Revolut

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Revolut

Příspěvek od minarjo » 06 pro 2021 18:00

U každého brokera samosebou je ten daňový formulář zvlášť, to on na základě něho může za tebe pro US dividendy uplatnit nižší sazbu daně, když ho nemá, nemůže (nemá přístup k tvému formuláři pro jiného brokera). Ale někteří brokeři ho vyplňují za tebe, aniž bys o tom věděl :), takto to třeba dříve dělali ve Fio, dnes už ho mají elektronický v platformě jako mnozí jiní (Lynx, Degiro...). Nebo ho broker vyplní na sebe místo na tebe, tak to dělá třeba Robomarkets (efekt pro tebe je stejný, US daň 15% místo 30).
A i když mám v Revolut akcií fakt jen pár (typicky frakce těch dražších, využívám toho že frakce umí, třeba u Amazon či Google), tak vím, že US sníženou sazbu 15% mi uplatňuje. Pokud si dobře pamatuji, tak byl součástí procesu registrace do akciové části Revolutu (elektronický).

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Revolut

Příspěvek od Martin » 07 bře 2022 07:24

Chci se zeptat, pouzivam Revolut jen na vymenu a poslani USD mesicne na Lynx. Funguje vse normalne nebo radsi nemam riskovat. Na vetsi castky pouzivam Roklen, ale ted ekvivalent 1000 EUR posilat nebudu. Diky
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Revolut

Příspěvek od minarjo » 08 bře 2022 00:06

Shodou okolností jsem teď pár dní zpět také posílal USD z Revo do Lynx (sice jen necelých 200 USD), no a v pohodě. Proč by nemělo být?

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Revolut

Příspěvek od Martin » 08 bře 2022 07:20

minarjo píše:
08 bře 2022 00:06
Shodou okolností jsem teď pár dní zpět také posílal USD z Revo do Lynx (sice jen necelých 200 USD), no a v pohodě. Proč by nemělo být?
Rusak je jeden z majitelu
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Revolut

Příspěvek od minarjo » 08 bře 2022 14:54

...a druhým Ukrajinec, to si jako mají teď vjet obchodně do vlasů, zvlášť když oba nejspíš ve svých rodných zemích už roky nebydlí? :o

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Revolut

Příspěvek od Martin » 08 bře 2022 15:31

Za zeptani, jestli platby probihaji v pohode nic nedam
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od VSbrok » 11 dub 2022 21:41

teď jsem posílal do Lynx US dolary a připsány na účet jako vždy = úplně bez problému.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Revolut

Příspěvek od Martin » 12 dub 2022 13:00

VSbrok píše:
11 dub 2022 21:41
teď jsem posílal do Lynx US dolary a připsány na účet jako vždy = úplně bez problému.
Jo, vim,uz jsem posilal, zrovna vcera dalsi.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Odpovědět