

Tak pokud tím "online platby" myslí PayU aj., tak to na stránkách mají prohozené.

Může někdo potvrdit?

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: XTB broker

Příspěvek od minarjo » 29 pro 2023 22:55

No převod je zcela určitě zdarma, ten v euro využívám pravidelně z Revolutu, takže to je opravdu špatně. Nejspíš tedy jak správně píšeš to bude prohozené u tvého prvního odkazu, protože ty částky u platby kartou mohu z minulosti také potvrdit, PayU jsem nezkoušel.

Cipísek
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 28 kvě 2023 21:04
Has thanked: 3 times

Re: XTB broker

Příspěvek od Cipísek » 12 úno 2024 17:55

Krásný podvečer.Může mě prosím nějaký uživatel brokera XTB ,který převážně investuje do US akcíí a ETF napsat své dojmy ohledně tohoto brokera.Zda je s tímto brokerem spokojen či nikoliv atd.Přeci jenom vlastní zkušenost je více než reklama na netu či v tv.Předem díky.

phoenix
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 22 črc 2021 22:37
Has thanked: 1 time

Re: XTB broker

Příspěvek od phoenix » 14 úno 2024 22:04

Uvažuji o založení XTB. Není tam něco jako "doporučte kamaráda"?

Odpovědět